Zavrieť

Porady

zo SZČO poberateľa príspevku z UPSVAR s.r.o.

zdravim vsetkych
rad by som sa touto cestou spytal ci nahodou niekto z Vas nema informacie o tom, ze ak som momentalne SZČO a zobral som si aj prispevok z Upsvar, ci mozem v priebehu podniakania zmenit formu podnikania na S.R.O.
Mohol by som v priebeuhu roka prejist aj na tuto formu podnikania ak by to bolo pre mna vyhodnejsie? Ci musim podnikat dva roky ako SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je nutné dodržať dvojročnú lehotu. Inak je to porušenie podmienok príspevku, a ÚPSVaR si vyžiada späť dotáciu.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    majdžy Pozri príspevok
    zdravim vsetkych
    rad by som sa touto cestou spytal ci nahodou niekto z Vas nema informacie o tom, ze ak som momentalne SZČO a zobral som si aj prispevok z Upsvar, ci mozem v priebehu podniakania zmenit formu podnikania na S.R.O.
    Mohol by som v priebeuhu roka prejist aj na tuto formu podnikania ak by to bolo pre mna vyhodnejsie? Ci musim podnikat dva roky ako SZČO?
    Sro je celkom iný podnikateľský subjekt, jedna fyzická osoba môže byť súčasne szčo aj spoločníkom v jednej až viacerých sro-čiek, ako si predstavuješ zmenu formy podnikania,? to je nezmysel nechaj vedľa seba fungovať aj sro aj szčo

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    môžeš prejsť kľudne aj na s.r.o. ja som sa na to pýtal keď som bral dotáciu tohto roku že či môžem prejsť na s.r.o. a oni povedali že áno im ide len o to aby tie dva roky boli dodržané či už ako szčo alebo s.r.o. len musíš im tu zmenu nahlásiť vopred!!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    s.r.o. Pozri príspevok
    môžeš prejsť kľudne aj na s.r.o. ja som sa na to pýtal keď som bral dotáciu tohto roku že či môžem prejsť na s.r.o. a oni povedali že áno im ide len o to aby tie dva roky boli dodržané či už ako szčo alebo s.r.o. len musíš im tu zmenu nahlásiť vopred!!

    Nie som si tým istý. Nakoľko dotáciu dostáva občan-nezamestnaný. (Mal som prípad, keď szčo s dotáciou z UP prešiel na sro, a veru musel vrátiť dotáciu).

    majdžy je offline (nepripojený) majdžy

    majdžy
    ďakujem este sa nato preistotu spytam ale tiez si myslim ze by o mohlo byt jedno, pretoze vpodstate podnikatelom zostatnem. dakujem za vsetky odpovede a pripomienky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majdžy Pozri príspevok
    ďakujem este sa nato preistotu spytam ale tiez si myslim ze by o mohlo byt jedno, pretoze vpodstate podnikatelom zostatnem. dakujem za vsetky odpovede a pripomienky
    Ak si založíš sro, tak prestaneš byť podnikateľom. Budeš len majiteľom, teda kapitálovo účastníkom obchodnej spoločnosti.

    majdžy je offline (nepripojený) majdžy

    majdžy
    takze aj som sa na to spytal, nie je problem prejist na s.r.o. ale nesmiem prerusit ani zrusit zivnost pocas dvoch rokov, to sjo
    takze pre vsetkych mozete mat aj s.r.o. ale dva roky musite prevadzkovat aj zivnost, potom ako sa rozhodnete je uz na Vas

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    takze aj som sa na to spytal, nie je problem prejist na s.r.o. ale nesmiem prerusit ani zrusit zivnost pocas dvoch rokov, to sjo
    takze pre vsetkych mozete mat aj s.r.o. ale dva roky musite prevadzkovat aj zivnost, potom ako sa rozhodnete je uz na Vas


    Vôbec si nemyslím , že je to tak , veď si odporuješ v celej vete. Mne z toho tvojho stanoviska vyplýva , že ÚPSVAR nemá námietky , aby si si založil sro , ale musíš byť počas dvoch rokov stále SZČO a celú dotáciu musíš čerpať ako SZČO a nie ako sro.

    zo SZČO poberateľa príspevku z UPSVAR s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.