Zavrieť

Porady

Na čo si dať pozor pri kúpe nehnuteľností?

Dobrý deň. Chcela by som kúpiť ornú pôdu, ktorú obec plánuje v buducnosti využiť na výstavbu RD, čiže sa to už môže považovať za "stavebný pozemok". Chcela by som ale radu v tom, na čo si treba dať pozor pri kúpe, kupujem pozemok cez realitku a nechcem, aby sa stalo, že ma oklamú, alebo nejako podvedú. Napr. poradte mi, čo by mala obsahovať zmluva o budúcej kúpnej zmluve, poprípade nejaké háčiky, ktoré by mohli nastať pri prevode vlastníctva a na čo si mám dať pozor. Napadlo ma, či by nebolo dobré pri podpise zmluvy o budúcej zmluve mať notára hm? Či nepreháňam to?Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Zmluva o budúcej zmluve musí obsahovať čo kupuješ, za akú cenu, (táto cena by mala byť konečná, už by sa nemala meniť), podmienky, za akých vyplatíš cenu, dátum, kedy (dokedy) sa podpíše kúpna zmluva.
    Prečo nie je možné podpísať kúpnu zmluvu hneď?

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    ale to je možné riešiť aj v riadnej zmluve, ktorá ešte nebude zaslaná na kataster ....
    Pretože ešte nemáme vybavený úver. Zatiaľ dáme majiteľovi pozemku zálohu 1500,-eur a do 2-3 mesiacov pozemok vyplatíme. Zmluva o budúcej zmluve sa uzatvára preto, aby mal majiteľ pozeku istotu, že ho naozaj kúpime :-)

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    V prvom rade si na stavebnom urade (zrejme v tej istej obci) vyziadajte uzemnoplanovaciu informaciu alebo zistite, ci sa aspon rozbehlo konanie o zmene uzemneho planu (v akej je faze) a zvazovanych podmienkach vystavby, aby dane pozemky boli skutocne "stavebne". Inak sa Vam moze stat, ze budete mat policko ci luku za cenu "stavebneho" pozemku. Podobne predaje pody, ako pisete, prebiehali v case realitneho boomu, ked sa predalo skoro vsetko a zdaleka to vsetko nebolo v prospech kupujucich. Ak sa aj uzemny plan zmeni (zmena nie je otazkou dni ani tyzdnov), vlastnici parciel budu musiet zainvestovat do inzinierskych sieti a pristupovej cesty, aby dostali stavebne povolenie. Predpokladam, ze to cena parcely zohladnuje /je nizka/.

    Na čo si dať pozor pri kúpe nehnuteľností?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.