Zavrieť

Porady

jedna alebo viac zivnosti

zacinam podnikat ako zivnostnik, na zaklade mojho vysvetlenia mi pani na ziv. urade poradila, aku zivnost si mam dat zapisat. V zozname volnych zivnosti som ale nasiel aj ine, ktore by sa hodili na moju cinnost. Mam sa drzat presneho popisu a dat si zapisat aj dalsie zivnosti alebo mi staci len jedna, ktoru mi poradili samotni pracovnici uradu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    veronikasad Pozri príspevok
    Na každý predmet podnikania sa vydáva samostatné oprávnenie, za ktoré sa platí poplatok (nefunguje to ako v minulosti, že ti to zapísali na jeden). Preto je zbytočné otvárať živnosti, ktoré v súčasnej dobe nepotrebuješ. V prípade potreby je možné živ.oprávnenie rozšíriť.
    od 1.6.2010 je zmena, opäť je možné na osvedčenie o živ.oprávnení napísať viac predmetov činnosti nielen jeden, ale platí sa poplatok za každý samostatne.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Len ty vieš, čo chceš robiť, tak naformuluj predmety činnosti podľa citácie zo zoznamu voľných živností / je pri nich uvedený aj rozsah /.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak tlac tvojich navrhov posuvas inej firme, pre istotu by som si tam dal aj sprostredkovatelsku cinnost, stoji ta to 5 eur, ale moze ti to usetrit viac na pokute, ak si nejaky kontrolor zmysli...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mpndr Pozri príspevok
    zacinam podnikat ako zivnostnik, na zaklade mojho vysvetlenia mi pani na ziv. urade poradila, aku zivnost si mam dat zapisat. V zozname volnych zivnosti som ale nasiel aj ine, ktore by sa hodili na moju cinnost. Mam sa drzat presneho popisu a dat si zapisat aj dalsie zivnosti alebo mi staci len jedna, ktoru mi poradili samotni pracovnici uradu?
    Na každý predmet podnikania sa vydáva samostatné oprávnenie, za ktoré sa platí poplatok (nefunguje to ako v minulosti, že ti to zapísali na jeden). Preto je zbytočné otvárať živnosti, ktoré v súčasnej dobe nepotrebuješ. V prípade potreby je možné živ.oprávnenie rozšíriť.

    mpndr je offline (nepripojený) mpndr

    mpndr
    o zmenach od 1.6. viem, aj o poplatkoch za kazdu zivnost.....konkretne mam zapisanu jednu zivnost - reklamne a marketingove sluzby, robim graficke navrhy ale takisto davam vyrabat tlacoviny profesionalnej tlaciarni, zaujima ma teda, ci mi na to staci ziv. list na reklamne sluzby alebo som povinny mat aj ine zivnosti, napr. polygraf. vyroba alebo sprostredkovatelska cinnost v oblasti reklamy a pod.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    mpndr Pozri príspevok
    o zmenach od 1.6. viem, aj o poplatkoch za kazdu zivnost.....konkretne mam zapisanu jednu zivnost - reklamne a marketingove sluzby, robim graficke navrhy ale takisto davam vyrabat tlacoviny profesionalnej tlaciarni, zaujima ma teda, ci mi na to staci ziv. list na reklamne sluzby alebo som povinny mat aj ine zivnosti, napr. polygraf. vyroba alebo sprostredkovatelska cinnost v oblasti reklamy a pod.
    Nemusíš mať ďalšie činnosti, robíš to všetko v rozsahu oprávnenia na reklamné a marketingové služby.

    baculacik je offline (nepripojený) baculacik

    baculacik
    prosím vás mám jednu otázku, je dosť konkrétna tak neviem či mi budete vedieť poradiť, ale skúsim.
    - keď si chce živnostník vybaviť remeselnú živnosť Zámočníctvo môže si ju otvoriť, keď má vo výučnom liste napísané vyučenie v odbore strojný mechanik? moooc by mi vaša rada pomohla.

    baculacik je offline (nepripojený) baculacik

    baculacik
    práve na základe toho súboru sme začali pochybovať, pretože vyslovene vyžadujú mať výuč. list zámočníka. Ale v každom zamestnaní kde tento začín. živnostník pracoval, brali strojného mechanika ako zámočníka. Je to celé postavené na hlavu

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mam obdobny pripad ale s inou remeselnou zivnostou, manzel bol sice vyuceny v inom odbore, ale ten jeho odbor bol to iste ako odbor ktory vyzaduje tato priloha ale mal este navyse inu specializaciu a ako vyucny list to neprejde...

    po konzultacii na zivn.urade mi navrhli preukazat prax v zamestnani, ze tuto cinnost vykonaval (chceli len tri roky) a ze tym splni podmienky... uvidim aka bude realita, ked to pojdem vybavovat...

    baculacik je offline (nepripojený) baculacik

    baculacik
    takže podľa tejto pani na ZU by mu teoreticky tú živnosť mohli schváliť, keď pracoval 10 rokov ako zámočník, pochopila som to správne áno?

    jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

    jakubko2003
    Na tejto stránke máš obsahové vymedzenie remeselných živností. http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie Okrem obsahu remeselných živností, tam sú uvedené aj učebné odbory, ktoré sa používajú ako vzdelanie v odbore. Ak tam nie je uvedený ten tvoj odbor, tak ti ho môžu uznať ako vzdelanie v príbuznom odbore a potom by si potreboval rok praxe v odbore alebo dva roky praxe v príbuznom odbore. Takto to funguje vo všeobecnosti, zájdi na svoj živnoúrad.
    Tých možností preukazovania odbornej spôsobilosti pri remeselných živnostiach je viac....napr. aj 10 ročná prax v odbore od ukončenia ktorej neuplynuli 3 roky....atď....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.