Zavrieť

Porady

Chcel by som do jednej komínovej diery napojiť dva zariadenia. Je to možné

Chel by som sa opýtať nejakej sposobilej osoby či je kožné do jednej komínovej diery sa šamotovou vložkou napojiť dva zariadenia. Vnútorný priemer komína je 18 cm.V pivnici by to mal byť splňyvací kotol na drevo a na prízemý krb s vložkou. Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tých 18 cm je málo aj na samostatný splyňovací kotol.Na ten vám odporúčam priemer min 250-ku .

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    220870 Pozri príspevok
    Tých 18 cm je málo aj na samostatný splyňovací kotol.Na ten vám odporúčam priemer min 250-ku .
    Potrebný priemer komínovej rúry je závislý od výšky komína, použitého vykurovacieho telesa(druh paliva a výkon). Sú na to tabuľky.
    Dve vykurovacie telesá sa nesmú zapájať na jednu komínovú rúru. V tomto prípade je riziko, že po zakúrení v spodnej peci, časť dymu vyjde vrchnou pecou do miestnosti a navyše bude cez druhú pec chytať "falošný vzduch".
    V dome starých rodičov boli dve pece v dvoch miestnotiach oproti sebe zapojené na jeden komín. Z pece sa dymilo, komín slabo ťahal až do chvíle, kým som jednu pec odpojil a dieru zapchal. Odvtedy je to OK.
    Takže dve pece jeden komín- nie.

    Chcel by som do jednej komínovej diery napojiť dva zariadenia. Je to možné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.