Zavrieť

Porady

Ako liečivé byliny a korienky pomlieť na prášok?

Mám pomerne dosť liečivých bylín a hlavne ich koreňov (posekané na malé kúsky) ako napríklad korienky leuzey šuštivej, korene sibírskeho ženšenu potom koreň smilaxu atď. .. problém je že je strašne nezábavné a zdĺhavé robiť z toho extrakty tak by som sa chcel spýtať či niekoho nenapadá nejaký spôsob ako tieto posekané korienky pomlieť na prášok.

V mlynčeku na mak to nejde to som už skúšal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.pricemania.sk/katalog/mul...-obilie-63243/

    http://www.makro.sk/e_shop/detail/12...cek-na-bylinky

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    legolas, terezamaria, miramax1, vieraaaa, Mária27
    5

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, či sa to bude dať aj s korienkami,ale ja napr.feferonky meliem na starom elektr. mlynčeku na kávu.

    bylinky, ked sú dobre vysušené stačí pomrviť medzi prstami-netreba ich mleť na prach,je to škoda,lebo potom rýchlejšie strácajú arómu

    gilda je offline (nepripojený) gilda

    gilda
    Pozri ponuku kuchynských robotov na trhu. Súčasťou mojej zostavy (Girmi) je aj mlynček na korenie. Používam ho okrem korenia aj na mletie semienok a z koreňov napr. ligurčeka, alebo kostihoja. Pri bylinkách súhlasím s arizonou: usušené, uskladnené v dobre uzatvorených nádobách, ak treba drviť, tak tesne pred použitím - takto si zachovajú arómu, chuť aj farbu. P.S. Girmi môžem doporučiť - dlhodobo používaný, spoľahlivý, bez závad.
    Naposledy upravil gilda : 24.11.10 at 13:24

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Genesis.SVK Pozri príspevok
    no bojim sa ze ak to nepomele kukuricu a rascu tak pravdepodobne drevnaty koren sibirskeho zensena a leuzey to nema sancu pomliet
    ...ale hej , malo by to pomlieť ...

    Ja by som na začiatok skúsil po troške len .

    Nevravím ani o tom , že by som si takú malú prípravu dal , t.j. , že tie drevnaté časti by som na menšie kúsky porezal a až tak do mašinky nahádzal ...

    ivantt je offline (nepripojený) ivantt

    obyčajný človek ivantt
    Genesis.SVK Pozri príspevok
    No tak skusal som mlyncek na kavu ale neprezil to ... dal som tam koren leuzey (on ja taky drevnaty) a mlyncek domlyncekoval ... ono to treba nieco naozaj vykonne ... nie su nahodou nejake mlynceky prave na tento ucel? ja som sa snazil najsit nieco na googly ale nenasiel som
    tak mlyncekom na kavu urcite nie... a dokonca bylinky by nemali prist do styku s kovom. Preto sú originál čínske bylinky tak drahé, že sú mlete ručne a namáhavo. Robý sa to v porcelanovej miske a drevenným drvitkom. Je to ovela narocnejsie ako robiť " nudné a zdlhavé " preparáty.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    [QUOTE=Genesis.SVK;1714023]No skúšal som si zohnať nejaké mlynčeky ale žiadny mi nedokazal pomleť korienky. Nevie náhodou ešte poradiť nejaký mlynček alebo spôsob ako tie korene pomleť na prášok ?[/QUOTE
    Bosch Mlynček na obilie MUZ 7 GM2
    http://www.mall.sk/prislusenstvo-rob...7-gm2?v=102988

    • Vhodný pre profesionálne spracovanie pšenice, obilia, jačmena, pohánky, ryže, prosa, sójových bôbov.
    • Nehodí sa na mletie olejových semien.
    • Mletie do miešacej misy pre ďalšie spracovanie.
    • Nastavenie mletia od jemného po hrubé, stupeň je možné upravovať počas prevádzky.
    • Mlecie kamene z kvalitných prírodných minerálov

    Sympatické sú kamene z prír. materiálov. Tiež nastavenie mletia.
    Nemám s ním skúsenosť, len posúvam info.

    Keby som bola na tvojom mieste, poradila by som sa u odborníkov, asi by som hľadala pomoc napr. vo Pytopharma Malacky, bývalé Liečivé rastliny Malacky, v Slovakofarme, iných výrobcov, bylinkárov, lekárnikov.

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    arizona Pozri príspevok
    Neviem, či sa to bude dať aj s korienkami,ale ja napr.feferonky meliem na starom elektr. mlynčeku na kávu.

    bylinky, ked sú dobre vysušené stačí pomrviť medzi prstami-netreba ich mleť na prach,je to škoda,lebo potom rýchlejšie strácajú arómu
    No tak skusal som mlyncek na kavu ale neprezil to ... dal som tam koren leuzey (on ja taky drevnaty) a mlyncek domlyncekoval ... ono to treba nieco naozaj vykonne ... nie su nahodou nejake mlynceky prave na tento ucel? ja som sa snazil najsit nieco na googly ale nenasiel som

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    skus pripadne toto: http://www.mojavitalita.sk/obchod/ml...ncek-pico.html

    ja osobne by som si ale zohnal porcelanovy maziar - treciu misku v laboratornych potrebach a v nej by som kusky korenov rozotrel az na prach ... neviem ake velke mnozstva chces drvit..ak toho je velmi vela, tak sa ti mozno oplati oslovit nejakeho vyrobcu korenin o pomoc.

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    No skúšal som si zohnať nejaké mlynčeky ale žiadny mi nedokazal pomleť korienky. Nevie náhodou ešte poradiť nejaký mlynček alebo spôsob ako tie korene pomleť na prášok ?

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    korene meliem na prach v kamennom maziari ale je to strasne pracne, velmi by mi pomohlo keby niekto vedel z vlastnej skusenosti o nejakom efektivnom osvedcenom sposobe.
    Kupit 10 drahych NEOSVEDCENYCH mlyncekov na korenie alebo kavu a potom zistit ze nefunguju neplanujem
    arizona Co na tom melies?
    lujza.j Levandulu,mätu,ryzu do pilingu,sol ak potrebujem jemnejsiu....ovs.vlocky....vsetko co mi treba do mojich veci...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.