Zavrieť

Porady

Ochranna doba

Chcem sa spytat ci sa aj na mna vztahuje ochranna doba ked prac. zmluva mi konci 31.12 .2010 a dalej mi ju nepredlzili? Keby idem od zajtra na PN tak by ju vyplacala socialka este 42 dni? Komu mam este odovzdat PN a kedy sa mam hlasit na urade prace?
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Kočky, ďakujem za príspevky (do silvesterského programu). Ja neviem ako sa ten dôchodca volá ... A keby ho naháňali, určite si ani nespomeniem.
Naposledy upravil Mária27 : 30.12.10 at 15:05
2 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Pracovný pomer som ukončila k 31.12.2010, na ÚP som sa hlásila 04.01.2011 a od dnes t.j. 05.01.2011 som PN v ochrannej lehote. Odovzdala som na ÚP kópiu potvrdenia /IIa/ a pracovníčka mi povedala,že mám prísť 18.01. pre rozhodnutie a potom pôjdem na SP so všetkými dokladmi. Chápem to tak, že ÚP je teraz môj zamestnávateľ a po uplynutí 10 dní PN do 3 dní odovzdám doklady aj so žiadosťou o nemocenské. Bude to v poriadku keď až potom odovzdám aj tu žiadosť o náhradu príjmu kópiu ktorého si nechali na ÚP ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rogalo Pozri príspevok
Pracovný pomer som ukončila k 31.12.2010, na ÚP som sa hlásila 04.01.2011 a od dnes t.j. 05.01.2011 som PN v ochrannej lehote. Odovzdala som na ÚP kópiu potvrdenia /IIa/ a pracovníčka mi povedala,že mám prísť 18.01. pre rozhodnutie a potom pôjdem na SP so všetkými dokladmi. Chápem to tak, že ÚP je teraz môj zamestnávateľ a po uplynutí 10 dní PN do 3 dní odovzdám doklady aj so žiadosťou o nemocenské. Bude to v poriadku keď až potom odovzdám aj tu žiadosť o náhradu príjmu ?
Na UP si mala odovzdať len kopiu PN-ky. Originál, spolu s potvrdením o príjme od posledného zamestnávatela treba odovzdať do SP.
Nemocenské od 1. dňa vypláca SP.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad Pozri príspevok
Na UP si mala odovzdať len kopiu PN-ky. Originál, spolu s potvrdením o príjme od posledného zamestnávatela treba odovzdať do SP.
Nemocenské od 1. dňa vypláca SP.
Časť IIa .. je to čierne tlačivko, čo sa normálne dáva zamestnávateľovi - tak nevadí, že ho dala na UP
... ale (pre rogalo): ak chceš aj peniažky - tak červenú časť treba hneď odovzdať na SP (u nás na podateľni berú). Ak máš dobré vzťahy s bývalým zamestnávateľom, tak to môže urobiť za teba, lebo sa tam dokladá potvrdenie o príjme.
No a zrejme žiadaš o dávku v nezamestnanosti .. tak toho 18. - keď budeš už mať rozhodnutie - tak k tým všetkým "papierom" sprav ešte aj jednu kópiu tej "červenej PNky", s tým všetkým na SP - oddelenie dávok v nezamestnanosti.
Po skončení PNky - dostaneš od lekára "čiernu PNku" - odovzdáš na podateľni - a ešte jednu kópiu si sprav - tú znova na oddelenie dávok v nezamestnanosti. (počas tvojej DPN budeš mať pozastavené vyplácanie dávky v nezamestnanosti - tak aby vedeli)
uff - píšem podľa našej pobočky
Samozrejme - uknčenie DPN treba aj na UPSVaR nahlásiť (sprav ďalšiu kópiu)
1 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Ďakujem pekne za odpovede a zajtra hneď ráno sa zastavím ešte na SP s papiermi o PN a asi mi dajú aj to tlačivo na vyplnenie pre bývalého zamestnávateľa.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rogalo Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odpovede a zajtra hneď ráno sa zastavím ešte na SP s papiermi o PN a asi mi dajú aj to tlačivo na vyplnenie pre bývalého zamestnávateľa.
Tlačivo má zamestnávatel v mzdovom SW, dá sa stiahnuť aj zo stránky SP. Načo chceš chodiť na SP 2x ? Choď najskôr k zamestnávatelovi

http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...j-davky/21658c
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

"rogalo" asi myslí potvrdenie na dávky v nezamestnanosti
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nemyslím si, má PN z ochrannej doby
0 0
dream1980 dream1980

dream1980 je offline (nepripojený) dream1980

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, manželke skončil PP k 31.12.2010. Jej všeobecný lekár má dovolenku, tak išla k tomu čo ho zastupuje s tým aby jej vypísal PN. On je povedal, že ako zastupujúci lekár jej nemôže vypísať PN. Má od neho potvrdenie že tam bola. Ako si má teraz vybaviť PN v ochrannej lehote, keď jej lekár príde až 10.1.2010. Dá sa to napísať nejako spetne, alebo sa s tým už nedá nič robiť? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dream1980 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, manželke skončil PP k 31.12.2010. Jej všeobecný lekár má dovolenku, tak išla k tomu čo ho zastupuje s tým aby jej vypísal PN. On je povedal, že ako zastupujúci lekár jej nemôže vypísať PN. Má od neho potvrdenie že tam bola. Ako si má teraz vybaviť PN v ochrannej lehote, keď jej lekár príde až 10.1.2010. Dá sa to napísať nejako spetne, alebo sa s tým už nedá nič robiť? ďakujem
Zajtra je posledný deň ochrannej doby, kedy môže mať začiatok PN. Informuj sa v sociálnej poisťovni.

Ak sa pred návštevou lekára nezaevidovala na ÚP, musí si doplatiť v zdr. poisťovni ako samoplatitel (od skončenia prac.pomeru do začiatku PN).
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nech ide za svojím lekárom a žiada vypísať PN od dátumu návštevy zastupujúceho lekára. Sociálka to uzná, maximálne jej vyplatí dávku o mesiac neskôr.
3 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mne hovorila sestra v nemocnici (čo má na starosti PNky), že môže 5 dní spätne vystaviť .. len neviem, či to platí aj teraz, a či aj pre obvodného lekára
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať