Zavrieť

Porady

Sadrokarton vs. kuchynska linka

Ahojte,

v 1/2 decembra nam maju doviest novu kuchynsku linku, avsak dnes sme mali u nas monterov na vymeranie a prisli sme na problem, o ktorom sme vedeli, ze urcite pride.

Totizto, ked sme mali doma majstrov, ktori nam robili sadrokartonove stopy a steny v kupelni a zachode, tak sa svojvolne rozhodoli, ze vyrovnaju dost krivu panelakovu stenu aj v kuchyni. Spociatku sa nam to nepozdavalo, ale ked nas presvedcili, ze omietkami by sa nam to zbytocne predrazilo, tak sme to nechali tak.

Pytali sme sa ich na pripadne uchytenie linky, kedze sadrokarton sa mi nezda dostatocne pevny a tvrdili, ze sa vyvrtaju proste diery az do panelu a daju sa dlhsie sroby. Teraz nam vsak vymeriavali pracovnici kuchynskeho studia pristor na linku a nevedia ako vrchne skrinky ukotvia. Nakoniec sa rozhodli, ze to urcite staci iba na sadrokarton, vraj v tom nemoze byt ziadny problem, pretoze SDK je vraj dostatocne pevny. Co si o tom myslite, mne sa to nezda, bojim sa, ze to raz niekomu padne cele na hlavu...

DAKUJEM!
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

KEJKA Pozri príspevok
....vyzere.................
nuž - priznám sa, že som to chvíľu čítala s písmenkom "s"
až potom som si uvedomila, že sú prehodené slabiky.
vyreže........ ďakujem aj to je alternatíva, len sa to musí urobiť precízne, zrejme potom aj upraviť tmelom. Zvonka je 15cm, takže asi sa báť nejakého tepelného mosta nemusím, že? Takto mi to radí aj montážnik.
lenže v predch.príspevkoch sa spomínajú konzoly a PPR rúrky, tak som si myslela, že bude lepšia alternatíva.
A ešte ten digestor - tam rezať nemôžem, potrebujem ho mať nad sporákom, nie v stene.
sak je tie body pod srobom treba spevnit. Samozrejme ze nie zapustat linku alebo digestor pod steny.. nakreslim ked odmrznem
Naposledy upravil alltracboy : 25.11.10 at 20:47
linka.jpg  
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, vyzerá to fajn. Rúrku mám, takto sa mi to páči. Zapustíme rúrky až na batón, hore bude šroub-hmoždinka počítam 17 cm, aby prešla do tvárnice do druhého betonového "okna", t.j. cez dve 2cm betobove vrstvy /2+7+2/ plus5 cm polystyrén plus omietka a hrubka kartonu skrinky.
Dole sa skrinka bude opierať o tie PPR rúrky v dvoch bodoch, takže nebude tlačiť a deformovať polystyrén.
/tvárnica je blok 2*3 dutiny s 2cm betonovými stenami./
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alltracboy Pozri príspevok
sak je tie body pod srobom treba spevnit. Samozrejme ze nie zapustat linku alebo digestor pod steny.. nakreslim ked odmrznem
+príloha bola-pomohla.

KEJKA Pozri príspevok
.............. Zapustíme rúrky až na betón, hore bude šroub-hmoždinka počítam 17 cm, aby prešla do tvárnice do druhého betonového "okna", t.j. cez dve 2cm betonove vrstvy /2+7+2/ plus5 cm polystyrén plus omietka a hrubka kartonu skrinky.
Dole sa skrinka bude opierať o tie PPR rúrky v dvoch bodoch, takže nebude tlačiť a deformovať polystyrén.
/tvárnica je blok 2*3 dutiny s 2cm betonovými stenami./
takže sme to realizovali, avšak s osmičkami-hmoždinkami 8 cm dlhými.
V betonovej tvárnici teda bol koniec 2cm. Skrinka síce drží, ale v podstate len vdaka tým 2cm v betone. Brat to odskúšal na trh -vraj by to malo vydržať, to nevydržalo.
Ešte je tam podľa mňa aj problém, že vnútorný priemer PPR je podstatne väčší ako hrubka hmoždiny, takže táto je v trubke v priestore voľná, navrtálo sa to tak, aby sa dotýkala spodnej strany v rúrke, ale nemali by sme tam ešte niečo dať ? Drevo, sadru, čojaviemčo? na vyplnenie?
==============
Ak nie je iná možnosť, tak zostávajú tie 17cm hmoždiny a šrouby, ale aj v tomto prípade je to o tom, že tá bude držať len na konci v 2cm hrúbke betonu.
Naposledy upravil KEJKA : 29.11.10 at 21:29 Dôvod: preklep
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam.........
nezávisle od mojich úvah sa ozval brat s podobnou myšlienkou.
ten kúsok PPR rúrky oblepiť sieťkou a zasadrovať do diery v polystyréne. Vnútro PPR vyplniť maltou, po zatvrdnutí by sme
vyvrtali dieru a do toho dostali hmoždinku aj šroub.
Myslíte, že takto by to skrinku udržalo?................

Iný teoretik odporúčal kotvy - vraj znesú podstatne vyššie zaťaženie. Obávam sa, že tie sú použiteľné len v kombinácii s vyrezaním polystyrénu po celej dotykovej ploche skrinky.
Alebo sa kotvy dajú - a ak áno ako použiť aj pri vyššie popísanom postupe?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Doplnok:to s tou trubkou v eps ani neskusaj.

povodny text som pomazal, z toho by si mala misung. Nemusis ist do druhej steny betonovej tvarnice, treba zvolit dobru hmozdinku ktora spravi v dutine taky hrib a uz nepojde vytiahnut.

cize moje nove odporucanie je, spravit vrtak na EPS, vyvrtat dieru cca 5cm, vymazat zmesou malty a cementu, prevrtat to az do tvarnicedat, vhodny srob a hmozdinku, poriadne pritiahnut. Spodok skriniek sa srobovat nemusi. Na digestor sprav do eps pasik 5xX v mieste uchytenia po celej vyske digestora, a ten isty postup.
Naposledy upravil alltracboy : 30.11.10 at 08:46
uchytenie.jpg  
0 0
petruska000 petruska000

petruska000 je offline (nepripojený) petruska000

som obycajna baba, rozvedena matka devet rocneho krasneho synceka ...viac
je to troska od veci ale prosim o radu . viete mi niekto poradit kolko by ma vyslo znizenie stropu pomocou sadrokartonu. dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alltracboy Pozri príspevok
...............................
cize moje nove odporucanie je, spravit vrtak na EPS, vyvrtat dieru cca 5cm, vymazat zmesou malty a cementu, prevrtat to az do tvarnicedat, vhodny srob a hmozdinku, poriadne pritiahnut. Spodok skriniek sa srobovat nemusi. Na digestor sprav do eps pasik 5xX v mieste uchytenia po celej vyske digestora, a ten isty postup.
a ešte aký vhodný šroub.... podľa obrázka sú to akoby dve diery do betonu a ten hríb je v polystyréne, nie v betone......
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ten obrazok zasa neber tak vazne. http://www.fischercentrumzlin.cz/ux.php
dala by sa pouzit aj ramova kotva, ale snad tu niekto o tom vie viac. ja nemam tusenie, ale myslim ze ta hmozdinka by to mala bez problemov udrzat.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
super, ................
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Upevnovat kuchynsku linku na sadrokarton si ani neviem predstavit.
Ked nam montoval stolar kuch. linku vyrobenu na mieru na 8-10 cm tehlovu stenu, tak sa rozhodol nespoliehat na kvalitu tehly ale radsej prevrtal celu 10 cm stenu az na druhu stranu.

Nasledne z druhej strany steny vyhlbil okolo prevrtanej diery do hlbky asi 1cm kruh s priemerom asi 2cm. Do diery dal skrutku tak, aby neprecnievala na druhej strane von z diery. Z druhej strany dal na skrutku velku podlozku, utiahol s maticou, cim podlozka s maticou krasne zapadla zozadu do vnutra steny (do toho kruhu s priemerom asi 2cm). Tym zozadu netrcala ani podlozka ani matica. Potom stacilo zatriet omietku na druhej strane a bolo - akoby v stene ziadna skrutka s maticou nikdy nebola.
matica.JPG  
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Ved prave! Ako sa potom moze niekto spoliehat na upevnenie kuchynskej linky na sadrokarton...
Nasa kuchynska linka ma teda v sebe nalozene riadne, a vzdy si spokojne pomyslim, ze ako super, ze to mame utiahnute zozadu cez maticu a nemusim sa bat, ze mi to raz spadne na dieta.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved neupevnujem na polystyren, akurát, že ten tam zavadzia. matica ide do betonu, akurat že je to duté.
Zatiaľ to drží, ale určite to nenecháme tak, idem kupit tie špecialne hmoždiny do dutých materiálov.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

KEJKA Pozri príspevok
ďakujem, vyzerá to fajn. Rúrku mám, takto sa mi to páči. Zapustíme rúrky až na batón, hore bude šroub-hmoždinka počítam 17 cm, aby prešla do tvárnice do druhého betonového "okna", t.j. cez dve 2cm betobove vrstvy /2+7+2/ plus5 cm polystyrén plus omietka a hrubka kartonu skrinky.
Dole sa skrinka bude opierať o tie PPR rúrky v dvoch bodoch, takže nebude tlačiť a deformovať polystyrén.
/tvárnica je blok 2*3 dutiny s 2cm betonovými stenami./
Keď tam dáš dlhé hmoždiny cez dve steny napr.fí 12 a použiješ skrutky fí 8 a pritiahneš o tú rozpernú trubku,kľudne si na to sadnem.Mám 80 kg
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať