Zavrieť

Porady

možu nám zrušiť darovaciu zmluvu ktorá obsahuje nezrovnalosti?

čawte, chcem sa opýtať, starká mi darovala byt v jej výlučnom vlastníctve. Spísali sme darovaciu zmluvu ale sami,všetko je overené notárom, a na katastri sa nám vyjadrili že bude dobré Ked chceme zapis urobiť dodatok k darovacej zmluve. Len nastal taký problém že byt by chceli zrazu viacerí príslušníci. Platí aj takáto zmluva?Može nás určitým sposobom ochrániť pred nimi? Pretože neviem ako starká či ešte bude ochotná podpisovat dodatok. pretože nechce aby boli problémy medzi nami. O starku sa staráme aj sme ju poistili že má doživotní právo v byte (v dar.zmluve)Poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martinko 125 Pozri príspevok
    čawte, chcem sa opýtať, starká mi darovala byt v jej výlučnom vlastníctve. Spísali sme darovaciu zmluvu ale sami,všetko je overené notárom, a na katastri sa nám vyjadrili že bude dobré Ked chceme zapis urobiť dodatok k darovacej zmluve. Len nastal taký problém že byt by chceli zrazu viacerí príslušníci. Platí aj takáto zmluva?Može nás určitým sposobom ochrániť pred nimi? Pretože neviem ako starká či ešte bude ochotná podpisovat dodatok. pretože nechce aby boli problémy medzi nami. O starku sa staráme aj sme ju poistili že má doživotní právo v byte (v dar.zmluve)Poradte.
    Tým, že ste darovaciu zmluvu urobili "na kolene" a sami, tak obsahuje určite nejaké chyby, ktoré bránia zápisu do katrastra. V rozhodnutí katastra, prečo zamietol zápis, musí byť presne uvedené, čo zmluva neobsahuje, čo tam chýba, alebo čo bolo zle uvedené, prečo ju nezavkladovali.

    Ak chceš, aby bola zavkladovaná, treba tieto chyby odstrániť. Podľa charakteru chýb treba urobiť opatrenia, niekedy napr. stačí do zmluvy dopísať niečo ručne (už som zažil taký prípad, predávajúci dopísal do zmluvy priamo na katastri chýbajúce rodné čísla z OP, a úradník na katastri to akceptoval, alebo sa dopisovala plocha pozemku pod bytovým domom), niekedy treba chyby opraviť dodatkom ku zmluve. Ak ti doporučili priamo dodatok, tak asi ten dodatok bude treba. Mohol si napísať, z akých dôvodov zamietli zmluvu.

    Pokiaľ neopravíš namietnuté chyby do lehoty, ktorú ti určil kataster, tak kataster zamietne zmluvu a to je to isté, ako keby si nič nenapísal. Zmluva stratí platnosť. AK starká nebude ochotná podpísať dodatok, tak máš smolu.

    NEvidím do vašich rodinných vzťahov, preto sa nebudem vyjadrovať k tomu, prečo si napr. nárokujú byt aj iní rod. príslušníci (sú to tvoji súrodenci?) alebo prečo byt chce starká darovať len tebe (hoci sa o ňu staráš, ale to ešte neznamená, že máš výlučné právo na ten byt pred súrodencami).

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak nedojde k pravoplatnemu zavkladovaniu na katastri, tak sa ma za to ze zmluva nenadobudla ucinnost a teda nezaklada pravne nasledky,. Tj. ona bude stale jedinou a vylucnou vlastnickou nehnutelnosti a moze ju nasledne predat, darovat podla svojej lubovole.

    Preto je potrebne spisat dodatok s udajmi ako pozaduje kataster a dat to nasledne po overeni jej podpisu na kataster a to v lehote ktoru urcil kataster.

    Inak nema zmluva medzi Vami ziadne pravne ucinky.

    možu nám zrušiť darovaciu zmluvu ktorá obsahuje nezrovnalosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.