Zavrieť

Porady

Dvihnuta základová doska

Nadar odbornici, prosim vas chcem dvihnut zakladovú dosku o 5 radov DT čok oproti nule takze budem mat dom dvihnuty o 1,25 m a neviem co je najlepsi material na vypln toho priestoru vo vnutri samozrejem vyviest niecim a potom urobit zakladovu dosku.

dakujem za rady
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kde si videl pod tratou nasyp so zeminy? Ja poznam iba nasyp zo skaly. Staci sa pozriet v dedinach na dorabane pripojky podla prepadnuteho asfaltu a hned vies ako je na tom zhutnena zemina po case.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Vrchna cast je zo skaly, pod tym je zemina. Nasypy na pripojenie k mostom su tiez nasypy zeminy, priehrady tiez nasypy zeminy.
Pri urcitej vlhkosti je mozne maximalne zhutnenie a to sa laboratorne urci, to som si ja nevymyslel, to normalne existuje. Geotechnika je samostatny odbor, mechanika zemin, to vsetko normalne existuje a vsetko sa to pocita a funguje na zaklade nameranych a odskusanych veci.
Tie pripojky su blby priklad, to je chyba robotnikov, odflaknuta vec.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hadam si nemyslis ze so zabou niekto tak zhutni zem ako stavebna firma s valcami a inziniermi. Ja som si isty z v domacich podmienkach to dopadne ako s tymi pripojkami. Lebo tie tiez asi len tak nazasypali zemou.
0 0
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

Sranda je to, že železničný násyp sa robí práve tak aby nebol zhutnený. Po navezení makadamu a položení koľajníc sa špeciálnym strojom medzi každý podval zapichnú také vidly a vibrovaním sa skaly "načuchrú" aby sa otrasmi ktoré robia vagóny postupne zhutnili a preto sa toto pravidelne každých x rokov musí obnovovať "načuchrávať".
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

alltracboy Pozri príspevok
hadam si nemyslis ze so zabou niekto tak zhutni zem ako stavebna firma s valcami a inziniermi. Ja som si isty z v domacich podmienkach to dopadne ako s tymi pripojkami. Lebo tie tiez asi len tak nazasypali zemou.
pod toto sa kľudne podpíšem... preto stále budem tvrdiť, že vykopaná zemina nepatrí ako zásyp do základov, lebo v domácich pomienkach je
dokonale nezhutniteľná
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

radEg Pozri príspevok
Sranda je to, že železničný násyp sa robí práve tak aby nebol zhutnený. Po navezení makadamu a položení koľajníc sa špeciálnym strojom medzi každý podval zapichnú také vidly a vibrovaním sa skaly "načuchrú" aby sa otrasmi ktoré robia vagóny postupne zhutnili a preto sa toto pravidelne každých x rokov musí obnovovať "načuchrávať".
násyp a podklad sú dve rozdielne veci
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

codinko Pozri príspevok
Nadar odbornici, prosim vas chcem dvihnut zakladovú dosku o 5 radov DT čok oproti nule takze budem mat dom dvihnuty o 1,25 m a neviem co je najlepsi material na vypln toho priestoru vo vnutri samozrejem vyviest niecim a potom urobit zakladovu dosku.

dakujem za rady
Obvykle sa násypy robia z frakcie 0/63 mm drveného kameniva zahlineného. Používa sa to na stabilizáciu násypov pod stavby. Najlepšie by však bola frakcia 0/63 s čistého drveného kameniva. Toto je asi najlepšie riešenie ak chceš ešte robiť násyp z hliny. Ak chceš v budúcnosti robiť ešte nejaké dodatočné výkopy je lepšie to rozdeliť na viacero vrstiev (sandvič).
0 0
spider.hst spider.hst

spider.hst je offline (nepripojený) spider.hst

nasyp z hliny, zeminy, tomu by som sa vyhol neodporucam,

a len tak mimo, tie DT.cka treba mat vystuzene...aby sa na to nezabudlo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať