Zavrieť

Porady

vypoved zo strany zamestnanca

Dobry den, chcela by som sa s vami poradit, kedze ste mi uz viac krat pomohli.
Moj problem spociva v tom, ze mam pracovny pomer na dobu urcitu,ktora mi konci 31.1 2011. Uz nechcem v tejto praci pokracovat a naskytla sa mi prilezitost od 1 januara nastupit do novej prace. Cize by som dala vypoved na dohodu. Toto mi je vsetko jasne. Lenze, myslim aj na to, ze co ak sa mi nejakym dovodom nepodari ta praca ziskat ( moze sa stat, ale uz to mam slubene),preto sa chcem spytat,pocula som, ze ak da zamestnanec sam vypoved,automaticky nedostane davku v podpore nezamestnanosti. A neviem teda , ci je to pravda, alebo mam pockat , kym mi skonci prac. pomer a najst si nejaku pracu a mat istotu , ze aspon nejake korunky dostanem. Tak neviem.
Dakujem velmi pekne za info a prajem pekny vecer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Nárok na dávku v nezamestnanosti nezávisí od spôsobu ukončenia pracovného pomeru. Či ukončíš PP dohodou, výpoveďou, v skúšobnej dobe, alebo pôjde o okamžité skončenie pracovného pomeru za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, nemá to žiaden vplyv na dľžku poberania a výšku dávky v nezamestnanosti.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Spôsob skončenia PP nemá vplyv na vyplácanie podpory v nezamestnanosti.

    Podporu dostaneš len v prípade, ak si pracovala v posledných 3 rokoch aspoň dva roky. Ak áno tak podporu dostaneš bezohľadu na to, či tebe dajú výpoveď alebo dáš výpoveď ty.

    vypoved zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.