Zavrieť

Porady

Prebytočná VODA z KAPUSTY. čo sa dá s ňou robiť?

Ahoj, tiež ste talčili toho roku kapustu do suda? (mňam)
A tiaž vám pustila veľa vody?
Počul som o receptoch, že je možné ju využiť na nakladanie zeleniny a pod.
Ak o niečom viete-poradte.
ď.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
jáááj - veď rakúšania chodia do Stupavy len pre kapustnú vodu: prilejú do nej vína naložia kapustu, a konzervami zásobujú slovenské obchodné centrá....
alebo:
- uvar v nej zopár zemiakov, pridaj troška kôpru alebo cesnaku, urob smotanovú zátrepku, a k tomu fašírku s chlebíkom
- ak máte reumatickú babku v rodine, v teplej kapustnici máčať nohy alebo jej dať obklady na kĺby,
- ešte aj po babke ju netreba vyliať: táto kapustná voda vám vyglancuje vodovodné batérie alebo ak sa nechá dlhšie postáť vo WC, alebo v umývadle, tak ekologicky prečistí potrubie,
- vymeniť za jelítka: ak jej máte veľa tak ju darujte prasiatku a majiteľ vám potom dá jelítka.
-
...vo WC ekologicky prečistí ""potrubie""
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Dáša_ Pozri príspevok
a najväčšia sranda je, že mi si tu diskutujeme a diskutujeme a zakladateľ diskusie sa ani neukáže a nepovie, čo vlastne chcel

no nič, aspoň sme prevetrali kapustnicové recepty
... áále, veď jasne napísal čo chce (a to je jeho prvý príspevok)

Nuž ale poraďáci sa nezaprú ... hneď je tu debata ... (a všetci na dobrú kapustnicu myslia )
0 0
Paloborcin Paloborcin

Paloborcin je offline (nepripojený) Paloborcin

Ahoj. Vďaka za všetky konštruktívne a veru, že rýchle odpovede.
Už dlhšie som anonymne čerpal z PORADY fajn a užitočné nápady a recepty.
Verím, že sa časom odplatím svojími príspevkami.

Niečo z nápadov skúsim a dám vedieť, čo z toho vzišlo.

Prajem všetkým PRÍJEMNY a ÚSPEŠNY týždeň.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

lavanda Pozri príspevok
U nás sa z kapustovej vody varí vianočná juška. Pre mňa je to LEN vianočná polievka, ale ak sú u vás iné tradície, môžeš si ju uvariť aj cez rok:
V kapustovej vode (ak je veľmi kyslá, rozriediť ju vodou, lebo varom sa stane ešte kyslejšou) uvariť domäkka s čiernym korením dobrú klobásku a sušené huby. Keď sú mäkké, pridať svetlú zápražku (len trochu, polievka sa nemá zahustiť, len "zamútiť") a ešte chvíľu povariť. My jušku jedávame s lečkami, čiže drobnými cestovinovými štvorčekmi, ktoré vlastnoručne robí môj otec, ale dostať aj hotové bezvaječné Cessi lečky-práve som ich vygúglila na internete, keď som hľadala, či slovo "lečky" je spisovné alebo nárečové.
nie moja...slovo lečky, nie je slovenské spisovné. To iba v niektorých krajoch sa tak volajú a slovo "lecske "-čítaj lečke, je rýdzo maďarský názov na malé cestovinky - do polievok.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zitulda Pozri príspevok
nie moja...slovo lečky, nie je slovenské spisovné. To iba v niektorých krajoch sa tak volajú a slovo "lecske "-čítaj lečke, je rýdzo maďarský názov na malé cestovinky - do polievok.
No veď som to tušila, preto som to gúglila...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lavanda Pozri príspevok
U nás sa z kapustovej vody varí vianočná juška. Pre mňa je to LEN vianočná polievka, ale ak sú u vás iné tradície, môžeš si ju uvariť aj cez rok:
V kapustovej vode (ak je veľmi kyslá, rozriediť ju vodou, lebo varom sa stane ešte kyslejšou) uvariť domäkka s čiernym korením dobrú klobásku a sušené huby. Keď sú mäkké, pridať svetlú zápražku (len trochu, polievka sa nemá zahustiť, len "zamútiť") a ešte chvíľu povariť. My jušku jedávame s lečkami, čiže drobnými cestovinovými štvorčekmi, ktoré vlastnoručne robí môj otec, ale dostať aj hotové bezvaječné Cessi lečky-práve som ich vygúglila na internete, keď som hľadala, či slovo "lečky" je spisovné alebo nárečové.
To čo tu popisuješ ale bez klobásky sme jedávali každé Vianoce. Je to starý Gombášsky zvyk. /Jedlo chudobných na Vianoce.. bohatý mali vínovú polievku / Šťava z kapustnice bez klobásky iba s hríbikmi.. Pridá sa mrvenička. Tak to volala moja stará mama. Z vajíčka a múky sa zarobí na rezancové cesto a to sa postrúha na strúhadle. Keď som sa vydala prestala som to robiť. Toto nikto nepoznal. Ešte opekance s makom. Uf tie som neľúbila. Ako deti sme museli zjesť toľko koľko sme mali rokov . Pokiaľ sme to nezjedli neprišiel Ježiško s darčekmi.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

2009 Pozri príspevok
To čo tu popisuješ ale bez klobásky sme jedávali každé Vianoce. Je to starý Gombášsky zvyk. /Jedlo chudobných na Vianoce.. bohatý mali vínovú polievku / Šťava z kapustnice bez klobásky iba s hríbikmi.. Pridá sa mrvenička. Tak to volala moja stará mama. Z vajíčka a múky sa zarobí na rezancové cesto a to sa postrúha na strúhadle. Keď som sa vydala prestala som to robiť. Toto nikto nepoznal. Ešte opekance s makom. Uf tie som neľúbila. Ako deti sme museli zjesť toľko koľko sme mali rokov . Pokiaľ sme to nezjedli neprišiel Ježiško s darčekmi.
Toto by ma zaujímalo - nezostal po tých bohatých oskúšaný recept? Bola takáto?
http://receptar.zena.atlas.sk/vinova...ievky/788.html
Alebo takáto?
http://www.dobre-recepty.sk/detail/826-vinova-polievka/
Alebo...?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
slanú vodu môj otec dáva do sedemdeciek a krátko sterilizuje. Na jar v tých fľašiach bola už juška (kyslá voda), ktorou sme potom dolievali zvyšnú kapustu v sude miesto obyčajnej vody, alebo sa použila ako šťava z kyslej kapusty
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Presne tak, ako píšeš. Ja ju nesterilizujem. Ak je už vykvasená, dobre vydrží aj v chladničke v uzatvorenej plastovej fľaši. Ale nie do jari. To už je dávno po nej. My ju pijeme aj v chrípkovom období rozriedenú v pomere 1:1 s čistou vodou, lebo je veľmi silná.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať