Zavrieť

Porady

Ako na studené nohy

Ahojte, nehľadám radu, len chcem poradiť ľuďom, ktorý trpia rovnakým problémom ako ja, a to je (extrémne) studené nohy. Vždy som trpela na studené ruky či nohy, ale až keď som žila v Anglicku sa to rapídne zhoršilo, nohy mi začali omŕzať a nepomohli ani troje hrubé ponožky. Musela som si nohy "rozmrazovať" v horúcej vode, ale o hodinu-dve boli zase jak kus ľadu. Preto som aj v tom čase bývala často chorá. Keď som sa vrátila domov, problém sa čiastočne zlepšil, ale nikdy nezmizol. Studené nohy som mávala dokonca aj v lete. Brala som množstvo potravinových doplnkov, ginko, cesnakový olej, vitamín E, omega 3,6, všetko čo som si prečítala, žeby mohlo pomôcť. Napriek tomu, že som to brala dlhé mesiace, nikdy to ani trochu nepomohlo. A viete čo mi konečne pomohlo? Čersvý zázvor, ktorý si každé ráno nastrúham a nalačno vypijem s horúcou vodou. Odporúčam všetkým, ktorí majú rovnaký problém.
Usporiadat
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Čo sa týka sauny, ja ju mám veľmi rada, ale keby to nešlo tak do pežňazí, určite by som chodila častejšie. Ale tie striedavé sprchy by mohli pomôcť, a to keď si robíte, to už musíte každý deň? Keď s tým prestanete sa to vráti?
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Katka01 Pozri príspevok
Čo sa týka sauny, ja ju mám veľmi rada, ale keby to nešlo tak do pežňazí, určite by som chodila častejšie. Ale tie striedavé sprchy by mohli pomôcť, a to keď si robíte, to už musíte každý deň? Keď s tým prestanete sa to vráti?
Noooo... ked mam pravdu povedat, clovek si na saunu zvykne a zacne ju mat rad a to je to iste aj so striedanim vody, clovek si zvykne a zacne mu to chybat ked s tym prestane... Mne nevadi ani sprchovanie sa v studenej vode, je sice trosku sokujuci zaciatok ale to len na okamih a potom pohoda :-) *Okrem ineho sa posilni aj imunitny system. No a ked mas z toho paniku, skus to len od kolien dolu k chodidlam.. nemusis hned studenou, zacni vlaznou a postupne studensia a studensia. No a keby ti to robilo zle ( comu neverim ) tak jednoducho prestanes... Ale je este vela inych moznosti... napriklad masáž chodiiel a nôh, reflexna masaz chodidiel... dost to pomaha...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som tomu tiež pomohla striedavými kúpeľmi v teplej a studenej vode hlavne ráno. Je to trochu náročné na čas, keď sa treba ponáhľať do roboty. Mám dva lavóriky v jednom je studená a v druhom teplá (tak ako znesiem). Stačí na pár sekúnd striedať tento kúpeľ. Je však potrebné to robiť pravidelne aspon každý druhý deň. Na noc ponožky.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

verkaz Pozri príspevok
Ja som tomu tiež pomohla striedavými kúpeľmi v teplej a studenej vode hlavne ráno. Je to trochu náročné na čas, keď sa treba ponáhľať do roboty. Mám dva lavóriky v jednom je studená a v druhom teplá (tak ako znesiem). Stačí na pár sekúnd striedať tento kúpeľ. Je však potrebné to robiť pravidelne aspon každý druhý deň. Na noc ponožky.
Chodenie vo vanickach s teplou a studenou vodou davaju lekari ako proceduru aj v kupeloch... Urcite to ma nieco do seba...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Katka01 Pozri príspevok
Čo sa týka sauny, ja ju mám veľmi rada, ale keby to nešlo tak do pežňazí, určite by som chodila častejšie. Ale tie striedavé sprchy by mohli pomôcť, a to keď si robíte, to už musíte každý deň? Keď s tým prestanete sa to vráti?
Tak sauna zase nie je az taka draha... Napr u nas v PP 2 hod s plaveckym bazenom stoji 3€. Ale da sa ist aj na 1hod a to stoji 2€... V pohode si myslim... Ja chodim stale do sauny ale aj do viriviek a to je uz drahsie kedze idem cca min 2-3x do tyzdna na 2 hod a 1 vstup ma vyjde na 8.40€ a to mam 30% zlavu na vstupne... Ale co clovek neurobi pre svoje zrdravie??? Do viriviek chodim kvoli masazi na kolena...
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

Ja som mala problem studenych ruk a noh odkedy si pamatam, riesila som to aj cievnymi vysetreniami, aj pripravkami ako ginko a pod a ziaden efekt. Ked som si precitala Vas prispevok ohladne zazvoru, uvedomila som si, ze studene ruky ani nohy uz nemavam a par mesiacov "uzivam" denne koren zazvoru kvoli migrene, takze to naozaj asi funguje aj na studene koncatiny.. okrem ineho je zazvor vyborny aj na zlepsenie imunity a prevencia chripky..
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Katka01 Pozri príspevok
Čersvý zázvor, ktorý si každé ráno nastrúham a nalačno vypijem s horúcou vodou. Odporúčam všetkým, ktorí majú rovnaký problém.
Zázvor, slovensky ďumbier, patří dle orientální medicíny do potravin označovaných jako jang. Sem patří a dokáží upravit cévní systém i níže uvedené potraviny. Pokud máme problémy s prokrvením končetin, doporučuji zvýšit příjem těchto (jangových) potravin:
Broskev, cibule, jahody, hnědý cukr (bílý je jin), kakao, máslo, meruňka, ocet, ovčí sýr, petržel, pohanka, pstruh a koření: bazalka, fenykl, hřebíček, česnek, červená paprika, křen, oregano, sladká paprika, skořice, vanilka, zázvor.
Potraviny s převahou vlastností jang jsou hřejivé (ne alkohol), tvarem krátké a široké, suché, tvrdé a co do barvy světlé.
Čistě jang pokrmy (maso) a požívané ve velké míře způsobují, že člověk je podrážděný, agresivní, pánovitý a hlučný, nervózní a obtížně zklidnitelný. Čistě jin potraviny (cukr, alkohol) způsobují letargii, pasivitu a deprese. Chce li člověk žít zdravě a dlouho, pak je nezbytné, aby pokrmy byly vyvážené, bez extrémů a přejídání.
Důležitý je také způsob úpravy jídla, může totiž změnit původní vastnosti potravin. Ryba může být víc jang, pokud ji smažíme nebo grilujeme. Maso bude méně jang, připravíme-li je v páře místo pečení či smažení. Dobrou chuť a pevné zdraví! Petr
0 0
marjne marjne

marjne je offline (nepripojený) marjne

ĎAKUJEM, odporúčam!!!!!!
0 1
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

marjne
ĎAKUJEM, odporúčam!!!!!!
čo konkrétne?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27
marjne
ĎAKUJEM, odporúčam!!!!!!
čo konkrétne?
Nestihla dopísať, nakoľko chlad od nôh postúpil vyššie a tým pádom skľaveli prsty...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať