Zavrieť

Porady

Vypoveď vo vypovednej dobe???

chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Áno môže, ak má na to zákonný dôvod. Žiadne ustanovenie ZP tomu nebráni. V ZP nemôže byť všetko upravené. Takýto postup však nie je zakázaný. Pracovný pomer skončí na základe tej platnej výpovede, u ktorej skončí plynutie výpovednej doby skôr.
2 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
Je to možné, aj keď teoreticky to nemá zmysel. ZP ale nezakazuje dať výpoveď, okamžité skončenie alebo uzatvoriť dohodu o skončení počas výpovednej doby. Podstatné je to, ktoré ukončenie PP nastane skôr, podľa toho skončí PP.

Napr. zamestnanec dá výpoveď - beží VD. Ale po mesiaci navrhne jeden z nich skončenie dohodou. Ak s tým súhlasia obaja, tak PP skončí na základe dohody, o mesiac skôr, než by uplynula VD.

Alebo dá zamestnávateľ výpoveď z dôvodu porušenia prac. disciplíny s dvojmesačnou VD. Ale nevyplatí výplatu za predchádzajúci mesiac, tak zamestnanec môže dať okamžité skončenie z dôvodu nevyplatenia mzdy. PP skončí okamžite a ešte bude mať nárok na náhradu dvojmesačného platu.

PS: tému som otvoril a obe spojil....
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tezaurus Pozri príspevok
co moze byt zakonnym dovodom?
Tie dôvody sú presne uvedené v § 63 ZP. Z iných dôvodov zamestnávateľ nemôže dať výpoveď zamestnancovi.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maurenius Pozri príspevok
ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
Ak je tvoja výpoveď platná, tak takou aj ostane. Môže sa ti však ľahko stať, že zamestnávateľ skončí s tebou pracovný pomer okamžite(ak mu na to dáš dôvod), ako písala Veronika. Potom tvoja platná výpoveď sa stáva bezpredmetnou, pretože pracovný pomer skončí skôr na základe iného právneho úkonu. Samozrejme za predpokladu, že je platný.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maurenius Pozri príspevok
takze ak mam dva upozornenia tak ma moze vyhodit za malickost....inac dali mi to za 10min odchod skor z praci lebo som potreboval stihnut vlak a stiahol mi za to 2 dni dovolenky
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Krátiť dovolenku môže len na základe absencie. Nie som si celkom istý, že za tých 10 minút mal na to právo.
Si si dobre neistý, nemal na to právo:

Zákonník práce § 109Krátenie dovolenky
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.


Neviem, čo si podpísal (asi len písomné upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny), stále sa však môžeš domáhať toho, aby ti neoprávnene krátené 2 dni dovolenky vrátili späť (teda aby ti o 2 dni zamestnávateľ zvýšil zostatok dovolenky). A môžeš sa toho domáhať aj podaním podnetu na príslušný inšpektorát práce, ak to zamestnávateľ nebude chcieť napraviť.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maurenius Pozri príspevok
Tak ako je to s tymto?mam tam napisane ze som mal robit od 18-22 ale bolo zistene ze som odisiel 21:45...na zaklade §109 odst. 2 kratim Vasu dovolenku o 2 dni...
ZA 15 min. absenciu nemôžu krátiť dovolenku o 2 dni. Treba sa voči tomu ohradiť a odvolať sa na ZP, konkrétne ustanovenie § 109 ods. 2:

(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

maurenius Pozri príspevok
ved ja chcem slusne dorobit tie dva mesiace a oddist...nerobil som ani ziadne problemy ked som mal cerpat staru dovolenku hoci som ju absolutne nepotreboval a nevyuzil..ale ocakaval som ze mi konecne urobia nejaky rozpis smien ked mi skonci ta dovolenka a vobec aby som vedel kedy mam vlastne nastupit do prace...
Ja som nechcela nikoho obviňovať Len sa mi správanie zamestnávateľa zdá absolútne nekorektné. Ak máte podpísanú dovolenku, tak skončením treba nastúpiť do práce. A je len na zamestnávateľovi, či Vám dá aj prácu. Ak nie, budete čakať, hlavne neodchádzajte z práce a nepodpisujte papiere, ktoré budú podsúvať. Prípadne upozornite, že už vás zbytočne obrali o 2 dni dovolenky a ak chcú takto pokračovať aj ďalej, tak sa obrátite na inšpektoriát práce
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Chcelo by to bližšie info.
Akú výpoveď Ti dal zamestnávateľ? Aký dôvod uviedol?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Akým spôsobom si doručil zamestnávatelovi výpoveď ? Máš potvrdenie, že ju prevzal ? Kedy skončila tvoja PN-ka ?

http://www.porada.sk/154282-vypoved-...ml#post1596768
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

vidím Veronika, že máš lepší prehľad...asi mi to ušlo
ach, jaj...už som v obraze
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
podla mna to nechce blizsie info :-). Stacil by odkaz na zakon kde sa o tom hovori. Ked som podobne riesila ja, nenasla som ziaden zakon ktory by to riesil. Ludia to v podobnej situacii riesia tak ze cerpaju dovolenku a su na PN.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
podla mna to nechce blizsie info :-). Stacil by odkaz na zakon kde sa o tom hovori. Ked som podobne riesila ja, nenasla som ziaden zakon ktory by to riesil. Ludia to v podobnej situacii riesia tak ze cerpaju dovolenku a su na PN.
Prečítaj si príspevky zadávatela v iných témach
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

nie...ja som dal vypoved pred dvoma dnami pocas marodky,dnes som prisiel do roboty a pytal som si nejaky harmonogram alebo rozpis smien...Veducej preplo a poslala ma domov. tak som jej povedal nech mi napise do dochadzky ze ma poslala prec ona/aby to nahodou nepouzili ako hrube porusenie prac. discipliny/ tak mi to tam napisala a dala mi podpisat papier o vycerpani starej dovolenky...a teraz nechapem co sa deje?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

maurenius Pozri príspevok
nie...ja som dal vypoved pred dvoma dnami pocas marodky,dnes som prisiel do roboty a pytal som si nejaky harmonogram alebo rozpis smien...Veducej preplo a poslala ma domov. tak som jej povedal nech mi napise do dochadzky ze ma poslala prec ona/aby to nahodou nepouzili ako hrube porusenie prac. discipliny/ tak mi to tam napisala a dala mi podpisat papier o vycerpani starej dovolenky...a teraz nechapem co sa deje?
tak teda nie výpoveď si dostal
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ja to celkom chápem. Ak si dopredu neoznámil, že končíš PN a na smenu nastúpil niekto iný - vedúca ťa poslala domov. Prečo to dávaš do súvisu s výpoveďou zamestnávatela.

Ak by išlo o hrubé porušenie prac. disciplíny, zamestnávatel môže skončiť pracovný pomer aj pred uplynutím tvojej výpovednej doby
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
aj počas výpovede môže dostať - napr. za hrubé porušenie PD
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
maurenius: v kazdom pripade si treba davat pozor na pracovnu disciplinu, nepodpisovat absolutne nic pokial si to riadne neprecitas, pripadne je celkom ucinne oznamit pred podpisovanim ,,cohokolkvek" ze sa najskor potrebujes poradit s pravnikom. Myslim ze teraz ti daju cerpat zostavajucu dovolenku. Ak potom pre teba nebudu mat pracu mas narok na cca 60 percent mzdy, ale musia ti to dat pisomne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
Aký zmysel by mala takáto výpoveď zamestnávatela? Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca a výpoveď zamestnanca už beží (nie v prípade zadávatela tejto témy, tá začne plynúť až od 1.1.2011). Pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby zamestnanca.

Inak by to bolo v prípade hrubeho porušenia prac.disciplíny zo strany zamestnanca a okamžitého skončenia prac.pomeru zo strany zamestnávatela.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

ved ano ja tiez nechapem o co ide...ja som chcel normalne odrobit do posledneho februara a v pokoji sa rozzist.preto som to cele nepochopil.takze ak by ma chcel vyhodit skor tak to moze spravit jedine ked sa vratim z dovolenky a jedine za hrube porusenie prac discipliny??lebo mam taky pocit ako keby nieco chystal...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať