Zavrieť

Porady

Sprchový kút či vaňa?

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte ženy, hlavne mamičky....

Čo hovoríte na to, keby bol v byte miesto vane iba sprchovy kut?

V domacnosti, kde su este neni deti, ale dufam v buducnosti raz budu. Myslite ze je vana nevyhnutnostou? Mne osobne sa zda kut lepsi, je praktickejsi, mensi, a vodu-setriaci, aj tak sa doma nekupeme....

ale pamatam dobu ked sme sedeli vo vani vsetci surodenci naraz s kacickou a mali o zabavu postarane na cely den....

Mamicky, da sa zaobist bez vane v domacnosti?

Pridavam obrazok kutu, aky by som chcela...
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zk24 Pozri príspevok
Hm, ale to neriesi dilemu - vana ci kut teda aspon v mojom pripade nie, lebo tam je predsa ta vana klasickych rozmerov... Nic tymto riesenim neziskam...

Musim sa rozhodnut ci ten priestor ktory usetrim sprchovym kutom za to stal... pretoze inac asi budem musiet uvazovat nad tym ze pracka v kupelni nebude, lebo sa tam proste uz nezmesti, ak tam bude vana...
...vo vani sa dá aj osprchovať,ale v sprch.kúte sa vykúpať nedá
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

arizona Pozri príspevok
...vo vani sa dá aj osprchovať,ale v sprch.kúte sa vykúpať nedá
To mi je arizonka celkom jasne

Ja sa vsak nekupem, nepoterbujem vanu, teraz mam velku a nevyuzivam ju, travim tam tak 2 minuty denne, dlhsie iba ked si vlasy umyvam... Len neviem ci sa da bez vane zaobist ked budu deti (teraz nie su), preto sa neviem sama rozhodnut. Ja sama by som ju urcite nepotrebovala. a inac doma sa sprchujem velmi malo. Ked si idem takmer kazdy den niekde zacvicit, tam sa clovek osprchuje a odtial rovno do postele

a mam dilemu, kupelna je velmi mala. ked dam vanu len velmi tazko tam vopcham aj pracku. Ak vsak je vana nevyhnutnostou pre deticky, tak sa budem musiet obetovat. Ak to neni nevyhnutnostou ja sama to nepotrebujem a usetrim tym aj priestor, aj pracka bude moct byt v kupelni...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ozaj a vy idete robiť väčšiu prerábku alebo len kupeľku?petržalský byt aký typ ten čo má chodbu kocku a kúpeľka a WC je oproti vchodu, potom z jednej strany je kuchyňa a z druhej strany izba?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lujza.j Pozri príspevok
ozaj a vy idete robiť väčšiu prerábku alebo len kupeľku?petržalský byt aký typ ten čo má chodbu kocku a kúpeľka a WC je oproti vchodu, potom z jednej strany je kuchyňa a z druhej strany izba?
Stahujem sa do vacsieho. Z 2i do 4i. Klasicky petrzalsky, tak ako si ho opisala. Teda aspon dufam ze to bude on. A potrebujem pred prerabkami vykalkulovat a nejako navrhnut ako to bude vsetko vyzerat...

Budeme robit "kompletku", od elektroinstalacii, vody, okien, podlah, dlazby, vytrhavat zarubne, prerabat kupelku, steny.... proste uplne vsetko.... a ja "rozmyslam"
Naposledy upravil zk24 : 14.11.10 at 20:32
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zk24 Pozri príspevok
Stahujem sa do vacsieho. Z 2i do 4i. Klasicky petrzalsky, tak ako si ho opisala. Teda aspon dufam ze to bude on. A potrebujem pred prerabkami vykalkulovat a nejako navrhnut ako to bude vsetko vyzerat...
to sú pekné bytíky, len nie je z čoho ukrojiť a zväčšiť kúpeľku, lebo je ja taký druh, ked sa dá zrušiť chodbička do kuchyňe spojiť wcko s kupeľkou a tam by sa zmestilo všetko,škoda ideš rušiť aj balkon z kuchyne? či je nie kde inde?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lujza.j Pozri príspevok
to sú pekné bytíky, len nie je z čoho ukrojiť a zväčšiť kúpeľku, lebo je ja taký druh, ked sa dá zrušiť chodbička do kuchyňe spojiť wcko s kupeľkou a tam by sa zmestilo všetko,škoda ideš rušiť aj balkon z kuchyne? či je nie kde inde?
Nie nie, balkon urcite ostane Mam rada balkon... Nikdy by som ho nerusila. Ani zasklievaniu som neni velmi naklonena... iba prerobit
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

My máme už vyše 18-sť rokov sprchový kút a vaňa nám ešte nechýbala. Pravda je, keď bola vnučka malinká kúpala sa vo vaničke v kuchyni, potom už len v spr. kúte. Dokonca oceňujem sprchovací kút aj pri umývaní a kúpaní hafana, neviem si predstaviť, že by som ho naháňala vo vani. Ale zas je pravda, že veľké psy samé skočia do vani. Len si vybrať, podľa toho čo tebe vyhovuje. Ja osobne mám vaničku štvrťkruh a dvere sú šúpacie. Ten, čo si si vybrala ty potrebuje miesto aj do priestoru von/ sa mi zdá/, zbytočné.
Naposledy upravil jozka56 : 14.11.10 at 20:53
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

takže na balkón máme rovnaký názornáš je jediný nezasklený v našom vchode,možno by som sa dala nahovoriť na ten fínsky bezramovy systém.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

veronikasad Pozri príspevok
prerábala som t.r. kúpelňu. Nemám sprchový kút, ale minivaničku, rozmer 70x90, výška 45 cm - so zástenou.
Prosím ťa napíš o aký druh vaničky ide . S takým rozmerom som sa ešte nestretla a tiež by mi vyhovoval
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neuveríš, ale teraz som si spomenula, že kamarát mal podobný byt, teda kúpeľka a wcko bolo určite v takých rozmeroch ako máš ty a on mal v kúpeľke aj vaňu aj sprcháč, ale tá vaňa bola taká malá a práčku tam tuším mal tiež
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lujza.j Pozri príspevok
neuveríš, ale teraz som si spomenula, že kamarát mal podobný byt, teda kúpeľka a wcko bolo určite v takých rozmeroch ako máš ty a on mal v kúpeľke aj vaňu aj sprcháč, ale tá vaňa bola taká malá a práčku tam tuším mal tiež
Tak to potom jedine poskladane na sebe Kupelna ma rozmery 1,6 * 1,7 metra. to je strasna bieda... Rodicia to maju. je tam vana, umyvadlo, pracka, a kos na pradlo a je to katastrofa sa tam vobec otocit medzi tym... Da sa to tam natrieskat, ale vyzera to katastrofalne. Som zvyknuta trosku na ine. teraz som sice v 2 izbovom ale kupelnu mam ovela vacsiu ako oni v 4izbaku
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Ono to rozhodovanie je len a len vec názoru a predstava vlastného pohodlia.

Mám sprchový kút a som veľmi spokojná. Aj vnúčikovia, keď boli ešte menší, sa kľudne okúpali v detskej vaničke, ktorá bola položená v sprchovom kúte a teraz, keď už trochu vyrástli sa v pohode tiež sprchujú.

Ovšem kto je tvrdým zástancom vane, ten veru so sprchovým kútom spokojný nebude.
2 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
Naposledy upravil nesca : 16.11.10 at 06:16
vanička.jpg  
vanička2.jpg  
kúpelňa.jpg  
1/1
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

zk24 Pozri príspevok
Tak to potom jedine poskladane na sebe Kupelna ma rozmery 1,6 * 1,7 metra. to je strasna bieda... Rodicia to maju. je tam vana, umyvadlo, pracka, a kos na pradlo a je to katastrofa sa tam vobec otocit medzi tym... Da sa to tam natrieskat, ale vyzera to katastrofalne. Som zvyknuta trosku na ine. teraz som sice v 2 izbovom ale kupelnu mam ovela vacsiu ako oni v 4izbaku
Sú aj menšie vane, ale ak chceš kút, tak ten s tou vaničkou by ti bol najvhodnejší. Iné ti neporadím.
Som zmerala našu kúpeľňu, my máme ešte menšiu, 160x160, dvere vľavo 70, priestor na kút šírka 85. Takže chápem, že tvoji rodičia tam majú husto. Mám to zatiaľ riešené celkom dobre, vojdem do dverí, vpravo je vaňa 150, oproti práčka 60x45, medzi ňou a vaňou je umývadlo, presahujúce cez koniec vane, na celej stene nad práčkou, umývadlom a vaňou skrinka, zrkadlo, skrinka. Kôš na prádlo tam nemám, je v chodbe. Potrebujem však vaňu nahradiť kútom s vaničkou, potom budem môcť aj umývadlo posunúť.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

nesca Pozri príspevok
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
Si písala vtedy, keď aj ja. Tak nejako si aj ja ten kút predstavujem, s tou vaničkou. Len chcem nechať umývadlo s práčkou na jednej stene oproti a sprchový kút na priľahlej stene, kde mám priestor na šírku 85 cm.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nesca Pozri príspevok
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
vyzerá to fajn, aj s tým závesom aspoň nemusíš "pulírovať " tie sklá na sprcháči
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rozmýšľam , kto mi to dnes povedal"že vaňu používame len na kúpanie psa".
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
lujza.j Pozri príspevok
vyzerá to fajn, aj s tým závesom aspoň nemusíš "pulírovať " tie sklá na sprcháči
To máš pravdu.My sme si tie sklá nedávali hlavne kvôli priestoru,sa mi zdalo,že to zmenší už aj tak malú kúpelňu.Záves si kedykoľvek vyperiem alebo kúpim iný
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja som sprchový kút vyhodil a dal som menšiu vaňu. Dá sa dať aj zástena.
http://www.tvojdom.sk/kupelne/ako-ma...=p-nejctenejsi
0 0
george303 george303

george303 je offline (nepripojený) george303

Ja jednoznacne preferujem sprchovy kut setri vodu aj cas ...
Samozrejme je to individualne ale ja napriklad nemam cas vylehovat hodinu vo vani a ani to nejako nepotrebujem preto je prema ovela vyhodnejsi sprchovy kut.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať