Zavrieť

Porady

Ojazdene auto - skryte vady a problem s VIN

Dobry den poradaci. Mam takyto problem s ktorym mi tu mozno niekto pomoze. Pred tromi mesiacmi som si s kamaratom vymenil auta bez doplatku a bez zmluvy. Chcel som mensie a on vacsie. Na aute sa prejavili asi 3 skryte zavady (zatekanie do auta, zatajena havarka a najvacsi problem je ze auto je v chladnom pocasi nepojazdne - po starte zdochne). Bol som s tym v BBB autocentre kde mi deklarovali ze poruchy prevezmu na seba a auto vykupia. Dohodli sme sa na cene a isiel som domov no zaskocil ma od nich telefonat ze auto neberu lebo bolo nieco robene s VIN cislom (zrejme navarane z ineho auta). Myslite ze ma cenu to riesit sudnou cestou? Podla obcianskeho zakonnika by mala byt zaruka 6 mesiacov na vady ale je tu problem aj s tym VIN. Dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    day je offline (nepripojený) day

    day
    auta vymenit naspat
    zaruka je 6mesiacov, ale v tomto pripade je to az na podvod (zmena, pozmenovanie VIN)

    Drumstick je offline (nepripojený) Drumstick

    Drumstick
    Auta vymenit napadlo aj mna ale druha strana nesuhlasi. Nieje problem ze sme nemali uzavretu pisomnu zmluvu? Na dop.inspektorate sme ale auta prepisali v jeden den takze to by mohol byt dokaz.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ponaučenie: nič bez papiera! Takto je to slovo proti slovu, súd nebude brať do úvahy zápisy DI. Pokiaľ nie je písomná zmluva, ale len ústna, mal byť pri tom aspoň 1 svedok - nestranný. Pokiaľ protistrana nebude súhlasiť, nič s tým neurobíš, nemáš dôkaz.
    Ostalo to na tebe.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ako si ho prepisal Ty?
    tu bude problem, ked Ti to policajti urobili ako sa hovori za "kavu" - bez kontroly - potom je podozrenie za zmenu VIN na Tebe

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    nevyžaduje sa pri prepise kontrola originality? veď tam by také niečo mali odhaliť...

    Drumstick je offline (nepripojený) Drumstick

    Drumstick
    Kontrola originality sa vyzaduje iba pri dovoze zo zahranicia. Mne to auto normalne prepisali a aj byvaly majitel s tym nemal problem ked to kupoval. Na obhliadkach policajti iba porovnavaju VINko. Mimochodom svedkov mam dost ze sme to vymenili

    day je offline (nepripojený) day

    day
    Flinstone Pozri príspevok
    nevyžaduje sa pri prepise kontrola originality? veď tam by také niečo mali odhaliť...
    pri prepise nepotrebujes KO, ale policajt ma povinost skontrolovat identifikatory na vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.