Zavrieť

Porady

Excel vs funkcia DATEDIF

Mám vytvorený vzorec na výpočet vyjadrenia, koľko rokov, mesiacov, dní som na svete. =DATEDIF(I6;$H$2;"y") & " rokov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"ym") & " mesiacov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"md") & " dní" ...a chcem, aby sa napr. keď nastane výročie narodenia sa zmenila v niektorej inej bunke hodnota veku na inú farbu. Je to možné?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Cajicek21 Pozri príspevok
Mám vytvorený vzorec na výpočet vyjadrenia, koľko rokov, mesiacov, dní som na svete. =DATEDIF(I6;$H$2;"y") & " rokov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"ym") & " mesiacov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"md") & " dní" ...a chcem, aby sa napr. keď nastane výročie narodenia sa zmenila v niektorej inej bunke hodnota veku na inú farbu. Je to možné?
Naposledy upravil marjankaj : 18.11.10 at 14:17

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Cajicek21
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Cajicek21 Pozri príspevok
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)
Veď tak si to chcel.
Môžeš počkať do zajtra, zmení sa dátum, alebo si ho zmeň v systéme.
Alebo si zmeň vzorec v podmienenom formátovaní.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Cajicek21 Pozri príspevok
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)
ale ono to funguje, funkcia DNES je ale naviazana na systemovy datum.
Zmen si datum napr. vo windows-e a potom skus znovu otestovat.

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Cajicek21
Ide to! Som si myslel, že keď som manuálne zmenil v tej bunke čas, že to tak pôjde. A ono to reaguje na systémový čas! Asi to už chápem...Dík.

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Cajicek21
marjankaj Pozri príspevok
Veď tak si to chcel.
Môžeš počkať do zajtra, zmení sa dátum, alebo si ho zmeň v systéme.
Alebo si zmeň vzorec v podmienenom formátovaní.
Prosím, ako si mám zmeniť vzorec na podmienené formátovanie, aby to reagovalo napr. aj na ručnú zmenu dátumu? Mám tam odstrániť to DNES()
Naposledy upravil Cajicek21 : 18.11.10 at 16:52

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Cajicek21 Pozri príspevok
Prosím, ako si mám zmeniť vzorec na podmienené formátovanie, aby to reagovalo napr. aj na ručnú zmenu dátumu?
Takto

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Cajicek21
Ide to! Už sa mi to pletie, lebo mám Českú verziu 2010 a po Anglicky to je iné. Ale mám aj kdesi preklady z CZ-GB

Excel vs funkcia DATEDIF

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.