Zavrieť

Porady

Ako najlepšie vyskladať úver?

Ahoj poraďáci,
Nakoľko sa mi tu už niekoľkokrát dostalo adekvátnej pomoci znovu sa na vás obraciam s otázkou a prosbou o jej zodpovedanie.

SITUACIA:
Mam podnikatelsky zamer, bussines plan a odhodlanie zacat na Slovensku podnikat. Momentalne zhanam prostriedky. Nastastie ich nemusim zhanat ako zivnostnik ale zastresuje ma rodinna firma ktora funguje od roku 2007 a venuje sa inej cinnosti, no cinnost moju ma medzi cinnostami ktore moze robit.

Firma mi poskytla na rozbeh 20 000€
Od Banky potrebujem este 50 000€ (15 000 € stroj, 25 000 € vybavenie prevadzky, prerabky, zariadenie, mzdy na 3 mesiace atď....10 000 € Auto nakolko bez neho to nepojde a ja nemam)

Obehal som kvoli uveru vsetky mozne banky.

1. Tatra - jediny rokuju a snazia sa, no jedine co mi ponukli je vyskladanie leasingu na auto, na stroj a nejaky ich mensi uver.
2. VUB - jedine zalozit nehnutelnost inak vysokánsky úrok
3. SLSP - pan je neustale chory a je tam jediny kto sa mi moze venovat cize uz dva tyzdne stojim
4. CSOB - nedaju
5. Postova - na biznis uver len od 150 000 €
6. Dexia ze meni majitela a teraz je to tam kadejake
7. OTP - zvlastny pristup

V jednom bazare mi ponukli auto na bezurocny leasing..... neusetril by som tak uroky na 10 000 € keby som oto ponizil uver? Pripadne nema niekto nejake skusenosti ako vyhodne poskladat sumu ktoru potrebujem?

DAKUJEM za kazdu reakciu.

EDIT: Zabudol som dvolezite info. Je moznost rucit chatou ktora sa prave prekvalifikovava na rodinny dom pripadne mozno uz v januari bude aj moznost rucit bytom. Len ak by to pomohlo ponizit uroky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nehľadaj naraz 50000, ale ber po častiach, kde sa ti čo ponúkne.
    leasing bez úrokov nepoznám, ale dajme tomu. Ber to tak, že ak auto je OK a cena primeraná, tak si poznač splátky.
    leasing na stroj - opýtaj sa konkrétne na leasing vo viacerých inštitúciách a porovnaj. TTB je konzervatívna, rokuje ochotne a pred podpisom zmluvy z nich vylezie, že okrem úrokov ešte zaplatíš poplatok za zmluvu, o iných poplatkoch radšej mlčia, ked sa neopýtaš, nevieš.
    Takže stroj si tiež zoberieš na leasing.
    Výhoda leasingov je o.i. v tom, že hodnotu predmetov dostaneš skôr do nákladov, čím ušetríš na dani z príjmu - čo môže byť pri ziskovosti zaujímavé.
    Na zvyšok - 25000 € ti dajú hocikde, prípadne rozdelíš čiastku na dva samostatné úvery, možno ani ručiteľa nebudeš potrebovať.
    V budúcnosti, keď už budeš môcť ručiť nehnuteľnosťou - chata=RD, byt, tak môžeš skúšať vybaviť prefinancovanie - spojiť všetky úvery, leasingy, zaručiť sa nehnuteľnosťou, možno získaš na úrokoch, možno nižšie splátky, to uvidíš.
    ============
    ja som využívala o.i. aj možnosť v každom peňažnom ústave ísť do mínusu, ešte som si vybavila firemný kontokorentný úver. takže v prípade potreby som mohla ísť do mínusu a využívať cudzie zdroje do celkovej výšky cca 10000-12000 EUR.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Ďakujem za reakciu.
    No len ono aj na ten stroj a akontacie plus prve splatky kym v marci otvorim prevadzku ktora je velmi specificka nakolko bude jedina na SVK a bude musiet prerazit nejak musim financne vykryť.
    Neexistuju ludia co sa tymto zivias a sleduju uvery,leasingy ci ine moznosti ako sa dostat k peniazom? Je to dost penazi a pomalinky dochadza cas aj prostriedky a rad by som mal v tejto otazke jasno.
    Dakujem este raz za reakciu a cas jej venovany.

    Ako najlepšie vyskladať úver?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.