Zavrieť

Porady

Mandátna zmluva a fakturacia odmeny

Dobry den, chcem uzavriet so svojim klientom Mandatnu zmluvu na vykonavanie Reklamnych a marketingovych cinnosti. Ja som zivnostnicka, klient je s.r.o. Zmluvu chcem dat na dobu urcitu od 1.11.2010 do 31.12.2010 s vypovednou lehotou 1 mesiac (po mesiaci, v ktorom bola dana vypoded). Moja otazka je, ci mu mam davat kazdy mesiac fakturu (so splatnostou do 10. v nasledujucom mesiaci). Alebo staci zmluva a na zaklade nej bude platit automaticky. Radsej by som mu davala faktury. Aby nezabudol:-) Zmluva ma byt uzavreta od 1.11.2010. Dakujem za odpoved!
Usporiadat
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Tak si dajte do zmluvy, ze odmena za vykonavanie sluzieb cini x € mesacne, je splatna na zaklade faktury vystavenej poskytovatelom sluzby, ci?
0 0
sasika100 sasika100

sasika100 je offline (nepripojený) sasika100

dakujem, tak som to aj urobila, suma tam je, aj to, ze to bude na zaklade faktury so splatnostou xy, uz som si to stihla overit aj u znamej, ze ano, davaju sa faktury, prajem prijemny den
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sasika100 Pozri príspevok
dakujem, tak som to aj urobila, suma tam je, aj to, ze to bude na zaklade faktury so splatnostou xy, uz som si to stihla overit aj u znamej, ze ano, davaju sa faktury, prajem prijemny den
Podľa mňa najčitateľnejšia pre daňovákov je taká zmluva kde sa dočítajú, že sa fakturovať bude pravidelne každý mesiac a keď faktúry budú pekne ladiť so zmluvou.... Nemajú čo vytknúť..
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Fakturacia nie je nutna. Ale ak sa v zmluve tak dohodnete tak OK. Aj zmluva je plnohodnotny danovy doklad na zaklade ktorej je mozne uctovat o pohladavke. Ale je samozrejme nutne spravne urcovat datum dodania sluzby a to na zaklade prislusnych preberacich protokolov. Samotny rezim podpisovania preberacnych a akceptacnych protokolov odporucam upravit v zmluve. Je to dost dolezite.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profesional Pozri príspevok
Fakturacia nie je nutna. Ale ak sa v zmluve tak dohodnete tak OK. Aj zmluva je plnohodnotny danovy doklad na zaklade ktorej je mozne uctovat o pohladavke. Ale je samozrejme nutne spravne urcovat datum dodania sluzby a to na zaklade prislusnych preberacich protokolov. Samotny rezim podpisovania preberacnych a akceptacnych protokolov odporucam upravit v zmluve. Je to dost dolezite.
Podľa daňovej poradkyne sa aj zmluva považuje za faktúru, pokiaľ má všetky náležitosti faktúry.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Ano samozrejme, zmluva je plnohodnotny doklad, takisto ako faktura, len ja osobne kvoli prehladnosti aj tak vzdy vystavujem fakturu a toto je aj zakotvene v zmluve, ze odmena je splatna na zaklade faktury vystavenej poskytovatelom
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Može firma na základe mandátne zmluvy faktúrovať práce ktoré nemá vo výpise?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Može firma na základe mandátne zmluvy faktúrovať práce ktoré nemá vo výpise?
posúvam...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
pivko Pozri príspevok
Može firma na základe mandátne zmluvy faktúrovať práce ktoré nemá vo výpise?
Firma môže fakturovať služby a činnosti, ktoré má vo svojom predmete podnikania. Napríklad zmrzlinár nemôže fakturovať opravu vozidla, pokiaľ na to nemá oprávnenie. Ak má v živnosti aj predaj, aj opravy vozidiel tak však môže.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A ak vyfakturuje : citujem text : zabezpečenie prác ktoré nemá v o výpise v plnej sume a následne mu na tieto práce vystaví Fa firma ktorá to vo výpise má?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
pivko Pozri príspevok
A ak vyfakturuje : citujem text : zabezpečenie prác ktoré nemá v o výpise v plnej sume a následne mu na tieto práce vystaví Fa firma ktorá to vo výpise má?
Nech práce, ktoré nemôžeš ty fakturovať fakturuje firma priamo tej ktorej firme a ty fakturuj províziu. Teda sprostredkovanie obchodu.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Economic Pozri príspevok
Nech práce, ktoré nemôžeš ty fakturovať fakturuje firma priamo tej ktorej firme a ty fakturuj províziu. Teda sprostredkovanie obchodu.
Oni chcú Fa odo mňa , tak ako píšeš nie. Vraj podľa najnovšieho Živ. zákona je to možné.
1 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

nie, nie je to mozne...
pokial spolocnost vyfakturuje kopirovanie a nema ho v zapisane v zivnosti, riskuje pokutu (nedostava ju automaticky, len pri kontrole ju riskuje...)
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
blavaciko Pozri príspevok
nie, nie je to mozne...
pokial spolocnost vyfakturuje kopirovanie a nema ho v zapisane v zivnosti, riskuje pokutu (nedostava ju automaticky, len pri kontrole ju riskuje...)
Dal som ti uzitocne , ale pockame na nazor Economics
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pivko Pozri príspevok
A ak vyfakturuje : citujem text : zabezpečenie prác ktoré nemá v o výpise v plnej sume a následne mu na tieto práce vystaví Fa firma ktorá to vo výpise má?
môžeš byť konkrétnejší - čo je v zmluve a čo faktúruje ?
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ahojte poraďáci. Mám pred sebou papiere neporiadnej SZČO a v kope tých papierov som narazila tiež na mandátnu zmluvu. No vôbec mi to nesedí. Chcem sa uistiť, či uvažujem správne. Popíšem stav: SZČO má maloobchod s cyklo a zároveň vykonáva aj služby - opravy. Tieto dve činnosti má aj v ŽL. V r. 2012 uzatvoril mandátnu zmluvu s jednou organizáciou, pre ktorú vykonával činnosť člena komisie na hodnotenie projektov. Mand.zmluva je zatvorená so SZČO a následne bola vystavená faktúra. Môj názor je, že zmluva nemala byť uzatvorená so SZČO ale s FO a faktúra už vôbec nemôže byť vystavená nakoľko niečo také nemá v ŽL! Neviem, či uvažujem správne, prosím ak nie opravte ma. Ja by som tento príjem považovala za iný príjem zo závisl.činnosti.
A ešte jedna vec. Odmena mu bola vyplatená na podnikateľský účet. Ako ho zaúčtovať?

Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

hodnotenie projektov nebolo jednorázové, náhodilé, príležitostné?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lucinka23 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Mám pred sebou papiere neporiadnej SZČO a v kope tých papierov som narazila tiež na mandátnu zmluvu. No vôbec mi to nesedí. Chcem sa uistiť, či uvažujem správne. Popíšem stav: SZČO má maloobchod s cyklo a zároveň vykonáva aj služby - opravy. Tieto dve činnosti má aj v ŽL. V r. 2012 uzatvoril mandátnu zmluvu s jednou organizáciou, pre ktorú vykonával činnosť člena komisie na hodnotenie projektov. Mand.zmluva je zatvorená so SZČO a následne bola vystavená faktúra. Môj názor je, že zmluva nemala byť uzatvorená so SZČO ale s FO a faktúra už vôbec nemôže byť vystavená nakoľko niečo také nemá v ŽL! Neviem, či uvažujem správne, prosím ak nie opravte ma. Ja by som tento príjem považovala za iný príjem zo závisl.činnosti.
A ešte jedna vec. Odmena mu bola vyplatená na podnikateľský účet. Ako ho zaúčtovať?

Ďakujem.
Istého času som sa venovala vyriešeniu istej záležitosti v súvislosti s mandátnou zmluvou .http://www.porada.sk/t157929-mandatn...ku-2011-a.html

Pokiaľ má živnosť i keď nie na činnosť na ktorú má uzatvorenú Mandátnu zmluvu a vystavil faktúru , tak by som mu to zaúčtovala do §6(nakoľko zmluvu uzatvoril ako SZČO) s tým, že zodpovednosť si nesie sám z dôvodu, že nemá taký predmet činnosti, ktorý vykonával .Mal sa s Vami poradiť , ešte pred uzatvorením mandátnej zmluvy .
3 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ďakujem za reakcie, k príspevku 18: hodnotenie projektov bolo jednorázové, príležitostné privyrobenie si.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lucinka23 Pozri príspevok
Ďakujem za reakcie, k príspevku 18: hodnotenie projektov bolo jednorázové, príležitostné privyrobenie si.
Ale je tu súvislosť ...mandátna zmluva...SZČO ...fakturácia , takže tu sa nedá povedať , že jednorazové a príležitostné pokiaľ by ste mysleli na §8.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať