Zavrieť

Porady

Nepenazne vklady -- veci okolo

1. Su nejake limity na nepenazne vklady do SRO? Napriklad ze XY% musi byt penazny, zvysok nepenazny a podobne? Nasa situacia 3 spolocnici, dvaja minimalny penazny vklad (30k) a jeden nepenazny (~400k).

2. Moze mat spolocnik, co vklada nepenazny vklad splatenych po zalozeni/vzniku SRO 100% svojho vkladu (logicke) a zvysni spolocnici splatenych len 50% vkladu?

3. V znaleckych posudkoch sa spravidla uvadza cena bez DPH i s DPH. Ktora cena je smerodajna pre nepenazny vklad? Treba ju zaokruhlit na tisice, ale moze sa znizit lubovolne?

4. Musi byt v spolocenskej zmluve presne napisane o aky nepenazny vklad ide, alebo staci formulacia nepenazny vklad ohodnoteny znalecnym posudkom XY?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    nepto je offline (nepripojený) nepto

    nepto
    Toto je lukrativna stranka, kde si clovek moze poradit maximalne tak sam. Uz to mam podpisane i notarsky overene, takze radit nemusite. Keby to niekoho zaujimalo:

    1. nie

    2. ano

    3. nie som si isty, ale po prudkom zamysleni som prisiel nato, ze s DPH (to ci firma bude alebo nebude platcom DPH s danym problemom vobec nesuvisi, tymto som si isty)

    4. ano musi, co najpesnejsi opis

    Nie som ekonom, nie som uctovnik, uvedene odpovede berte bez zaruky.

    lamik je offline (nepripojený) lamik

    lamik
    Ahojte,
    ja by som mal tiez otazocku:
    Ked kupim byt na hypoteku ako fyzicka osoba a chcel by som ho nasledne prenajat vlastnej s.r.o., mozem jej ho prenajat aj za 1 Sk,- (pripadne zadarmo)????
    Ide o to, ze ta s.r.o. by ho dalej prenajimala, ale chcel by som aby cez nu isli vsetky naklady (spotreba energie, nabytok...) a vynosy (najom) suvisiace s tymto bytom.
    Mozem to teda prenajat firme zadarmo, alebo musim na to dat trhovu cenu?
    Vrela vdaka

    P.S.: Nevedel som kam ten prispevok zaradit, ale hadam si ho tu niekto problematiky znaly najde....

    nepto je offline (nepripojený) nepto

    nepto
    Myslim, ze je rozdiel, ci davas SRO byt za ucelom sidla spolocnosti (moj pripad, dal som to za 0 SKK cize bezodplatne) alebo za nejakym podnikatelskym ucelom.

    Nepenazne vklady -- veci okolo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.