Zavrieť

Porady

Praca popri RD - novy zakon od 1.1.2011

Ahojte. Rada by som sa spýtala na jednu konkrétnu vec, dúfam, že mi budete vedieť poradiť:
Momentálne som so synom, ktorý má 5 rokov, na RD /nepriaznivý zdravotný stav/. Tá mi trvá do 30.04.2011.
Od 1.1.2011 mám možnosť nastúpiť do TPP. Podľa návrhu nového zákona o RP vraj bude možné pracovať na TPP a nikoho nebude zaujímať, ako si zabezpečíte dieťa /napísal mi to pracovník z ministerstva práce, soc. vecí a rodiny - v prípade, že zákon bude schválený/. Teda, či bude v štátnej škôlke, s babkou, alebo v súkromnej škôlke. Proste je to na rodičovi. To znamená, že matka môže pracovať a zároveň poberať RP v plnej výške. Je to naozaj tak aj pri poberaní RP v prípade nepriaznivého stavu dieťaťa? Bude môcť syn chodiť do štátnej škôlky a ja budem mať zároveň popri PP aj nárok na RP? Môžem ho dať do škôlky na 4 hodiny /ako to bolo doteraz/alebo aj na celý deň? Ako to vlastne bude v tomto prípade?
Ešte jedna vec :
Ak nastúpim do práce, kde všade to treba oznámiť, akým spôsobom?
Poradíte? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Praca popri RD - novy zakon od 1.1.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.