Zavrieť

Porady

Prečo nemám nárok na invalidný dôchodok?

Dobrý den, chcela by som sa opýtat ,že či podla Vás si mám podat novú žiados o invalidný dôchodok. Totižto, mám 51 rokov a v roku 1991 som ochorela odvtedy som nezamestnaná ,pretože mám zdravotné problémy.Podala som si žiadost na invalidný dôchodok v roku 94 nakolko som bola ustavične chorá takmer na dennom poriadku som sedela u lekárov a som bola hospitalizovana , bola som vyše roka na PN (maródke) a potom po tyžni zas a zas , ale vtedy som bola podnikatelka a kvôli chorobe som to musela vzdat,odvtredy som doma a choroby príbúdaju, nechodím už takmer nikam , lebo neviem ,stále mi je zle ako tak ešte vnučka mi dodáva silu. Mám vysoku cukrovku , tlak, chrbtica, štitná žlaza, črevné ochorenia.(pred mesiacom mi dávalai dole 8 polypov z hrubého čreva jeden mal 3 cm. ženské choroby , myomy , cisty, v prsniku mám cystu tiež,nohy mám opuchnuté, koleno mi vyskakuje neviem chodit,členky ma bolia chodím na obstreky,kardiolog mi nasiel nejaky nález,okrem vysokeho tlaku , denne beriem 32 tabletiekz čoho mám velke žaludočné a tráviace problémy ,mám rozšírený žlčovod (žlčník už nemám) nadváhu, a vela dalšich problémov .s obličkami a migreny atd... vtedy v tom 94 ma neuznali bola som ešte vraj na invalid mladá, potom som si podala ešte dvakrat a na ten treti krat mi ho uznali , ale vraj nech to berem ako ,že nie lebo nemam posledných 10 rokov odrobených a nemaju mi to z čoho vyrátat, toto bolo asi pred štyrmi rokmi, ale ako som mohla pracovat ked som bola stale chora ?A kto by ma zamestnal ? manžel je živnostnik dlaždí .obkladá, ale nemá po celý rok prácu a stále, má aj výpadky práce. Neviem či sa mi oplatí podávat znova je to vela papierovačiek a ja z mojim zdravím...podplatit neviem nikoho, a ani nechcem.Ale vraj teraz sa menil zákon ,nechápem ako je to možné , že taký ktorý načierno pracujú ,čiže vedia pracovat dostanu invalidné dôchodky . A s takov jednov diagnozov ktoru aj ja mám . Ako je to potom ? Alebo to berú podla ksichtu ? asi sa im nepáči môj ksicht s prepáčením.poradte prosím
Usporiadat
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dakujem za vaše rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať