Zavrieť

Porady

Platenie odvodov poistovniam - treba este nieco?

Dobry den, chcel by som sa spytat dve otazky:

1. treba okrem odvodov do poistovni posielat este nieco? Nejake vykazy alebo co?

2. Ked prvy rok nemusim platit do socialnej poistovne, tak po roku staci ze len proste zacnem posielat peniaze na ucet ci treba aj nejake doklady? (samozrejme po prihlaseni sa v nej)

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuxx Pozri príspevok
    Ano dostal som dotaciu. Do konca roka (od 1.9.) predpokladam tak 700-800€.
    Uctovnictvo sa snazim viest sam, ale podla toho ci bude mensia dan pri pausalnom zdaneni by som si asi zvolil tu. Neviem ake to ma vyhody, ked nemam nejake extremne obraty.
    Ak nechceš byť povinným platitelom odvodov do SP - pozor na paušálne výdavky. Pri nich si musíš započítať do príjmu (aj pre účely SP) celú sumu dotácie. Ak budeš viesť účtovníctvo - len vyčerpanú časť.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Predpokladam, ze otazka sa tyka SZCO.

    1. Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia, do konca marca 2011.

    2. Zasles prihlasku, vypocitas si vysku poistneho a nasledne platis poistne. Tlacivo najdes aj na webe Socialnej poistovne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuxx Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa spytat dve otazky:

    1. treba okrem odvodov do poistovni posielat este nieco? Nejake vykazy alebo co?

    2. Ked prvy rok nemusim platit do socialnej poistovne, tak po roku staci ze len proste zacnem posielat peniaze na ucet ci treba aj nejake doklady? (samozrejme po prihlaseni sa v nej)

    Dakujem za odpovede
    K bodu 1/ pýtaš sa na odvody za seba(SZČO) alebo zamestnancov ?

    K bodu 2/ Ak splníš podmienku príjmu, vznikne ti povinná registrácia - na reg.liste FO do 8.7.2011. Prvá platba do 8.8.2011. Výpis z DP by sa už za rok 2010 nemal podávať, SP ho dostane priamo z DU.

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    Aha, dakujem. A ako si to vypocitam? Nie je to pre kazdeho rovnake? Lebo na urade prace pani spominala sumu cca 107€.
    Ano pytal som sa na seba SZCO.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuxx Pozri príspevok
    Aha, dakujem. A ako si to vypocitam? Nie je to pre kazdeho rovnake? Lebo na urade prace pani spominala sumu cca 107€.
    Ano pytal som sa na seba SZCO.
    Od 1.1.2011 sa zvyšuje suma min. vymer.základu, ktorá bude pre teba platiť aj od 1.7.2011 (ak budeš platiť z minima).

    Aký príjem=tržby predpokladáš do konca roka ?
    Dostal si dotáciu ? Budeš viesť účtovníctvo alebo si pri zdanení uplatníš paušálne výdavky ?

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    Ano dostal som dotaciu. Do konca roka (od 1.9.) predpokladam tak 700-800€.
    Uctovnictvo sa snazim viest sam, ale podla toho ci bude mensia dan pri pausalnom zdaneni by som si asi zvolil tu. Neviem ake to ma vyhody, ked nemam nejake extremne obraty.

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    Ak budem nepovinnym platitelom, tak to akoze nemusim platit vobec?
    Ja som si do uctovnictva medzi prijmy zaratal celu ciastku dotacie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuxx Pozri príspevok
    Ak budem nepovinnym platitelom, tak to akoze nemusim platit vobec?
    Ja som si do uctovnictva medzi prijmy zaratal celu ciastku dotacie.
    A spolu s tvojimi tržbami ti vyšla aká suma ?

    Zrejme si začal podnikať na konci roka, pozor na výšku vymer. základu (aj keď ti nevznikne povinná registrácia do SP) pre platenie preddavkov do zdr. poisťovne. Tu tiež musíš do konca marca podať ročné zúčt. zdr. poistenia a od 1.7. ti môžu výjsť vysoké preddavky.

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    ked neodratavam vydavky tak by to na konci roka malo byt cca 2900 - 3000€

    Ano zacal som podnikat 1.9. A to rocne zuctovanie podavam tohto datumu?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuxx Pozri príspevok
    ked neodratavam vydavky tak by to na konci roka malo byt cca 2900 - 3000€

    Ano zacal som podnikat 1.9. A to rocne zuctovanie podavam tohto datumu?
    ano RZZP podávaš do tohto dátumu v prísl. zdr. poisťovni. Pri tomto príjme a dobe podnikania ti aj pri paušálnych výdavkoch nevyjde vyšší VZ do zdr. poisťovne ako z minima.

    Povinným platitelom odvodov do SP sa nestaneš - limit príjmov je 3948,84€ (ak si ho do konca roka ustriehneš. Ide o tržby alebo zaplatené faktúry+dotácia).

    Tuxx je offline (nepripojený) Tuxx

    Tuxx
    aha, tak potom co je vyhodnejsie, zaplatit vydavky pausalne alebo podla uctovnictva?

    tie prijmy si urcite ustriehnem. A potom ked nebudem povinnym platitelom, tak platit nemusim?
    A vlastne ked som na rok oslobodeny, preco mam brat ohlad na ten limit? Nie je to jedno? Ved do SP by som aj tak platil az od 1.9. 2011 nie?

    Prepac mi take otazky, ale uz si si isto vsimla ze tomu rozumiem trosku menej ako hus pivu

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    Včera som zachytil v spravách že mimo iného je návrh aby sa platili odvody z vkladov,to snad nemysleli vážne,nestačí že mizerné úroky sa zdanujú,snad mysleli odvody z úrokov/pričom by niekde boli naklady viac ako príjem/,dalej to boli dividendy,príjem z prenájmov, odstupné a neviem z čoho všetkého by chceli odvody,snad aj za vzduch čo dýchame-pričom by stačilo tie odvody zjednodušit,zabezpečit prísnejší výber a sankcie za neplatenie-mnoho je dier cez ktoré unikajú.Neviete v akom je stave navrh tohto zákona a na aké príjmy sa navrhujú zaviest odvody? vdaka za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.