Zavrieť

Porady

Ako najst dobreho webdizajnera?

Ahojte,

neviem, ci som v dobrej teme, ale v kazdom pripade Vas poziadam o radu.

Nasa spoločnost sa chysta na tvorbu vlastnej webstranky. Potrebovala by som vediet, ci jedna firma musi vylucne robit grafiku aj programovanie webu, alebo je mozne, aby sme si nasli zvlast grafika a s grafickym navrhom prisli za spolocnostou, ktora nam web vytvori na zaklade graf. navrhu? Je to mozne, funguje to v praxi?

Taktiez by sme chceli mat co najmensie naklady s udrzbou stranky a nizke naklady na softverove riesienie stranky. Teda by sme chceli taku stranku, kde by sa vychadzalo mozno z uz nejakej existujucej sablony a kde by sme si vedeli niektore veci na stranke aktualizovat sami (texty - napr. sluzby, novinky, kontakty, a podobne) a firma by sa nam naozaj starala len o nutne veci (ako zmena dizajnu, zmena funkcnosti stranky a podobne). Viete poradit, ako na to, na koho sa obratit, ci je to mozne zabezpecit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    wildstorm Pozri príspevok
    Ahojte,

    neviem, ci som v dobrej teme, ale v kazdom pripade Vas poziadam o radu.

    Nasa spoločnost sa chysta na tvorbu vlastnej webstranky. Potrebovala by som vediet, ci jedna firma musi vylucne robit grafiku aj programovanie webu, alebo je mozne, aby sme si nasli zvlast grafika a s grafickym navrhom prisli za spolocnostou, ktora nam web vytvori na zaklade graf. navrhu? Je to mozne, funguje to v praxi?
    Nefunguje. Seriozna firma vezme len grafiku + programovanie. Dizajner s programatorom musia spolupracovať. Ak sa nepoznajú, vznikajú dodatočné náklady na komunikáciu.
    Dobrú firmu na web vyberiete podľa mňa najlepšie na základe REFERENCIÍ. Pekne rozprávať a kecať vie každý, ale len podľa referencií zistíte, čo za robotu vedia robiť a podľa toho sa dá očakávať aj úroveň výsledku.
    Ceny za tú istú špecifikáciu môžu lietať a dosť veľkých rozmedziach, aj 10-násobne. Čiže ani podľa ceny sa nedá orientovať. Jedine referencie, a ideálne napr. niekto z obch. partnerov ak dá a pod.

    wildstorm Pozri príspevok
    Taktiez by sme chceli mat co najmensie naklady s udrzbou stranky a nizke naklady na softverove riesienie stranky. Teda by sme chceli taku stranku, kde by sa vychadzalo mozno z uz nejakej existujucej sablony a kde by sme si vedeli niektore veci na stranke aktualizovat sami (texty - napr. sluzby, novinky, kontakty, a podobne) a firma by sa nam naozaj starala len o nutne veci (ako zmena dizajnu, zmena funkcnosti stranky a podobne). Viete poradit, ako na to, na koho sa obratit, ci je to mozne zabezpecit?

    Dakujem
    Súhlasím s tranzistor20. Adminovať web si dokážete aj sami, v CMS jednoduché zmeny článkov, aktuality a pod.
    Na zložitejšie veci zvyčajne budete potrebovať support od webkárov. Hoci sú firmy, ktoré si nechali urobiť web na niektorom z otvorených CMS, majú marketingové oddelenie so šikovnými babami, ktoré sa v tom rady hrabú a rozumejú a vedia si aj samy nainštalovať a spojazdniť moduly či pomeniť nejaké bannery a tak. - z nákladového hľadiska je to pomerne efektívne, lebo odpadajú náklady na komunikáciu s externistami.
    Pri uzavretých CMS dodaných firmou zvyčajne funkcionalita užívateľa je obmedzená na zmeny článkov a menu, takže tam zložitejšie zmeny musí robiť tvorca.

    vlados03 je offline (nepripojený) vlados03

    vlados03
    v prvom rade si treba pozrieť referencie, či práce dotyčnej osoby/firmy sa vám páčia, potom si treba zaslať požiadavku na vypracovanie cenovej ponuky a vybrať najlacnejšiu. a treba veľa komunikovať s webdizjanérom, aby pochopil vaše predstavy a potreby

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Dnes je demokracia, takze mozes si dat kazdy modul urobit inej firme atd, je to len na tebe.
    Firmy, ktore sa zabyvaju tvorbou webu tak vacsina robi aj web design aj programovanie, staci im zadat poziadavky.
    Ale ak chces profi web, tak si priprav 100vky € v niektorych pripadoch az tisice
    Najlepsie je to dat urobit studentom, ktory su o hodne lacnejsi

    wildstorm je offline (nepripojený) wildstorm

    wildstorm
    Dakujem. Moja sefka je ale narocna, tvorba stranky uz 3x stroskotala na tom, ze nebola spokojna s grafickym navrhom. A viete mi poradit, ako sa nazyva, ked chceme byt kvazi administratorom vlasntej stranky? tak ako som uvadzala v prvom prispevku...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No tak nech si sefka navrhne design sama !!!
    Co sa tyka administracie, tak programator navrhne tak web, aby si zakaznik mohol sam editovat, resp. pridavat novynky, clanky, rozne ankety atd ...

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    wildstorm Pozri príspevok
    Dakujem. Moja sefka je ale narocna, tvorba stranky uz 3x stroskotala na tom, ze nebola spokojna s grafickym navrhom. A viete mi poradit, ako sa nazyva, ked chceme byt kvazi administratorom vlasntej stranky? tak ako som uvadzala v prvom prispevku...
    podla tohto mi to pride tak , ze chcete aby vam koderi navrhli stranku zalozenu na nejakom redakcnom systeme o ktory sa dalej budete starat uz len vy ... pokial viem taky clovek sa nazyva "administrator"

    Inak mnohe redakcne systemy by ste si zvladli nainstalovat , graficky upravit podla potreby a spravovat jednoducho aj sami.... Skus sa popozerat po CMS (content management system ) ako je Drupal, Joomla, Mambo,Wordpress ci Nuke... na webe je k tymto systemom aj kopec volne stiahnutelnych a upravitelnych tem a modulov ... sice to zabere viac casu , ale je to o to lepsie ze to je presne tak ako chces a zadarmo... Inka co by malo na tej stranke byt ? E-shop ? Firemna prezentacia ? alebo co konkretne ? taketo veci zvyknu byt poriadne drahe ..ked sa to este spoji s multijazykovymi mutaciami , mysql databazami a podobne.... popremyslaj... pokukaj a uvidis... vela ludi ma pocit ze taketo veci nezvladnu.....ale staci pochopit ako to funguje a je to brnkacka...

    A ak ide len o to, dobry webmaster urobi presne co si zelas.....posedis s nim hodinu , povies aku mas predstavu a oni ti predbezne kdesi vo photoshope navrne ako ta stranka bude vypadat ..... funguje to obdobne ako ked si das navrhnut kuchynu alebo kupelnu kdesi v studiu .... a ked s tym budes suhlasit , dohodnete sa na cene a ty uz len pockas na dodanie...
    Naposledy upravil tranzistor20 : 01.12.10 at 18:39

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Samozrejme su uz hotove systemy ako, drupal, php-fusion, joomla atd .... ale mam pocit, ze niesu urcene pre komercne ucely. Nainstalovat si ich mozes aj pouzivat, ale neviem ci neporusujes nejaku ich politiku

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Vsetky spomenute CMS su vydavane s licenciou GPL a teda ich kludne mozes pouzivat na komercne ucely (tak isto ako linux), za podmienky ze tieto redakcne systemy nebudes predavat..... Treba si prestudovat GPL...vsetko to tam je... GPL chrani samotny zdrojovy kod proti kopirovaniu na komercne ucely (a teda , ja si ho stiahnem bezplatne a tebe ho predam za 5 korun..to je zakazane) ...ale komercne ho vyuzivat urcite mozes... Su tam mozno podmienky ze na stranke musi byt zobrazene powered by drupal a podobne ... ale to je vsetko... btw...sak naco by potom na taketo redakcne systemy existovali e-shopy a podobne ?...

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ja sa sice webdesignom nezivim, ale ako hobby som urobil svoj web www.countrycross.sk , kde som naprogramoval kompletny CMS, specificke prava pre moderatorov a redaktorov a rozne podla mna uzitocne funkcie. Stravil som na tom priebezne spolu urcite niekolko mesiacov cisteho casu (akoze 8h prac. den).

    Na jednoduchsie weby by som kludne volil volne dostupny CMS, ale ak zakaznik potrebuje specificke moduly, programovaniu sa nevyhne, takze tam by mozno bolo dobre nakodit web od nuly.

    1noise je offline (nepripojený) 1noise

    1noise
    Zo skúseností môžem povedať, že sa realizujú weby spôsobom rozdeliť zakázku na 2 dodávateľov zvlášť grafika a zvlášť programovanie. Väčšinou to však robia veľké spoločnosti resp. portály. Keby bol záujem o kvalitnú grafiku, kľudne ma kontaktuj cez SS

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Fero11 Pozri príspevok
    Ale ak chces profi web, tak si priprav 100vky € v niektorych pripadoch az tisice
    Najlepsie je to dat urobit studentom, ktory su o hodne lacnejsi
    No neviem, u studentov to casto stroskota na spolahlivosti a komunikacii. Oni sice vedia spravit, ale neda sa na nich spolahnut casovo, komunikacne,... Skratka nemaju skusenosti.

    Kvalitne weby stoja aj 1000 aj viac, ale je za tym profi zazemie, dobra spolupraca, a vies ze firma sa nebude furt na nieco vyhovarat preco nieco nestihli alebo nevedeli.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Fero11 Pozri príspevok
    ... drupal, php-fusion, joomla atd .... ale mam pocit, ze niesu urcene pre komercne ucely.
    A na co by boli pouzitelne? Na CMS systemoch bezia velke spolocnosti, podnikatelia, ale aj rozne organizacie, a, samozrejme aj osobne blogy. Podla mna je najlepsie stavat na nejakom otvorenom systeme, ako nejaky vlastny CMS - s tym sa viac-menej zavazujes ze budes v rukach prvotneho tvorcu, ktory neskorsie moze diktovat.

    Co sa tyka dizajnu, kludne staci najst nejaku peknu sablonu a kupit ju - cena cca 30 - 100 (ak nejde o jedinecne pouzitie). V pripade potreby trochu upravit a je to. Inac by som snad uz web ani nerobil (iba ak nieco male).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.