Zavrieť

Porady

Moja matka chce moju dceru do opatrovnictva aku ma sancu uspiet?

Dobry den chcela by som sa opytat ak moja matka podala ziadost na sud ze je moja dcera v nebezpecenstve psychickom i fyzickom co vobec nie je pravda nakolko som si nasla partnera v cechach dcera ma zabezpecenu vlastnu izbu je riadne zaockovana a lekarka na nej nenasla ziadne znamky zanedbania ani ze by ju niekto tyral ani nebola hospitalizovana kvuli nejakemu zraneniu za celu dobu mojho pobytu v cr bola chora asi 2x prechladnuta a v cr sme cca 3 mesiace. To, ze som v minulosti pod psychickym tlakom utekala z reality do virtualneho sveta ale dcera bola pod mojim neustalym dohladom a skoro kazdy den sme so susedkou poobede chodili von dcera ani vtedy nebola zanedbavana vzdy bola najedena nic jej nechybalo jedine ak spravny a zodpovedny otec a kludna domacnost bez hadok. Bola som pod psychickym tlakom bo moja matka ma neustale sledovala a kontrolovala a podcenovala a v neposlednej rade sa k mojej dcere chovala ako k svojej dcere a nie vnucke. A ja nakolko aby nevznikali zbytocne rozpory som drzala pusu a krok bo som musela byvat u nej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    pokiaľ sa nepreukáže, že dcérku zanedbávaš, týraš či už fyzicky alebo psychicky, tak sa môže mamička aj na drobné rozmeniť, malú ti nevezmú. To že si si našla partnera nie je dôvod na odňatie dieťaťa s tvojej opatery.

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    mam dalsiu otazku ohladne toho divokeho sudu co asi moze moja matka sledovat tym ze si zavolala do bytu socialnu pracovnicku, my v tom byte nebyvame cca polroka aj ked tam mame stale trvaly pobyt co sa zastavime ked potrebujem nieco vybavit tak prespime

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    chce asi poukázať v akých podmienkach by mohlo dieťa žiť. Na tvojom mieste by som išla na sociálku a porozpravala sa s príslušnou pracovníčkou.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    willma Pozri príspevok
    pokiaľ sa nepreukáže, že dcérku zanedbávaš, týraš či už fyzicky alebo psychicky, tak sa môže mamička aj na drobné rozmeniť, malú ti nevezmú. To že si si našla partnera nie je dôvod na odňatie dieťaťa s tvojej opatery.
    No zasa až taký istý by som si nebol, síce máš v teoretickej rovine pravdu, ale dnešné naše súdy sú bohužiaľ aké sú- ktovie aké má matka kontakty na sociálke a súdoch- až tak spokojný by som nebol...
    A navyše keď začne točiť ohľadne kolísavej psychiky, podľa mňa to bude chcieť využiť a súd je buď - alebo...

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    nu ale zatial ziadne psychologicke vysetrenie po me sud nechcel to za 1 za 2 nie som si taka ista s tym v akych skvelych podmienkach by vyrastala ved teraz ma vacsiu izbu ako u mojej mamky by mala a co sa tyka psychiky ja osobne som dost silna osobnost ked jej natlak zvladam utiahnut, a ved ked je taka skvela mamicka preco teda ju vlastna dcera ja neznasam? ved nedrogujem ani niesom alkoholicka a dakujem za rady

    Moja matka chce moju dceru do opatrovnictva aku ma sancu uspiet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.