Zavrieť

Porady

Urážka na cti

Dobrý deň.

Som žiakom SŠ a zaujímalo by ma že keď ma Pani profesorka zhodí pred celou triedou vetou "toto je zralé o pár ulíc dalej" (o pár ulíc dalej je ústav pre duševne postihnutých) alebo "toto je už debilizmus" alebo proste uráža celú triedu, či by sa aj toto dalo počítať medzy urážku na cti. Už na nebaví počúvať ako nám celú hodinu takto podobne nadáva.

Za odpoveď ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ErinErin
Učiteľ by žiaka nemal urážať za žiadnych okolností: Ak žiak prekračuje hranice, porušuje pravidlá správania sa, nerešpektuje učiteľa, má byť za to sankcionovaný, ak je to vážne, aj vylúčený zo školy. Áno, žiakov je aj 20 (za mojich čias 40) v triede, ale učiteľ je pedagóg! Spomínam si, že sme mávali učiteľov, ktorí boli autoritami: Možno práve ten postoj rešpektu k názoru žiaka prispel k tomu, že sme si ich vážili a rešpektovali.

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Flinstone
peterko-tt Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady a porosil by som túto temu uzamknúť a poprípade aj vymazať

Ďakujem
tému môžeš uzamknúť sám vyznačením najlepšej odpovede

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Skúsila by som sa bez divákov o tom s profesorkou porozprávať, kľudne a vyrovnane, tak, aby mala pocit, že sa jej skôr zdôverujem ako sťažujem, s mojimi pocitmi vyplývajúcimi z jej výrokov. Tiež jej ozrejmiť, že to nie je len môj pocit, ale aj ostatných a že ma stálo veľa námahy nabrať odvahu sa s ňou o tom porozprávať, kvôli dôsledkom, ktoré by z jej strany mohli prísť.
Tiež priznať, ak je to tak, že si uvedomujem(e) občasné "provokácie" z mojej(našej) strany a priznať vôľu tiež aj z tej druhej strany to zmeniť.
Myslím, že po takomto rozhovore by bola, alebo mala byť, ústretová a ty(vy) sa o to snažiť tiež.
Naposledy upravil Marína : 05.12.10 at 11:27

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
...zaujímalo by ma, či ste trieda, ktorá si zaslúži výrazy , ktoré na vás používa profesorka...lebo podľa mojich skúseností so stredoškolákmi a s ich chovaním a snahou dokázať, že nad nich nieto, by sa veru hodili do podobných ústavov....
..ale ak sa chováte v norme a tak,aby profesorka nemala dôvod vás posielať do ústavu pre duševne chorých, nuž máte možnosť ísť sa sťažovať k riaditeľovi školy...ale vypočuté budú obidve strany, tak pozor na to, či ste v práve...
...si predstav, že ste v triede dvadsiati...to je dvadsať na jednu...a profesorka je len jedna na dvadsať....a skús si to s ňou aspoň v duchu vymeniť-čo by si robil ty!...

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Flinstone
hmm... takými poznámkami voči učiteľovi by asi doštudoval... Niekedy je lepšie si to nechať pre seba, alebo na neskôr... napr. pri lúčení s učiteľským zborom po mature...
pepsikova Pozri príspevok
...zaujímalo by ma, či ste trieda, ktorá si zaslúži výrazy , ktoré na vás používa profesorka...lebo podľa mojich skúseností so stredoškolákmi a s ich chovaním a snahou dokázať, že nad nich nieto, by sa veru hodili do podobných ústavov....
..ale ak sa chováte v norme a tak,aby profesorka nemala dôvod vás posielať do ústavu pre duševne chorých, nuž máte možnosť ísť sa sťažovať k riaditeľovi školy...ale vypočuté budú obidve strany, tak pozor na to, či ste v práve...
...si predstav, že ste v triede dvadsiati...to je dvadsať na jednu...a profesorka je len jedna na dvadsať....a skús si to s ňou aspoň v duchu vymeniť-čo by si robil ty!...
P. Prof. má zaujímavý štýl skúšania pričom skúša celú hodinu až pokial žiak jednu vec nevie a posadí ho s 5. v tedy začína to nadávanie. Pred touto prof. máme rešpekt tak na hodinách je klud.
Piťko-amater Pozri príspevok
tak to by chcelo zadokumentovať , napr. nahrať a poslať na školskú inšpekciu.

Ak je takýto postup skúšania a žiak nevie odpovedať na jednu otázku zo 6-tich alebo aj z 10-tich položených otázok, tak vysledná známka takeho skúšania V ŽIADNOM PRÍPADE nemože byť 5 !

A domnievam sa , že ani 3.

jednoznačne je to zaujatosť učiteĺa voči žiakovi.
nahrávanie bez súhlasu a vedomia je tresné okrem toho to porušuje školský "zákon". A bola by to zaujatosŤ voči celej triede lebo tak skúša každého.
Piťko-amater Pozri príspevok
petrko kašli na nejaký školský zákon, jednoducho NAHRAJ priebeh celej vyučovacej hodiny urob si kopiu a daj podnet na školskú inšpekciu, najlepšie na krajskú
aby to nezahrabali do kuta.
jednoducho musíš mať "gule" !

Tu ide o Vás všetkých žiakov , nie len o Teba.
No tak s tou inšpeciou to ani treba nebude pretože 13-steho tuším by mala prísť.
Ďakujem všetkým za rady a porosil by som túto temu uzamknúť a poprípade aj vymazať

Ďakujem

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
peterko-tt Pozri príspevok
Dobrý deň.

Som žiakom SŠ a zaujímalo by ma že keď ma Pani profesorka zhodí pred celou triedou vetou "toto je zralé o pár ulíc dalej" (o pár ulíc dalej je ústav pre duševne postihnutých) alebo "toto je už debilizmus" alebo proste uráža celú triedu, či by sa aj toto dalo počítať medzy urážku na cti. Už na nebaví počúvať ako nám celú hodinu takto podobne nadáva.

Za odpoveď ďakujem.
Najprv by som povedal , že v dnešnej dobe , keď je študent postavený nad profesora , že si to proste nechá .
V pohode pošlem do teplých krajín a hotovo , svedkov je habadej .
Za totality to bolo predsa len iné kafé ...tam bol profesor vtedy teda "pán"...
No zažil som aj svoje , tri roky si na mňa ruštinár sadol ...hajzel jeden...
Vtedy sa až tak nedalo .

Riešenie by bolo ...teda ja by som vedel ...
No potom by si asi asi riskoval :

- profesorka sa bude sťažovať riaditeľovi
- riaditeľ by si rodičov mohol pozvať
- tí by Teba sprdli
- ....

Výsledok všetkého by bolo , že by si to nakoniec aj tak len Ty odskákal .
Ale napríklad skús jej odpovedať :
"toto je zralé o pár ulíc dalej"....(o pár ulíc dalej je ústav pre duševne postihnutých)
Áno pani profesorka a Vy ste tam už onoho času asi boli ...určite poznáte liečebné procesy ...no badám , že nepomohli ...repete by bolo nutné ...
"toto je už debilizmus"
Hm , aká matka ...taká Katka ...aký profesor , takí študenti ...

P.S.:
S tou urážkou na cti nepochodíš ..a ani nemá význam .
Ozaj , rodičov si informoval ? Keď áno , tak otázka je krátka ....
""a výsledok ?""

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.