Zavrieť

Porady

Životné poistenie v AXE.,

Chcem uzavrieť životné poistenie pre dcéru, mám ponuku od poisťovni AXA,je to pre mňa "neznáma "v súčasnosti ,.ľmi by som uvítala informácie, skúsenosti pre a proti v tejto poisťovni v porovnaní s inými na Slovensku., vopred všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    predpokladam ze chces poistenie so sporenim ... v tom pripade moja rada je: nerob to ... vyhni sa oblukom sporeniu v akejkolvek poistovni, zvlast to plati ak mas v umysle uzavriet investicne zivotne poistenie ... v poistovni sa poistuju rizika, na sporenie su ine institucie, kde na poplatkoch neprerobis majetok ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    delonka Pozri príspevok
    Chcem uzavrieť životné poistenie pre dcéru, mám ponuku od poisťovni AXA,je to pre mňa "neznáma "v súčasnosti ,.ľmi by som uvítala informácie, skúsenosti pre a proti v tejto poisťovni v porovnaní s inými na Slovensku., vopred všetkým ďakujem.
    Koľko rokov má dcéra? Aké je to poistenie? Kapitálové či investičné? Na koľko rokov?

    Na poisťovni nezáleží, všetky majú rovnaké pravidlá. Neexistuje zlá a dobrá životná poisťovňa. Záleží vždy na produkte, aké má hlavné krytie, aké pripoistenia, za akú cenu, na akú dobu a pod. Takže AXA môže mať pre tvoju dcéru aj vyhovujúce aj nevyhovujúce poistné produkty.

    Otázne je tiež, na aké riziká ju chceš poistiť. Ak nemáš primárny záujem o poistenie rizík (život, úraz) a chceš len sporiť a poistenie berieš len preto, lebo je súčasťou sporenia, tak to neuzatváraj. Ak chceš poistiť nejaké riziko, a sporenie je súčasťou, tak presnejšie popíš produkt (plus aký je tvoj zámer) a skúsime to zhodnotiť.

    bucino je offline (nepripojený) bucino

    bucino
    Súhlasí. Sú iné možnosti výhodného sporenia ako napríklad stavebné sporenie. V poisťovni sa kryjú riziká, čiže sa poisťuje. Ja mám prejdené detské produkty vo všetkých poisťovniach / v oblasti pôsobím 17 rokov/ a odporúčam Kooperatívu-majú nový produkt Dukátik, alebo Union. Tieto dve poisťovne pokrývajú riziká najviac so všetkých poisťovní v sdetských produktoch. Lebo naozaj platí porekadlo, že bohužiaľ až keď sa niečo stane, prídeme na to aké poistenie si platíme. A ešte jedna rada: dôležité je aj to, ako dlho ten človek, ktorý vám poistenie zostaví, robí v poisťovni, lebo stále je to postavené, že do poisťovníctva prichádza veľa ľudí skúšať svoje pôsobenie, ale potom sa vzdajú a už je problém, lebo kto vám poistí vašu dcérku, by mal pravidelne zabezpečovať kvalitný klient servis a to naozaj dnes bohužiaľ chýba.A pozor nech je to kapitálové životné poistenie a nie investičné.
    Naposledy upravil bucino : 07.11.10 at 09:01 Dôvod: doplnenie

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    Takže dopĺňam informácie a ďakujem vám za odpovede., dcéra má 23 rokov, áno, jedná sa o životné a úrazové poistenie, spojené so sporením., od februára t.r. jej už beží poistenie v ING a až teraz som zistila, že zo sumy 25 Eur, je 11 eur sporenie a zvyšné poistenie., moja chyba, ked sme to uzatvárali.,neuvedomila som si, že návratnosť je len tých 11, prijala by som, aby to bolo 3:2 napr.,

    dcéra má predispozíciu na očnú chorobu, geneticky zdedenú po mne, z titulu ktorej som ja už rok na invalidnom dôchodku., preto volím možnosť poistenia so sporením., aby mala niečo do budúcnosti.
    No a čo sa týka konkrétne poisťovni Axa, nemám zatiaľ info, čo je to za poisťovňa, kde má sídlo, aké dáva záruky v prípade výkyvov na finančných trhoch atď., preto veľmi uvítam informácie aj tohto druhu., ešte raz vám ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli,.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    delonka Pozri príspevok
    Takže dopĺňam informácie a ďakujem vám za odpovede., dcéra má 23 rokov, áno, jedná sa o životné a úrazové poistenie, spojené so sporením., od februára t.r. jej už beží poistenie v ING a až teraz som zistila, že zo sumy 25 Eur, je 11 eur sporenie a zvyšné poistenie., moja chyba, ked sme to uzatvárali.,neuvedomila som si, že návratnosť je len tých 11, prijala by som, aby to bolo 3:2 napr.,

    dcéra má predispozíciu na očnú chorobu, geneticky zdedenú po mne, z titulu ktorej som ja už rok na invalidnom dôchodku., preto volím možnosť poistenia so sporením., aby mala niečo do budúcnosti.

    Jáááj, tak ona už má 23 rokov, teda je dospelá! Myslel som, že ide o poistenie nezaopatrených detí!

    Tak to mení situáciu, mala si sa hneď opýtať, aké poistenie pre dospelého človeka. V takom prípade by som doporučil kapitálové životné poistenie s poistnou dobou až do dôchodku. To bude pomaly šetriť na dôchodok a pritom bude poistená na dosť vysokú čiastku v prípade smrti. Ak má predispozíciu na nejakú chorobu, tak určite k tomu prípoistenie oslobodenia platenia poistného pre prípad trvalej invalidity. Úrazové pripoistenie netreba, nanajvýš pripoistenie smrti úrazom. Teda čo najmenej pripoistení, aby tieto pripoistenia z poistného zobrali čo najmenej peňazí a aby zostala čo najväčšia kapitálotvorná časť z poistného, ktorá sa bude potom zhodnocovať.

    Nepíšeš, aký produkt to v tej ING máš. Ako vieš, že 11 EUR ide na sporenie? Je to investičné poistenie? To, že 14 EUR sa spotrebuje na poistné, je relatívne. Asi potom máš dosť vysokú poistnú sumu pre smrť či úraz. čím vyššia poistná suma, tým vyššie poistné. Ak ti to finančne nevyhovuje, treba poistku vypovedať. Tiež je nerozumné dať si mesačné splátky poistného - takto človek zaplatí až o cca 5% viac, než keby platil poistné raz ročne.

    delonka Pozri príspevok
    No a čo sa týka konkrétne poisťovni Axa, nemám zatiaľ info, čo je to za poisťovňa, kde má sídlo, aké dáva záruky v prípade výkyvov na finančných trhoch atď., preto veľmi uvítam informácie aj tohto druhu., ešte raz vám ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli,.
    AXA je klasická štandardná poisťovňa na slovenskom trhu so zahraničným kapitálom. Vlastne tuším všetky poisťovne majú zahraničný kapitál (asi okrem jednej, tam je len % zahraničného). Navyše poisťovne majú prísny režim, takže nejakej sprenevery sa nemusíš báť. AK chceš info o AXE, stačí sa pozrieť na ich stránku, máš tam všetko - históriu, sídlo...

    http://www.axa.sk/AXA/Skupina/zivotni/Organy

    http://www.axa.sk/News/Press/2010/AX...tve,-oslavuje-


    Záruku v prípade výkyvov na fin. trhoch pre investičné poistenia ti nedá žiadna poisťovňa, investičné riziko znáša klient. Ak si uzatvoríš kapitálové živ. poistenie, tak tam máš garantovanú technickú úrokovú mieru, ktorou sa zhodnocuje tech. rezerva poistného, aj keby poisťovňa dosiahla stratu.

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    Chobot Pozri príspevok
    Jáááj, tak ona už má 23 rokov, teda je dospelá! Myslel som, že ide o poistenie nezaopatrených detí!

    Tak to mení situáciu, mala si sa hneď opýtať, aké poistenie pre dospelého človeka. V takom prípade by som doporučil kapitálové životné poistenie s poistnou dobou až do dôchodku. To bude pomaly šetriť na dôchodok a pritom bude poistená na dosť vysokú čiastku v prípade smrti. Ak má predispozíciu na nejakú chorobu, tak určite k tomu prípoistenie oslobodenia platenia poistného pre prípad trvalej invalidity. Úrazové pripoistenie netreba, nanajvýš pripoistenie smrti úrazom. Teda čo najmenej pripoistení, aby tieto pripoistenia z poistného zobrali čo najmenej peňazí a aby zostala čo najväčšia kapitálotvorná časť z poistného, ktorá sa bude potom zhodnocovať.

    Nepíšeš, aký produkt to v tej ING máš. Ako vieš, že 11 EUR ide na sporenie? Je to investičné poistenie? To, že 14 EUR sa spotrebuje na poistné, je relatívne. Asi potom máš dosť vysokú poistnú sumu pre smrť či úraz. čím vyššia poistná suma, tým vyššie poistné. Ak ti to finančne nevyhovuje, treba poistku vypovedať. Tiež je nerozumné dať si mesačné splátky poistného - takto človek zaplatí až o cca 5% viac, než keby platil poistné raz ročne.



    AXA je klasická štandardná poisťovňa na slovenskom trhu so zahraničným kapitálom. Vlastne tuším všetky poisťovne majú zahraničný kapitál (asi okrem jednej, tam je len % zahraničného). Navyše poisťovne majú prísny režim, takže nejakej sprenevery sa nemusíš báť. AK chceš info o AXE, stačí sa pozrieť na ich stránku, máš tam všetko - históriu, sídlo...

    http://www.axa.sk/AXA/Skupina/zivotni/Organy

    http://www.axa.sk/News/Press/2010/AX...tve,-oslavuje-


    Záruku v prípade výkyvov na fin. trhoch pre investičné poistenia ti nedá žiadna poisťovňa, investičné riziko znáša klient. Ak si uzatvoríš kapitálové živ. poistenie, tak tam máš garantovanú technickú úrokovú mieru, ktorou sa zhodnocuje tech. rezerva poistného, aj keby poisťovňa dosiahla stratu.
    Ďakujem za odpoveď, v ING je to poistenie Komplet, ak sa nemýlim je to kapitálové poistenie, z ktorého poistenie je 11,62 Eur /celková poistná suma je 26.51 E/ zvyšok je teda pripoistenie., takže z toho som vychádzala, že tých cca 14 E nie je sporenie.,najväčšie položky v pripoistení sú "dočasné životné pripoistenie a Pripoistenie denných dávok za dobu nevyhnutného liečenia., to by som asi mala zmeniť podľa toho čo si mi doporučoval.

    ak som dobre rozumela, tak zhodnocuje sa len to poistenie?

    ďakujem za linky , veľmi mi pomohli.,

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    V Axe sa dá poistenie a sporenie nastaviť veľmi flexibilne potrebám klienta. Axa je momentálne jednotka na svetových trhoch, takže nemusíš sa báť. Má jedno z najvýhodnejších životných positení. Neviem, kde nabrali, že kapitálové poistenie je výhornejšie ako investičné. Je to vyložený blud. V kapitálovom poistení sa ti totiž úročí iba istina, kdežto v investičnom je zložený úrok a úročia sa aj úroky, takže ti to môže narásť suprovo. V Axe sú aj rôzne spôsoby sporení a pripoistení, tam si môžeš aj rôzne rozložiť riziká pripoistenia a takisto aj riziká sporenia, čiže investovania do fondov

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    kalkulka Pozri príspevok
    V Axe sa dá poistenie a sporenie nastaviť veľmi flexibilne potrebám klienta. Axa je momentálne jednotka na svetových trhoch, takže nemusíš sa báť. Má jedno z najvýhodnejších životných positení. Neviem, kde nabrali, že kapitálové poistenie je výhornejšie ako investičné. Je to vyložený blud. V kapitálovom poistení sa ti totiž úročí iba istina, kdežto v investičnom je zložený úrok a úročia sa aj úroky, takže ti to môže narásť suprovo. V Axe sú aj rôzne spôsoby sporení a pripoistení, tam si môžeš aj rôzne rozložiť riziká pripoistenia a takisto aj riziká sporenia, čiže investovania do fondov
    Veľmi ďakujem za odpoveď, už som sa trošku zorientovala, v rámci mojich schopnosti a možnosti, .
    získala som ten istý dojem o Axe, ako píšeš, len verím, že to bude pre moju dcéru prínos v budúcnosti.,

    je mi veľmi ľúto, že moja nevedomosť a neviem, ako by som to výstižne nazvala, aby som "slušných" agentov neurazila, pripravila som náš rodinný rozpočet od r.2005 cca O 22 000 SK na poistení., najskôr to bol dôsledok finančnej krízy a potom asi moja slepá dôvera,. preto sa to momentálne snažím "poprežúvať" zo všetkých strán., dúfam, že tentokrát mám aspoň šťastie na agenta, je to dcéra mojej naj priateľky, chce sa tomu venovať dlhodobo.,

    želám nám všetkým len to najlepšie.,

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    delonka Pozri príspevok
    Veľmi ďakujem za odpoveď, už som sa trošku zorientovala, v rámci mojich schopnosti a možnosti, .
    získala som ten istý dojem o Axe, ako píšeš, len verím, že to bude pre moju dcéru prínos v budúcnosti.,

    je mi veľmi ľúto, že moja nevedomosť a neviem, ako by som to výstižne nazvala, aby som "slušných" agentov neurazila, pripravila som náš rodinný rozpočet od r.2005 cca O 22 000 SK na poistení., najskôr to bol dôsledok finančnej krízy a potom asi moja slepá dôvera,. preto sa to momentálne snažím "poprežúvať" zo všetkých strán., dúfam, že tentokrát mám aspoň šťastie na agenta, je to dcéra mojej naj priateľky, chce sa tomu venovať dlhodobo.,

    želám nám všetkým len to najlepšie.,
    Ak niesi v investovaní profesionálka ale normálny,inak pracujúci človek,tak na IŽP budeš vždy stratová, treba si dať kapitálovku a hotovo- a mimochodom- AXA je dosť nevýhodná v poistení( majú napr. s úrazového poistenia veľa výluk)

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Ono je to vždy o ľudoch.Axa má celkom slušné produkty,ale tie dve ženské,čo sa na mna práve nalepili sú hotová katastrofa.Rozhodli sa že ma zlomia a donutia na to čo si ony rozmysleli a tak su schopné telefonovať častejšie ako všetci pacienti dokopy,povysvetlovali mi,ako všetky poistovne na trhu okrem Axy krachuju a ako strašne je nevýhodné ING konto aj m bank oproti eurofondom Axy.A to mám všetko preto,že som začala riešiť tretí pilier.Som vážne zvedavá,ako sa ich teraz zbavím.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    BXLmiami Pozri príspevok
    Ono je to vždy o ľudoch.Axa má celkom slušné produkty,ale tie dve ženské,čo sa na mna práve nalepili sú hotová katastrofa.Rozhodli sa že ma zlomia a donutia na to čo si ony rozmysleli a tak su schopné telefonovať častejšie ako všetci pacienti dokopy,povysvetlovali mi,ako všetky poistovne na trhu okrem Axy krachuju a ako strašne je nevýhodné ING konto aj m bank oproti eurofondom Axy.A to mám všetko preto,že som začala riešiť tretí pilier.Som vážne zvedavá,ako sa ich teraz zbavím.
    ... hneď na začiatku si vypýtaj "osvedčenie o registrácii" (majú sa ním preukázať - je tam aj číslo sprostredkovateľa - aby klient vedel, na koho sa sťažovať v prípade "nevhodného prístupu" z ich strany). Podľa mňa určite nesmú ohovárať konkurenciu !!! Pohroz, že nahlásiš

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    V Axe je spústu možností ako sporiť a mať aj poistenie, nedaj sa oblbnúť tými, ktorí tomu doslova nerozumejú, alebo počúvajú rady tipu "jedna baba povedala" Axa je jednou z najväčších finančných inštitúcií sveta. Je 6. na svete. Má výborné výsledky a životné poistenie má naozaj dobré. Mám o tom trochen prehľad, troška pre nich pracujem. Majú rôzne produkty a aj investovania do budúcnosti, takže podľa tvojich potrieb sa tam dá nastaviť výhodné zhodnocovanie. Majú aj Axa konto, aj balance komodity, aj Axa tempo, kde sú zhodnotenia od 3-114%. Ale to balance komodity je už možnosť iba do konca novembra, ale tam je zhodnotenie fakt najvyššie a vklad je 100% garantovaný.

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    kalkulka Pozri príspevok
    V Axe je spústu možností ako sporiť a mať aj poistenie, nedaj sa oblbnúť tými, ktorí tomu doslova nerozumejú, alebo počúvajú rady tipu "jedna baba povedala" Axa je jednou z najväčších finančných inštitúcií sveta. Je 6. na svete. Má výborné výsledky a životné poistenie má naozaj dobré. Mám o tom trochen prehľad, troška pre nich pracujem. Majú rôzne produkty a aj investovania do budúcnosti, takže podľa tvojich potrieb sa tam dá nastaviť výhodné zhodnocovanie. Majú aj Axa konto, aj balance komodity, aj Axa tempo, kde sú zhodnotenia od 3-114%. Ale to balance komodity je už možnosť iba do konca novembra, ale tam je zhodnotenie fakt najvyššie a vklad je 100% garantovaný.
    Kalkulka, čo by si mi ty navrhla pre 23 ročnú dcéru? pomer sporenia+kritické choroby,úrazové poistenie-aký typ a určite tam chcem oslobodenie od platenia vzhľadom na genetiku., nepotrebujem nejaké rýchle zhodnocovanie peňazí, práve naopak, istotu do budúcnosti., vopred ďakujem za odpoveď.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To je závislé od toho, čo si ty želáš. ale ja by som si sporivú čiastku isto navýšila, lebo je to v tomto veku fakt výhodné. Pomer poistenia a sporenia by som dala 1:3, čiže 1 tretinu poistnie a 2/3 sporenie. Ty sama si musíš nastviť výšku poistného, akú si ochotná platiť. Pripoistenia si môžeš dať rôzne, podľa toho, čo chceš, ale isto by som si poistila trvalé následky úrazu - invaliditu a tým aj oslobodenie od platenia v prípade invalidity, to sa dá. Poisti úraz, pobyt v nemocnici, dá sa poistiť pobyt v prípade nemoci, alebo v prípade pobytu v nemocnici v dôsledku úrazu. Sú tam rôzne veci. Aj smrť si poisti, ale je dôležité rozloženie týchto rizík. V Axe sa dá výhodne platiť a dosť získať. Ale to je najlepšie, keby ti poradil niekto rovno na mieste u teba. Odkiaľ si? Môžeme sa prípadne spojiť,môžem ti to nastaviť aj ja, ale museli by sme komunikovať minimálne po fone a doklady na podpis si vymieňať poštou. Mohla by som ti poskytnúť čo najviac infošiek, alebo sa môžem dohodnúť so svojím managerom, chodieva napr. do Popradu, tak možno by sa mohol pri tebe zastaviť.

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    ahojte milí poradaci, rok sa zišiel s rokom a tak mi dovoľte zaželať nám všetkým všetko dobré., opäť mám problém., asi ako každý, ale ja mám vás - v decembri dcéra uzavrela poistenie s Axou,uviedla pravdivo údaje, že od februára m.r. berie pravidelne lieky na zvýšený vnútroočný tlak a zároveň, že ja, ako jej mama som na invalidnom dôchodku z titulu glaukómu., z poisťovne Axa nám prišiel list, že jej poistenie sa nevzťahuje, resp."upravujú" poistenie v tom zmysle, že nárok na poistenie zaniká vo všetkom, čo sa týka očí., som znechutená, poisťovňa v prvej svetovej desiatke si nedala ani tú námahu, aby si overila situáciu u lekárky, vylúčila to, kvoli čomu sa poistila?!!! poistila sa na celý svoj život,skrátka záväzok na cca 50 rokov?!!! pravidelné platby pre nich a oni nenavrhli, žiadne osobné poistenie- riešenie, poslali len nič nehovoriaci list.,predsa,ked niekto uzavrie životné poistenie,tak preto, že sa istí,kvoli niečomu, bože, kam tento svet speje? sorry, za moje emócie, prosím, pomôžte, navrhnite, čo ďalej, termín máme do konca januára.,

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    delonka Pozri príspevok
    ahojte milí poradaci, rok sa zišiel s rokom a tak mi dovoľte zaželať nám všetkým všetko dobré., opäť mám problém., asi ako každý, ale ja mám vás - v decembri dcéra uzavrela poistenie s Axou,uviedla pravdivo údaje, že od februára m.r. berie pravidelne lieky na zvýšený vnútroočný tlak a zároveň, že ja, ako jej mama som na invalidnom dôchodku z titulu glaukómu., z poisťovne Axa nám prišiel list, že jej poistenie sa nevzťahuje, resp."upravujú" poistenie v tom zmysle, že nárok na poistenie zaniká vo všetkom, čo sa týka očí., som znechutená, poisťovňa v prvej svetovej desiatke si nedala ani tú námahu, aby si overila situáciu u lekárky, vylúčila to, kvoli čomu sa poistila?!!! poistila sa na celý svoj život,skrátka záväzok na cca 50 rokov?!!! pravidelné platby pre nich a oni nenavrhli, žiadne osobné poistenie- riešenie, poslali len nič nehovoriaci list.,predsa,ked niekto uzavrie životné poistenie,tak preto, že sa istí,kvoli niečomu, bože, kam tento svet speje? sorry, za moje emócie, prosím, pomôžte, navrhnite, čo ďalej, termín máme do konca januára.,
    poisťovňa postupuje správne- ona má tiež právo ťa poistiť, resp. nepoistiť-teraz si na rade ty- buď to budeš akceptovať,alebo nie...-ale ja by som túto ponuku neakceptoval...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    delonka Pozri príspevok
    ahojte milí poradaci, rok sa zišiel s rokom a tak mi dovoľte zaželať nám všetkým všetko dobré., opäť mám problém., asi ako každý, ale ja mám vás - v decembri dcéra uzavrela poistenie s Axou,uviedla pravdivo údaje, že od februára m.r. berie pravidelne lieky na zvýšený vnútroočný tlak a zároveň, že ja, ako jej mama som na invalidnom dôchodku z titulu glaukómu., z poisťovne Axa nám prišiel list, že jej poistenie sa nevzťahuje, resp."upravujú" poistenie v tom zmysle, že nárok na poistenie zaniká vo všetkom, čo sa týka očí., som znechutená, poisťovňa v prvej svetovej desiatke si nedala ani tú námahu, aby si overila situáciu u lekárky, vylúčila to, kvoli čomu sa poistila?!!! poistila sa na celý svoj život,skrátka záväzok na cca 50 rokov?!!! pravidelné platby pre nich a oni nenavrhli, žiadne osobné poistenie- riešenie, poslali len nič nehovoriaci list.,predsa,ked niekto uzavrie životné poistenie,tak preto, že sa istí,kvoli niečomu, bože, kam tento svet speje? sorry, za moje emócie, prosím, pomôžte, navrhnite, čo ďalej, termín máme do konca januára.,
    Tak chvályhodné je to, že ste poctivo uviedli choroby a užívanie liekov. Keby nie a niečo by sa stalo, poisťovňa by mohla v budúcnosti krátiť alebo odmietnuť poistné plnenie.

    Poistný vzťah je komerčný vzťah, kde poisťovňa preberá riziko. Preto má právo zhodnotiť toto riziko - teda preveriť zdravotný stav toho, kto sa poisťuje. A poisťovňa uznala, že zdravotné problémy, čo má tvoja dcéra sú z pohľadu rizika poisťovne vysoké (už v mladom veku berie pravidelne lieky na očný tlak + problém očami sa vyskytuje aj v rodine, teda je pravdepodobné, že to bude asi dedičné). Preto sa rozhodla toto riziko z poistenia vylúčiť. Všetky ostatné riziká má poistené. Neviem, prečo ťa to tak zobralo, je to biznis. Ty by si tiež nekúpila v kvetinárstve kvetinu, ktorej vädnú listy... vedela by si, že s vysokou pravdepodobnosťou do mesiaca zvädne úplne.

    Ak chceš, aby dcéra mala poistené aj riziko straty zraku, treba osloviť inú poisťovňu, či by toto riziko poistila. Možno niektorá toto riziko podstúpi, ale za cenu vyššieho poistného. Možno ju iná poisťovňa pošle na odborné vyšetrenie, aby zistila, v akom stave sú jej oči a aká je prognóza.

    Teraz vám AXA dala asi zmenu podmienok poistenia a máte sa k tomu vyjadriť. Tento návrh môžete odmietnuť a vrátia vám celé poistné a poistné sa zruší od začiatku. Skús uzatvoriť to poistenie inde, na Slovensku je ešte cca 15 iných životných poisťovní.

    A nič si z toho nerob - sú klienti, ktorým poistný návrh poisťovne zamietnu z rôznych zdravotných dôvodov úplne - teda sú pre tie poisťovne nepoistiteľní (napr. ak má niekto cukrovku).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katulka336 Pozri príspevok
    POZOR - NEVRÁTIA VÁM CELÚ NASPORENÚ SUMU!
    Ak máte uzatvorené ŽP a rozhodnete sa ho zrušiť z akéhokoľvek dôvodu, tak prvé dva roky "sporenia" v prípade, že sa vám nič nestalo a poisťovňa vám nič nemusela vyplácať vám NEVYPLATIA! Vrátia vám až finančné prostriedky nasporené od TRETIEHO ROKU "SPORENIA"!!!!!

    Treba sa tých super posťovacích maklérov spýtať aj na podmienky zrušenia a vrátenia nasporených peňazí!

    Radšej zvoľte hocijakú inú poisťovňu ako AXU. NEDPORÚČAM!
    Píšeš skoro 5 mesiacov po poslednom príspevku a aj to je len výkrik do tmy. Asi máš zlú skúsenosť, že ti nevyplatili odkupnú hodnotu pri zrušení poistky, ale ja som popisoval iný prípad, skús si to dôkladne prečítať.

    A je to v každej poisťovni, že pri výpovedi zo strany klienta do 2 rokov nie je nárok na odkupnú hodnotu, nie len v AXE.

    katulka336 je offline (nepripojený) katulka336

    katulka336
    Ide o to, že ked potrebujem urgentne peniaze -moje nasporené, tak bohužial AXA ti nevie dať žiadne informácie o tvojich peniazoch, a na všetko ti odpovedia jednoduchou vetou napíšte si žiadosť. Iná poiťovňa, s ktorou mám dobré skúsenosti, ti ponúka možnosť manipulovať so svojimi našetrenými peniazmi práve vtedy kedy ich ty potrebuješ a pokračuješ vo svojom sporení!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katulka336 Pozri príspevok
    Ide o to, že ked potrebujem urgentne peniaze -moje nasporené, tak bohužial AXA ti nevie dať žiadne informácie o tvojich peniazoch, a na všetko ti odpovedia jednoduchou vetou napíšte si žiadosť. Iná poiťovňa, s ktorou mám dobré skúsenosti, ti ponúka možnosť manipulovať so svojimi našetrenými peniazmi práve vtedy kedy ich ty potrebuješ a pokračuješ vo svojom sporení!
    Nie každá. To nezáleží od poisťovne, ale od produktu. Treba si už pri uzatváraní vybrať taký produkt, pri ktorom je možný čiastočný odkup, ak niekedy v budúcnosti plánuješ časť peňazí čerpať pred skončením poistnej doby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.