Zavrieť

Porady

depresia

slvk slvk

slvk je offline (nepripojený) slvk

Užívam lieky proti depresii, Cymbaltu, Alventu a Solian.Môžem k tomu ako doplnok liečby piť himalájsky ajurvédsky čaj JATAMANSI, alebo sa tým bude blokovať účinok liekov.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ivantt Pozri príspevok
Uplne s tebou suhlasim, dokonca aj s tym ze ak choroba vypukla, je nutne ju liecit. To treba kazdu chorobu, ale musi sa jednat skutocne o liecenie. A vôbec nezalezi ci je to alternatívna liecba alebo medicinska liecba. V prvom rade ide o to pomôcť človeku. Ludia by nemali pozerat na to ci pomohool liecitel alebo lekar, ludia by mali pozerat na to, ze sa clovek vyliecil, o to vzdy ide.
Ivantt, biologické procesy v mozgu nezmeníš alternatívnou liečbou, tam sa dávajú lieky na selektívne vychytávanie sérotonínu, je to skupina liekov SSRI. Sú aj iné skupiny liečív. Pri vypuknutej chorobe nehodno riskovať, skutočná depresia môže viesť k samovražde. Pokiaľ zlyhá prevencia - starostlivosť o duševné zdravie a človek ochorie, musí nastúpiť medikamentózna liečba.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ivantt Pozri príspevok
O REIKI sa daju najst na nete rôzne temy, rôzne názory... ale reiki je hlavne o laske.. nie laske zeny a muža ale o láske cloveka k cloveku a aj k sebe samému. Reiki energia je vesmirnou energiou, božskou energiou.. nezalezi ako si ju clovek nazve, jednoducho pomáha. Ci uz osobe samotnej alebo blizkej, alebo aj cudzej. Podla tojho ako sa reiki vyuziva. Je to energia plna lasky, ktorú dokáže človek precitit a ta energia pracuje v tele a tym padom pomaha zahanat aj depresie. Pri reiki sa casto medituje a to je dalsia pomoc pri depresiach, dokonca ja pri silnych depresiach. Reiki prinasa zdravie a zdravie je aj zivot bez depresii.
Ale nechem nikoho presviedcat, je to kazdeho rozhodnutie a na kazdom je ci skusi alebo nie, kazdy si vybera svoju cestu. Ja som len vyjadril svoj nazor a skusenosti. Keď za mnou niekto pride aby som mu pomohol pri depkach, rad to spravim, aspon sa o to pokusim... a ked sa niekto spyta, rad odpoviem...
Ďakujem.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Kvaka Pozri príspevok
Ivantt, biologické procesy v mozgu nezmeníš alternatívnou liečbou, tam sa dávajú lieky na selektívne vychytávanie sérotonínu, je to skupina liekov SSRI. Sú aj iné skupiny liečív. Pri vypuknutej chorobe nehodno riskovať, skutočná depresia môže viesť k samovražde. Pokiaľ zlyhá prevencia - starostlivosť o duševné zdravie a človek ochorie, musí nastúpiť medikamentózna liečba.
Len chcem uz iba podotknut, ze skoda ze vela ludi opovrhuje alternativnou liecbou a tiez je na skodu ze lekar a alternativny liecitel nespolupracuju. Jedny opovrhuju druhymi. Su staty kde to tak nie je a su to vyspele staty. A lekari robia skolenia pre liecitelov, liecitelia maju atestacie, robia skusky a funguje to. Takze neopovrhovat alteranativnou liecbou asi u nas znamena vymretie zopar generacii a potom mozno pride zmena.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ivantt Pozri príspevok
Len chcem uz iba podotknut, ze skoda ze vela ludi opovrhuje alternativnou liecbou a tiez je na skodu ze lekar a alternativny liecitel nespolupracuju. Jedny opovrhuju druhymi. Su staty kde to tak nie je a su to vyspele staty. A lekari robia skolenia pre liecitelov, liecitelia maju atestacie, robia skusky a funguje to. Takze neopovrhovat alteranativnou liecbou asi u nas znamena vymretie zopar generacii a potom mozno pride zmena.
Ja neopovrhujem alternatívnou liečbou, ja ju tiež uznávam, áno mali by spolupracovať odborníci lekári aj liečitelia medzi sebou, tak ako píšeš, len nie pri skutočnej depresii. Pri prevencii áno.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
ivantt Pozri príspevok
Len chcem uz iba podotknut, ze skoda ze vela ludi opovrhuje alternativnou liecbou a tiez je na skodu ze lekar a alternativny liecitel nespolupracuju. Jedny opovrhuju druhymi. Su staty kde to tak nie je a su to vyspele staty. A lekari robia skolenia pre liecitelov, liecitelia maju atestacie, robia skusky a funguje to. Takze neopovrhovat alteranativnou liecbou asi u nas znamena vymretie zopar generacii a potom mozno pride zmena.
Súhlasím, len si treba položiť otázku, aké percento alternatívnych liečiteľov nie sú šarlatáni.Určite nižšie, ako tí, ktorí šarlatáni sú.Ide presne o to, že nikto u alternatívnych liečiteľov nekontroluje ich odbornú pripravenosť, nerobia žiadne skúšky, nemusia mať ukončený príslušný typ vzdelania, na rozdiel od klasických lekárov. Nikto neeviduje koľkým ľuďom príslušný alternatívny liečiteľ pomohol, u koľkých ľudí nespôsobil ani zlepšenie, ani zhoršenie ich zdravotného stavu a koľkých ľudí zabil, pretože spochybnil to, že klasický lekár im nepomôže, a on im pomôcť mohol. A potom je to ponechané iba na čestnosť, resp.nečestnosť príslušného alternatívneho liečiteľa.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Adiks Pozri príspevok
Súhlasím, len si treba položiť otázku, aké percento alternatívnych liečiteľov nie sú šarlatáni.Určite nižšie, ako tí, ktorí šarlatáni sú.Ide presne o to, že nikto u alternatívnych liečiteľov nekontroluje ich odbornú pripravenosť, nerobia žiadne skúšky, nemusia mať ukončený príslušný typ vzdelania, na rozdiel od klasických lekárov. Nikto neeviduje koľkým ľuďom príslušný alternatívny liečiteľ pomohol, u koľkých ľudí nespôsobil ani zlepšenie, ani zhoršenie ich zdravotného stavu a koľkých ľudí zabil, pretože spochybnil to, že klasický lekár im nepomôže, a on im pomôcť mohol. A potom je to ponechané iba na čestnosť, resp.nečestnosť príslušného alternatívneho liečiteľa.
No ved o to ide. keby boli alternativny liecitelia evidovany, museli by mat za sebou rôzne skusky a skolenia, mali by na svoju cinnost aj nejake povolenie, tym padom by sa sarlatani vytratili. Jednoducho by nemohli vykonavat legalne svoju cinnost. Tym padom by aj alternatívny liecitel ziskal vedomosti, podla mna dost dôlezite pre svoju cinnost.
A myslim si, ze keby nejaky sarlatan spôsobil klientovi smrt, rychlo by sa to rozsirilo a urcite by bolo proti nemu vedene trestne konaie.. uz sa take veci stali.
Zle je ked sarlatanov povazuju za liecitelo ale aj ked liecitelov povazuju za sarlatanov. Ale myslim si ze k spolupraci lekar - liecitel u nas nepride tak skoro, co je naskodu.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Buchač, nepochopila som. :-( Je jeseň, asi sa na do mnou znova zmráka.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
martuli Pozri príspevok
Buchač, nepochopila som. :-( Je jeseň, asi sa na do mnou znova zmráka.
ved to precitaj este raz.. staci to cervene a pochopis :-D
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

ivantt Pozri príspevok
O REIKI sa daju najst na nete rôzne temy, rôzne názory... ale reiki je hlavne o laske.. nie laske zeny a muža ale o láske cloveka k cloveku a aj k sebe samému.Reiki energia je vesmirnou energiou, božskou energiou.. nezalezi ako si ju clovek nazve, jednoducho pomáha. Ci uz osobe samotnej alebo blizkej, alebo aj cudzej. Podla tojho ako sa reiki vyuziva. Je to energia plna lasky, ktorú dokáže človek precitit a ta energia pracuje v tele a tym padom pomaha zahanat aj depresie. Pri reiki sa casto medituje a to je dalsia pomoc pri depresiach, dokonca ja pri silnych depresiach. Reiki prinasa zdravie a zdravie je aj zivot bez depresii.
Ale nechem nikoho presviedcat, je to kazdeho rozhodnutie a na kazdom je ci skusi alebo nie, kazdy si vybera svoju cestu. Ja som len vyjadril svoj nazor a skusenosti. Keď za mnou niekto pride aby som mu pomohol pri depkach, rad to spravim, aspon sa o to pokusim... a ked sa niekto spyta, rad odpoviem...
Chapem to dobre, reiki je nazov moderny a znamena to vlastne to, o com pise Biblia, posobenie svateho ducha?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Proti depke by som odporucil nasadit sluchadla na usi, uvelebit sa v kresle alebo posteli, otvorit flasku co vam chuti a zapocuvat sa do knihy narozpravanej Jarom Duskom s nevtieravym gitarovym doprovodom (uz som zabudol koho). Pocuvat mozu vsetky vierovyznania a vsetky vekove kategorie. :-)

http://www.uloz.to/6250720/ctyri-doh...te-j-dusek-rar
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
pupavka11 Pozri príspevok
Chapem to dobre, reiki je nazov moderny a znamena to vlastne to, o com pise Biblia, posobenie svateho ducha?
Ked som napisal ze bozskou alebo vesmirnou energiou, tak som mal na mysli ze to nie je o nabozenstve... je jedno ci si ateista alebo veriaca, je to jednoducho pre kazdeho. A nejde o posobenie nejakeho svateho ducha, je to praca s energiou. Neviem preco ludia hned vo vsetkom hladaju nabozenstvo alebo ateizmus. Okrem toho, viera by mala ludi spajat a nie stvat proti sebe ale zial nei je tomu tak. Ja ked som si spravil reiki tak môj otec ma povazoval ze nejakeho sektara a pritom som len spravil nieco malo pre svoje zdravie.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Len tak mimochodom: mrkla som do tvojho profilu a nemáš tam ani jedného priateľa. Na depresiu je najlepšia manuálna práca, záhrada alebo aj kolektívny šport. Hlavne nebyť sám, aby si nemal čas sa ľutovať, premýšľať nad sebou, mať radosť z vlastnoručne dopestovanej paradajky alebo inej práce.... Neviem koľko máš rokov, ale ty by si mal byť večer tak unavený aby si sa len švacol do kanafasu, tvrdo zaspal - a zabudol si vziať lieky proti depresii.
Keď som si prečítala zoznam tvojich liekov tak ťa musí bolievať žalúdok, zákonite musíš mať zlé pečeňové a krvné testy, trpíš nechutenstvom .....a asi ti chýbajú priatelia. Len tak pre zaujímavosť mrkni ty do môjho profilu a spočítaj mojich priateľov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

hubatá Pozri príspevok
Len tak mimochodom: mrkla som do tvojho profilu a nemáš tam ani jedného priateľa. Na depresiu je najlepšia manuálna práca, záhrada alebo aj kolektívny šport. Hlavne nebyť sám, aby si nemal čas sa ľutovať, premýšľať nad sebou, mať radosť z vlastnoručne dopestovanej paradajky alebo inej práce.... Neviem koľko máš rokov, ale ty by si mal byť večer tak unavený aby si sa len švacol do kanafasu, tvrdo zaspal - a zabudol si vziať lieky proti depresii.
Keď som si prečítala zoznam tvojich liekov tak ťa musí bolievať žalúdok, zákonite musíš mať zlé pečeňové a krvné testy, trpíš nechutenstvom .....a asi ti chýbajú priatelia. Len tak pre zaujímavosť mrkni ty do môjho profilu a spočítaj mojich priateľov.

hubatá, hubatá....., a pridaj si mentálne slúchadlá na uši a pusti si hlas svojej učiteľky z prvej ľudovej. Po tých priateľoch sa nestanem dúfam teraz tvojou prvou oficiálnou nepriateľkou.
Doteraz som tvoje príspevky brala.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

takže mám asi poradiť samotu, hlboké zamyslenie nad sebou a pritom popíjať ajurvédsky čaj ........... keď ja fakt neverím že by mu toto mohlo pomôcť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hubatá , poprosím ...ak na niekoho reaguješ , tak aspoň cituj , alebo spomeň meno ...
Tento štýl debaty je o ničom ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ale Buchač, veď ako vidíš je to maličká poznámka pre Korelu, vtedy netreba citovať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač, hubatá evidentne reaguje na môj príspevok vo forme minipríspevku, tak ako je to tu bežné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Asi ťažko ...
http://www.porada.sk/1561936-post33.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

hubatá Pozri príspevok
Len tak mimochodom: mrkla som do tvojho profilu a nemáš tam ani jedného priateľa. Na depresiu je najlepšia manuálna práca, záhrada alebo aj kolektívny šport. Hlavne nebyť sám, aby si nemal čas sa ľutovať, premýšľať nad sebou, mať radosť z vlastnoručne dopestovanej paradajky alebo inej práce.... Neviem koľko máš rokov, ale ty by si mal byť večer tak unavený aby si sa len švacol do kanafasu, tvrdo zaspal - a zabudol si vziať lieky proti depresii.
Keď som si prečítala zoznam tvojich liekov tak ťa musí bolievať žalúdok, zákonite musíš mať zlé pečeňové a krvné testy, trpíš nechutenstvom .....a asi ti chýbajú priatelia. Len tak pre zaujímavosť mrkni ty do môjho profilu a spočítaj mojich priateľov.
Ja viem, že si to písala s najlepším úmyslom. Predpokladám, že si to písala pre zadávateľa. Ten má predpísané 3 lieky.
Kto nezažil depresie, nevie čo to je. Verím, že aj liečitelia môžu prispieť. Aj sám pacient. Ale podľa môjho názoru až vtedy,
keď je už za určitou hranicou, ktorá ho už neobmedzuje.
Poznala som pani, ktorá prišla v koncentračných táboroch o celú rodinu, zostala úplne sama. Celoživotná trauma.
Vydala sa, mala jedno dieťa.
Avšak s touto paňou napriek tomu že medzi nami bol 35 r. vekový rozdiel, sme si rozumeli výborne. Dýchali sme jeden vzduch.
Aj som chcela prispieť do témy v tomto zmysle "Osamotená duša"?, nespomeniem si teraz, vieme obe o ktorú tému ide.
Nezáleží na veku, rozdieli, ja som ju spoznala vo svojich 42-rokoch.
Popisovala mi stavy, tlak v hrudi, neschopnosť sa vyplakať, hospitalizácie, elektrické šoky, ... toto je zlomok, manželstvo pekné,
založené asi najmä na úcte, syn prosperoval veľmi dobre, a vôbec aj celá rodina. Sama nikdy nebola. Mala priateľov. Skutočných.
Vedela sa smiať. Chodila medzi ľudí. Pracovala dlho ešte aj v penzii.Ešte aj sedemdesiatke. Silná fajčiarka. Fyzicky bola zdravá.

Vidíš, táto pani vyvracia tvoje riadky. Títo ľudia vôbec nemusia mať zlý krvný obraz, ani zničenú pečeň. Každý organizmus je iný, netreba strašiť, i keď sa vie, že každý liek má vedľajší účinok. Ale priestor sa dáva priorite.
Verím, že napr. reiki môže pomôcť, viedla sa tu debata, ale odporučilo sa hľadať zdroje na internete, nakoniec je dosť literatúry k dispozícii,
pomáha viera v Boha, pomáhajú určite aj iné techniky kde sa pracuje s energiami. Toto je tak vážna téma, kde nemám odvahu nič radiť. Okrem dobre vyváženej stravy.

Ale nezabúdať na objatia, dotyky. Ak človek žije sám a dostane sa do izolácie, nemusí to byť ľahké. Každý máme svoj osud. Za tým je rad životov, nikdy človek nevie, čo mu môže vyskočiť a čo má riešiť.
Aj lekár sa môže mýliť v liečbe.Nemyslím v tejto konkrétnej, ktorú opisuje zadávateľ.
Ja mám s lekármi rôzne skúsenosti, preto už radšej prejdem cez TČM a potom až k lekárom.

Je fajn, že sú tu vytvorené skupiny priateľov, že si rozumiete, ste spriaznené duše, ale ak sa nestretávate, tak k fyzickým kontaktom asi nepríde. Myslím na úprimné vzájomné objatia a dotyky. Ale uznávam virtuálne priateľstvá. Dnešný svet.
Možno ani nie je potrebné sa stretávať, stačí myslieť na iných, možno psychotronici by sa vedeli vyjadriť ako to funguje.

Dúfam, že sme sa aspoň trochu pochopili.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ďakujem že si sa tak rozpísala..... ja som naozaj myslela len na to, aby sa neuzatváral doma, sám so svojimi problémami, v prázdnom byte, sám len s počítačom. A naozaj si myslím že tá fyzická únava je pre ľudí s psychickými poruchami najlepšie čo môžu pre svoje zdravie urobiť. Niet nič horšieho ako keď človek nemôže zaspať, noci sú nekonečne dlhé..... neboj som tak už stará že viem o čom hovorím. Keď som prišla unavená zo záhrady, tak som si povedala ako Scarlett O´Harová - "na to budem myslieť až zajtra, aj zajtra je deň". A taká vyspaná do ružova som až ráno premýšľaľa nad svojimi problémami, prípadne ich hodila do placu pri opekačke, alebo na internet kamoškám. Myslím že tej pani čo mala traumu z koncentráku nepomohli ani čaje, ani meditácie - ale zasa len práca, starostlivosť o deti, pretože jej myseľ bola upriamená na iné problémy, nezaoberala sa sebou, nemala na to čas. Ak by bola sama - utrápi sa.

Ale asi sme sa pochopili - tak pozývam zadávateľa slvk do iných tém: krásne témy o varení (stačí si prečítať príspevky p. Alabuta), výroky detí (ja sa rehlím na niektorých potom aj celý deň), alebo poobdivovať záhrady, kvety a zvieratká šikovných ľudí z www.porada.sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať