Zavrieť

Porady

Prekazky v praci na strane zamestnanca - dovod doprava

Ahojte,

Potrebujem poradit, ako postupovat, ak pridem do prace neskoro z dovodu dopravy. Priklad: Dochadzam do prace autom. Cesta je uplne neprejazdna /policia odklana dopravu/ a treba ist obchadzkou, ktora je niekolko desiatok km. Ako to zamestnavatelovi dokazem? Treba potvrdenie z policie? Kto mi take potvrdenie vyda a kde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Take potvrdenie ti nikto nevyda.
    Pokial by si isiel hromadnou dopravou, vyda ti ho dopravca.

    Minuly tyzden bola takato informacia v spravach - "ak ides individualnou dopravou, mas pocitat aj s tym, ze sa nieco moze na ceste stat a vyrazit z domu s dostatocnym predstihom".

    Osobne si myslim, ze je to na individualnom pohovore so zamestnavatelom, co vyzaduje . Ak by na tom zamestnavatel trval, napisala by som mu cestne prehlasenie .


    § 141
    Dôležité osobné prekážky v práci
    ....
    (2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

    ....
    g) nepredvídané prerušenie premávky alebo meškanie pravidelnej verejnej dopravy; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak nemohol zamestnanec dosiahnuť miesto pracoviska iným primeraným spôsobom,

    zajopajo je offline (nepripojený) zajopajo

    zajopajo
    Ale ak by som mal pocitat s niecim podobnym, ako je uplne uzavreta cesta, tak by som mohol v praci aj spavat. Pretoze uzavreta cesta v Karpatskych dolinach znamena, ze nie je alternativy. Obchadzka je cez inu dolinu a to je zalezitost desiatok km. Asi by na nieco take mal pamatat aj zakon.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    zajopajo Pozri príspevok
    Ale ak by som mal pocitat s niecim podobnym, ako je uplne uzavreta cesta, tak by som mohol v praci aj spavat. Pretoze uzavreta cesta v Karpatskych dolinach znamena, ze nie je alternativy. Obchadzka je cez inu dolinu a to je zalezitost desiatok km. Asi by na nieco take mal pamatat aj zakon.
    Je mi to jasne, preto ta citacia TV v uvodzovkach.
    Treba si preverit u zamestnavatela ako chce vydokladovat tu situaciu.
    Kazdopadne neexistuje institucia, ktora by na taketo cosi vydavala potvrdenia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    terezamaria Pozri príspevok
    Napíš prehlásenie pre zamestnávateľa, kde presne uvedieš, kde bola cesta uzatvorená a v akom čase.
    Pokiaľ je zamestnávateľ " človek v pohode ", tak by si nemal mať žiadny problém. Škoda, keď si videl, že je premávka presmerovaná, že si nezavolal a telefonicky si nenahlásil dovolenku. Ja si osobne myslím, že Ti to dopadne dobre.
    1. Preco by mal hlasit dovolenku?
    2. Pre nepohodoveho zamestnavatela je telefonicke nahlasenie dovolenky v ten den rovnajuce sa absencii, nemusi ho vobec chciet uznat ....

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ivka70 Pozri príspevok
    1. Preco by mal hlasit dovolenku?
    2. Pre nepohodoveho zamestnavatela je telefonicke nahlasenie dovolenky v ten den rovnajuce sa absencii, nemusi ho vobec chciet uznat ....
    Máš so mnou nejaký problém?

    Prekazky v praci na strane zamestnanca - dovod doprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.