Zavrieť

Porady

Práca zdravotnej sestry v Rakúsku

Dobrý deň, pracujem ako zdravotna sestra v Bratislave a mala by som zaujem o pracu v Rakusku, najlepšie vo Viedni. Vie mi niekto poradiť ako sa k takej ponuke dostanem, a co je vsetko potrebne k vybaveniu takejto prace?..Mate niekto stym skusenosti?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zuzinka003 Pozri príspevok
    Dobrý deň, pracujem ako zdravotna sestra v Bratislave a mala by som zaujem o pracu v Rakusku, najlepšie vo Viedni. Vie mi niekto poradiť ako sa k takej ponuke dostanem, a co je vsetko potrebne k vybaveniu takejto prace?..Mate niekto stym skusenosti?
    Ďakujem
    Bud si nájdes nejakú pracu sama,alebo sa obratis na agenturu (tie su väčšinou neseriozne a berú dosť veľké poplatky/-takze radsej nejakú overenú...

    nepíšeš, či hľadáš prácu ako zdr.sestra v nemocnici,alebo ako opatrovateľka v rodine. To je rozdiel. Musíš napísať konkrétnejšie...

    Zväčša sa vyžaduje rak.živnost /OP/ a znalosť nemčiny.Niektoré nemocnice žiadajú aj nejaký certifikát o znalosti NJ.
    V nemocnici sa môžeš zamestnať aj na zmluvu bez potreby živnosti.

    Pozri si túto aj tému http://www.porada.sk/t58314-opatrova...v-rakusku.html

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pokaiľ chceš prácu v nemocnici musíš mať dobrú nemčinu.Od nás si sestričky našli prácu samé,poposielali CV na riaditeľstvá a všetky dostali miesta pomerne rýchlo.Všetky ale začali dennou nalievárnou nemčiny.Ak nemáš dobrú nemčinu,najskor začni s opatrovaním a potom až nemocnice.

    zuzinka003 je offline (nepripojený) zuzinka003

    zuzinka003
    Dakujem... praveze nechcem pracu opatrovatelky u niekoho v rodine, chcem normalne bud v nejakom domove dochodcov a postupne v nemocnici. Petoze moja nemcina neni az na komunikativnej urovni. Len som chcela vediet ci nema niekto stym skusenosti, ako si tu pracu a hlavne kde najst.:-))

    zuzinka003 je offline (nepripojený) zuzinka003

    zuzinka003
    BXLmiami Pozri príspevok
    Pokaiľ chceš prácu v nemocnici musíš mať dobrú nemčinu.Od nás si sestričky našli prácu samé,poposielali CV na riaditeľstvá a všetky dostali miesta pomerne rýchlo.Všetky ale začali dennou nalievárnou nemčiny.Ak nemáš dobrú nemčinu,najskor začni s opatrovaním a potom až nemocnice.
    Tak nemčinu ovladam ako tak, nemala by som problem sa ju naucit....a su spokojne?...ziju v rakusku alebo dochadzaju?....ja mam jednu znamu a ta pracuje v domove dochodcov vo viedni, a co sa tyka platu tak co vraveli pod 2000 eur nejdu, uz len to ma tam dost laka...pretoze s platov zdravotnikov na slovenskuake su teraz sa da vyzit len tak tak.
    Dikes.:-)

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Ako ktoré.Z finančneho hľadiska a z hľadiska medziľudských vzťahov sú spokojné.Ale bez tej nemčiny to nepôjde,iba ak podradné miesto.Platia dobre a vyžaduju veľa.

    zuzinka003 je offline (nepripojený) zuzinka003

    zuzinka003
    BXLmiami Pozri príspevok
    Ako ktoré.Z finančneho hľadiska a z hľadiska medziľudských vzťahov sú spokojné.Ale bez tej nemčiny to nepôjde,iba ak podradné miesto.Platia dobre a vyžaduju veľa.
    Ďakujem, ja som si vedoma, ze bez nemciny to nepojde. Doucim uvidim....
    A co sa tyka toho, ze vela vyzaduju, to je tak isto ako aj tu u nas...ibaze stym, ze tu vela vyzaduju, ale nic neplatia.:-)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bez dobrej nemciny ako zdr.sestra moc sanci nemas. Je tam zodpovednost,potrebujes rozumiet,nik si nevezme na zodpovednost nejaku chybu preto,ze si nerozumela.

    Seriozne agentury platia opatrovatelky -zdr.sestry ovela lepsie ako bezne opatrovatelky,lebo su zvacsa pridelovane k vaznejsim stavom.Ale tiez maju podmienky komunikativnu nemcinu,lebo musis komunikovat s lekarmi,ci sestrami.
    Niektore agentury zabezpecuju aj pracu pre domovy dochodcov.

    Inak, dnes uz je problem si najst aj pracu opatrovatelky v rakusku,lebo zaujemkyn je velmi vela-Slovenky pomaly vytlacaju Rumunky,Ukrajinky a pod., ktore su ochotne robit za malo penazi.
    A urcovat si ako zaciatocnicka,ze chces ist do Viedne je dost velka odvaha.Zaciatocnicky zvacsa zacinaju vselikde na zapade a su radi, ze nasli pracu.
    Vieden a mestecka blizko hranic su "za odmenu" po ziskani skusenosti... :-/

    Sancu ziskat nejaku pracu a doucit sa jazyk mas skor ako OP v Nemecku,tam maju mensie poziadavky na nemcinu.
    Ale moja kamaratka robi sestru v N. a musela navstevovat aj polrocny kurz,aby jej uznali vzdelanie.
    Inak.plat má velmi dobry,aj pracu si chvali.
    drzim palce

    Práca zdravotnej sestry v Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.