Zavrieť

Porady

Ešte k hláseniam

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím Vás, k hláseniu je nutné evidovať aj napr. likéry, víno a pivo. Od koľko % je povinnosť hlásenia /10% a viac/? Veľmi pekne vopred ďakujem.
Usporiadat
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

Excise Duty - súhlasím s tvojím tvrdením že zákon je nedokonalý a príliš byrokratický a ide vysoko nad požiadavky EU č. 92/12/EHS a samotné ustanovenie o oznamovacej povinnosti je totálna blbosť avšak budme aspoň radi že túto oznamovacú povinnosť zjednodušili koncom roku 2004, nakoľko pôvodná bola vyložená ho.....na. JA osobne sa s týmto zákonom stretávam každý deň nakoľko dovážam alkohol a poviem Vám ta byrokracia na CU je neskutočná, to čo musia uvádzať v hláseniach krčmy je tak asi 1/10 z toho čo musia vyplňovať tí ktorí tento tovar dovážajú alebo vyrábajú pričom účinok na nezdanený alkohol to má mininálny.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Krusa, aj ja súhlasím s Tebou, zákony o spotrebných daniach sú neuveriteľne deformované, nie sú v súlade so smernicami EÚ a zákon o spotrebnej dani z liehu je z nich najhorší, ten si priamo koleduje o žalobu na Európskom súdnom dvore a len sa čudujem, že protimonopolný úrad tieto deformácie nevidí, asi mu bude treba otvoriť oči, nad čím už dlhšie rozmýšľam, zákon o spotrebnej dani z liehu totiž jednoznačne forsíruje výlučne domácich výrobcov liehu na úkor ostatných daňových subjektov, či už slovenských alebo z iných členských štátov, čím sú hrubo porušené pravidlá hospodárskej súťaže na území Slovenskej republiky. Je to výsledok práce tých, ktorí prišli na ministerstvo financií robiť „reformy“, žiaľ v zastúpení lobystických skupín, konkrétne napríklad oznamovacia povinnosť týkajúca sa liehu je iniciatívou Združenia platiteľov spotrebnej dane z liehu, ak neveríš, pozorne si zalistuj v archíve Hospodárskych novín, tam sa totiž toto združenie k tejto iniciatíve hrdo hlási. Neviem, či lieh naozaj dovážaš alebo ho nakupuješ v iných členských štátoch, lebo ako som si povšimol, značná časť prispievateľov porady nerozlišuje medzi dovozom, ktorý sa týka nadobúdania tovarov z tretích štátov a intrakomunitárneho nadobúdania tovarov, t.j. nákupu tovarov v iných členských štátoch, pre obe formy obchodných transakcií platia totiž odlišne právne predpisy, pri dovoze colné a súčasne aj daňové predpisy, kým pri intrakomunitárnom nadobúdaní tovarov iba predpisy daňové. V každom prípade, ak máš čo do činenia s tovarom, ktorý podlieha spotrebnej dani, prichádzaš do styku s colníkmi, keďže títo sú aj správcami spotrebných daní, verím že máš s nimi zlé skúsenosti, neviem, či to robí uniforma, žiaľ správanie sa mnohých z nich nekorešponduje s tým, ako by sa mal správať štátny zamestnanec, ako mu to prikazuje zákon, možno ich správanie nahrádza nedostatok odbornosti. Aby som však nepaušalizoval, poznám i takých colníkov, ktorí sú na úrovni ako po odbornej, tak aj po ľudskej stránke.
Vďaka za Tvoj ohlas k mojim príspevkom, prajem všetko dobré.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

Excise duty- neda mi aby som ešte raz sa nezapojil do tejto témy. súhlasím s tebou, že značná časť ľudí s porady nerozlišuje dovoz a intrakomunitárny obchod. Ja konkretne aj dovážam "čiže z tretích krajín" a mám aj intrakomunitárne dodania tovaru. Viem aj o skutočnosti ktorú opisuješ t.j. združenie platiteľov spotrebnej dane /chvála bohu nie som ich členom a ani nikdy nebudem/. Presne toto združenie môže za takú podobu zákona o spd z liehu akú máme, oni boli poradným orgánom MF SR a ako perličku ti môžem prezradiť že ked sa zákon schválil tak niektorí mali tolko drzosti že šli lobovať u ministra financií o výnimky z prísnosti zákona pre ich farbriky. No to je už choré!!!!! čo sa týka colníkov - áno je s nimi otrasná spolupráca a môžem ti povedať že je to tou uniformou nakoľko doteraz bol colník štátom v štáte a akosi sa nevedia aklimatizovať do úlohy štátneho úradnika ktorý sa riadi hlavne zákonom 511/1992 zz, . Netrvrdím že ja som dedo vševedo ale v tomto biznise robím už asi 8 rokov a dovolím si tvrdiť že viem oveľa viac ako oni, lenže ich myslenie je ešte vždy v polohe ja som boh, hoci tiež ako si napísal nedajú sa všetci hádzať do jedného vreca, sú aj takí ktorým to myslí. Dakujem ahoj.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Nechcem do našej vzájomnej debaty zaťahovať politiku ale nedá sa inak, pretože politika na Slovesku vychádza mimoriadne v ústrety predovšetkým lobystickým záujmom a to sa týka aj nepriamych daní, ktoré sú práve pôsobením lobystických záujmov deformované, spotrebné dane obzvlášť. Ak sú Ti známe detaily, o ktorých si písal, potom nepochybne vieš aj to, kto bol doposiaľ a kto je súčasným šéfom daňovej a colnej sekcie ministerstva financií, ak si obe tieto mená vyhľadáš v obchodnom registri, potom zistíš nielen vzájomnú prepojenosť týchto dvoch osôb, ale predovšetkým ich prepojenie s liehovarníckou loby.
Z Tvojho posledného príspevku som vydedukoval, že budeš zaregistrovaný ako oprávnený príjemca a ak by si aj chcel byť prevádzkovateľom daňového skladu, zákon o spotrebnej dani z liehu na rozdiel od ostatných spotrebných daní to neumožňuje. Na rozdiel od výrobcov, máš tak všetky zásoby tovaru zaťažené spotrebnou daňou, čo Ti viaže nemalé finančné prostriedky. Ministerstvo financií tak pri príprave legislatívy nedodržalo odporúčania Bielej knihy na prípravu asociovaných krajín strednej a východnej Európy na integráciu do vnútorného trhu únie, čím sťažilo, resp. obmedzilo pravidlá voľného pohybu tovaru v rámci Spoločenstva, čo by mohlo zaujímať príslušnú európsku Komisiu, rovnako tiež porušilo aj § 39 zákona č. 136/2001 Z. z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov, čo by naopak malo zaujímať Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. Oznamovacia povinnosť týkajúca sa liehu podľa § 44 zákona je len jednou z nespočetných blbostí obsiahnutých v zákone. Keďže spotrebné dane sú len na okraji záujmu väčšiny podnikateľov a tí ktorí ich schvaľovali v parlamente im vôbec nerozumejú, rovnako ako tí, ktorí ich v rámci daňovej reformy pripravovali a patrične zdeformovali, je malá pravdepodobnosť, že bez adekvátneho tlaku a patričných argumentov dôjde k nejakej náprave. Koaliční poslanci budú vždy bez rozmýšľania hlasovať za to, čo sa im na hlasovanie predloží a tí opoziční tiež presadzujú iba to, čo sa im hodí a čo im môže nahnať voličské hlasy, napr. čiastočné zníženie spotrebnej dane z minerálnych olejov.

0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak chcete zasielať oznámenia elektronicky, žiadali od nás aktuálny výpis zo Živnostenského alebo Obchodného registra, nie starší ako 30 dní /treba k tomu 100.- Sk kolok/, a registráciu o pridelení DIČ (kartičku z DÚ,stačila kópia)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať