Zavrieť

Porady

viete mi prosím vás poradiť v oblasti predaja liehu v pohostinstve?

Už viem, že musím ku koncu roka urobiť inventúru a každý mesiac viesť nákup, predaj a konečný zostatok liehu. Ale tu na porade som čítala, že je to potrebné viesť každý deň. To snáď nie? Prosím Vás podľa akého predpisu, nič také som v zákone nenašla. Dík
Usporiadat
bea26 bea26

bea26 je offline (nepripojený) bea26

Matka 2 detí
Mám tabuľku vloženú pri téme denná evidencia SBL. Túto tabuľku som ukázala na colnom úrade a tam ti povedali, že je to tak v poriadku. Preto som sa pýtala, či tam treba zapísať číslo oprávnenia na distribúciu toho od koho ten alkohol kupujem.
Inventúru už mám.
Je to už smiešne. Ešteže nechcú aby sme to robili na poldeci. :-))
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bea26 Pozri príspevok
Mám tabuľku vloženú pri téme denná evidencia SBL. Túto tabuľku som ukázala na colnom úrade a tam ti povedali, že je to tak v poriadku. Preto som sa pýtala, či tam treba zapísať číslo oprávnenia na distribúciu toho od koho ten alkohol kupujem.
Inventúru už mám.
Je to už smiešne. Ešteže nechcú aby sme to robili na poldeci. :-))
No fajn, vidím, že tabuľku si vložila už včera pri inej tebou založenej téme, škoda, že si tu v tejto téme hneď nedala na ňu odkaz, vedeli by sme, čo vlastne chceš vedieť, trochu by si mi ušetrila čas, naozaj som nepostrehla tvoju včerajšiu tému. Tabuľka je od colnej správy, vložím sem odkaz na tému, kde tabuľku uvádzaš. Jasne z nej vyplýva, že je určená pre držiteľov povolenia na predaj SBL.
http://www.porada.sk/t155207-denna-evidencia-sbl.html
0 0
novo novo

novo je offline (nepripojený) novo

opäť, aby to bolo presné..

Som držiteľom povolenia na predaj SBL a z SBL
tak predám jedno SBL až keď ho fyzicky vypredám, alebo keď nalejem čo i len deci? Alebo mám uvádzať napr. 1,58 SBL? (hoci pri litrovke to sedí, no pri 07 L by sa museo prerátať na SBL).

Môžem robiť dennú evidenciu SBL až po vystriedaní smien (tzn. po 2-3dňoch)?

...tak to tu ešte nebolo....zavrieme krčmy, bary či kavierne, veď nám zakázali fajčiť, teraz všetci prestanú i nalievať.
Naposledy upravil novo : 19.01.11 at 22:39
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
novo Pozri príspevok
opäť, aby to bolo presné..

Som držiteľom povolenia na predaj SBL a z SBL
tak predám jedno SBL až keď ho fyzicky vypredám, alebo keď nalejem čo i len deci? Alebo mám uvádzať napr. 1,58 SBL? (hoci pri litrovke to sedí, no pri 07 L by sa museo prerátať na SBL).

Môžem robiť dennú evidenciu SBL až po vystriedaní smien (tzn. po 2-3dňoch)?

...tak to tu ešte nebolo....zavrieme krčmy, bary či kavierne, veď nám zakázali fajčiť, teraz všetci prestanú i nalievať.
Prestaňte už konečne panikáriť a "zatvárať krčmy, bary či kaviarne", zákon prikazuje viesť dennú evidenciu, teda v členení na jednotlivé dni a nie denne! V pohode si ju teda môžeš urobiť až po vystriedaní smien. K tej prvej otázke, ako sa rozhodneš, tak musíš robiť už stále.
0 0
kaminek kaminek

kaminek je offline (nepripojený) kaminek

Ste naozaj super. Fantasticke rady. Zachranili ste ma
0 0
novo novo

novo je offline (nepripojený) novo

POZOR z vlastnej skúsenosti (od kolegov) viem, že po BA a okolí chodia kontroly z CS zamerané práve na vedenie dennej evidencie SBL a upozorňujú, že od Februára sa budú rozdávať pokuty......
Naposledy upravil novo : 20.01.11 at 14:11
0 0
HKHE HKHE

HKHE je offline (nepripojený) HKHE

Ako to má fungovať v hoteli s tromi strediskami (reštaurácia,lobby bar,nočný bar)? Robí sa evedencia za všetky strediska osobitne, či za hotel spolu?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
novo Pozri príspevok
POZOR z vlastnej skúsenosti viem, že po BA a okolí chodia kontroly z CS zamerané práve na vedenie dennej evidencie SBL a už sa rozdávajú aj pokuty...
Neviem, čo máš za vlastné skúsenosti, vlastnou skúsenosťou by bolo, ak by si tú pokutu dostal ty sám, zatiaľ tu šíriš iba fámy. Listom č. 19093/2010-1424/5.5.2010 sa Colné riaditeľstvo Slovenskej republiky obrátilo na Ministerstvo financií Slovenskej republiky a to odpovedalo listom č. MF/16954/2010-732 z 8. júla 2010 v tom zmysle, že držiteľ povolenia nie je povinný vykonávať zápisy v evidencii spotrebiteľských balení liehu vedenej podľa § 44a ods. 7 písm. b) zákona č. 105/2004 Z. z. denne, je však povinný túto evidenciu viesť za každý deň príslušného kalendárneho mesiaca osobitne, pričom úplnú mesačnú evidenciu v dennom členení k poslednému dňu kalendárneho mesiaca je povinný mať k dispozícii v prevádzkarni prvý deň nasledujúceho kaledárneho mesiaca.Povinnosťou Colného riaditeľstva bolo oboznámiť s týmto listom colné úrady a tie sa majú držať obsahu tohoto listu. Nech sa ozvú konkrétne osoby, ktoré údajne dostali pokutu a ak naozaj dostali pokutu nech sa odvolajú podľa § 46 zákona č. 511/1992 Zb.
4 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
HKHE Pozri príspevok
Ako to má fungovať v hoteli s tromi strediskami (reštaurácia,lobby bar,nočný bar)? Robí sa evedencia za všetky strediska osobitne, či za hotel spolu?
Ak si pozorne prečítaš § 44a ods. 7 písm. b), máš tam odkaz na ustanovenie § 15 písm. a), d), e) a f). V predvetí § 15 máš uvedené, že za každú prevádzkareň...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Excise Duty Pozri príspevok
Neviem, čo máš za vlastné skúsenosti, vlastnou skúsenosťou by bolo, ak by si tú pokutu dostal ty sám, zatiaľ tu šíriš iba fámy. Listom č. 19093/2010-1424/5.5.2010 sa Colné riaditeľstvo Slovenskej republiky obrátilo na Ministerstvo financií Slovenskej republiky a to odpovedalo listom č. MF/16954/2010-732 z 8. júla 2010 v tom zmysle, že držiteľ povolenia nie je povinný vykonávať zápisy v evidencii spotrebiteľských balení liehu vedenej podľa § 44a ods. 7 písm. b) zákona č. 105/2004 Z. z. denne, je však povinný túto evidenciu viesť za každý deň príslušného kalendárneho mesiaca osobitne, pričom úplnú mesačnú evidenciu v dennom členení k poslednému dňu kalendárneho mesiaca je povinný mať k dispozícii v prevádzkarni prvý deň nasledujúceho kaledárneho mesiaca.Povinnosťou Colného riaditeľstva bolo oboznámiť s týmto listom colné úrady a tie sa majú držať obsahu tohoto listu. Nech sa ozvú konkrétne osoby, ktoré údajne dostali pokutu a ak naozaj dostali pokutu nech sa odvolajú podľa § 46 zákona č. 511/1992 Zb.
Ak je tak, nechápem, prečo ešte ani po takom dlhom čase nie je na stránke colnej správy zverejnené usmernenie v tomto zmysle, napr. ako informácia pre verejnosť, ako postupovať pri vedení evidencie SBL od nového roku. Aj v iných témach k evidencii SBL sme toto písali, že nemusí zapisovať denne, ale za každý deň, nech to trebárs zapíše aj na konci mesiaca, ale za každý deň, to vyplýva predsa z vedenia evidencie stavu zásob, ten sa uvedie iba na konci mesiaca, tak inak sa to ani nedá vyložiť.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Excise Duty Pozri príspevok
Neviem, čo máš za vlastné skúsenosti, vlastnou skúsenosťou by bolo, ak by si tú pokutu dostal ty sám, zatiaľ tu šíriš iba fámy. Listom č. 19093/2010-1424/5.5.2010 sa Colné riaditeľstvo Slovenskej republiky obrátilo na Ministerstvo financií Slovenskej republiky a to odpovedalo listom č. MF/16954/2010-732 z 8. júla 2010 v tom zmysle, že držiteľ povolenia nie je povinný vykonávať zápisy v evidencii spotrebiteľských balení liehu vedenej podľa § 44a ods. 7 písm. b) zákona č. 105/2004 Z. z. denne, je však povinný túto evidenciu viesť za každý deň príslušného kalendárneho mesiaca osobitne, pričom úplnú mesačnú evidenciu v dennom členení k poslednému dňu kalendárneho mesiaca je povinný mať k dispozícii v prevádzkarni prvý deň nasledujúceho kaledárneho mesiaca.Povinnosťou Colného riaditeľstva bolo oboznámiť s týmto listom colné úrady a tie sa majú držať obsahu tohoto listu. Nech sa ozvú konkrétne osoby, ktoré údajne dostali pokutu a ak naozaj dostali pokutu nech sa odvolajú podľa § 46 zákona č. 511/1992 Zb.
Je ten list niekde zverejnený? Viem si ho pozrieť?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
mailer23 Pozri príspevok
Je ten list niekde zverejnený? Viem si ho pozrieť?
Nie, musí ti stačiť, čo je napísané v zákone: povinnosť viesť dennú evidenciu.
Nie je tam napísané: povinnosť viesť denne evidenciu. A to je rozdiel.
0 0
zsak zsak

zsak je offline (nepripojený) zsak

Prosím Vás, poraďte mi niekto. Viem, že je to denná evidencia SBL,ale keď cez deň z nejakého druhu alkoholu nepredám nič, tak za ten deň vykážem nulu, alebo evidujem len tie dni, počas ktorých sa niečo predalo? Ďakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

zsak Pozri príspevok
Prosím Vás, poraďte mi niekto. Viem, že je to denná evidencia SBL,ale keď cez deň z nejakého druhu alkoholu nepredám nič, tak za ten deň vykážem nulu, alebo evidujem len tie dni, počas ktorých sa niečo predalo? Ďakujem
Za tie dni, keď ani nekúpiš, ani nepredáš, napíšeš nulu, ale môžeš to zapísať kedy chceš, napr. aj ku koncu mesiaca za všetky dni spätne, keďže stav zásob je len ku koncu mesiaca.
0 0
zsak zsak

zsak je offline (nepripojený) zsak

Ešte raz ďakujem. Takže uistím sa, za každý deň aj keď je nula. Hneď som kľudnejšia. Prajem pekný víkend.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať