Zavrieť

Porady

Kedy začať platiť výživné?

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť vo veci platenia výživného. V mesiaci október som mal pojednávanie na zvýśenie výźivného na moje deti, ktoré iniciovala moja exmanželka, kde sudkyňa priznala zvýšenie výživného zo 133 eur na 170 eur poćnúc 1.9.2010. Rozsudok súdu mi bol dorućený až teraz v decembri a je v ňom uvedené, že zroćné výživné otca za čas od 1.9.2010 do 31.10.2010 činí 74,44 eur, ktoré je otec povinný zaplatiť do troch dní od nadobudnutia právoplatnosti tohto rozsudku. zároveň je však v poućení napísané, že proti tomuto rozsudku je možné odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia.
Chcem sa opýtať, odkedy som povinný doplatiť ten rozdiel a zároveň začať platiť zvýšenú sumu? Ihneď do troch dní od doručenia rozsudku, alebo až po nadobudnutí právoplatnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zvysene vyzivne mas zacat platit po doruceni rozsudku, ked predpokladam ze za december si uz zaplatil (este v povodnej vyske), tak do 3 dni od dorucenia mas zaplatit rozdiel za mesiace 9-12 a od januara platis zvysene ...

    V zmysle §162 ods. 1 a 2 Občianskeho súdneho poriadku: "Pri rozsudkoch predbežne vykonateľných plynie lehota na plnenie od ich doručenia. Predbežne vykonateľné sú rozsudky odsudzujúce na plnenie výživného ..."

    len neviem ci nahodou formulacia v rozsudku tykajuca sa doplatku "po nadobudnuti pravoplatnosti" ma prednost pred OSP alebo ci je v rozpore s OSP a teda neplati

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...ak je výživné priznané vo zvýšenej sume od 1.9., musíš sumu doplatiť do decembra a od decembra platiť 170€...čiže, ak si platil 133€ v septembri až novembri, treba doplatiť do 170€ (3x37€)..tebe počítali len doplatok za september a október, ale aj november treba doplatiť...neodvolávaj sa, len si vyhodíš peniaze z vrecka, lebo to budeš musieť doplatiť neskôr a možno aj viac...daj deťom výživné a hotovo..

    Kedy začať platiť výživné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.