Zavrieť

Porady

kolko mate spotrebu plynu za 24 hodin?

torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

dobry den,

chcem sa spytat, ze kolko mate spotrebu plynu za 24 hodin na aku vykurovanu plochua na kolko stupnov kurite.

Ja:
180m3, 22 stupnov nonstop, pri -5az -10stupnov je to okolo 33m3

dakujem

Tomas
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
By bolo dobre napísť čím vykurujete.Radiátory ,podlahovka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no ale aj vykurovaciu plochu a stavbu konštrukcií stien. Tažko je presne vypovedať o nejakej hodnote keď tu niekto hodí starší nezateplený dom a začne porovnávať s novým zatepleným. Na konkrétny relevantý údaj potrebuješ doplniť ďalšie údaje
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

ide o 25 rocny dom,

plastove okna - 3 sklo, 1.1
zateplena plocha strecha
obvodove steny: 36 cm tehla palena, dierovana, resp kombinacia
zateplenie domu: nie
vykurovana obytna plocha: 180 m2
vykurovany objem: 180m2 x 2.5 m = 450 m3
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja sice kurim elektrinou (podlahove, vodne), ale napisem:

22.12.2010 - 29.12.2010 - cca 460 kWh (7 dni)
Priemerna vonkajsia teplota: -0,125°C (22.12.2010 - 29.12.2010)

vykurovany objem cca 410 m3
interier: 22°C
dvojskla 1,1
ytong 250 + 12 cm EPS, strop SDK + 24cm nobasil

Podla prepoctu kWh --> m3 ZP - 48,76 m3 za tyzden = cca 7 m3 za den.

A iba doplnim, ze vypocitana strata domu pri 0°C (a 22°C interier) bola 2,9 kW. Odmerana bola 2,7 kW Takze tym vypoctom sa da celkom verit - http://www.tzb-info.cz/tabulky-a-vyp...le-csn-06-0210
Naposledy upravil TomasHC : 01.01.11 at 16:02
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
TomasHC Pozri príspevok
Ja sice kurim elektrinou (podlahove, vodne), ale napisem:

22.12.2010 - 29.12.2010 - cca 460 kWh (7 dni)
Priemerna vonkajsia teplota: -0,125°C (22.12.2010 - 29.12.2010)

vykurovany objem cca 410 m3
interier: 22°C
dvojskla 1,1
ytong 250 + 12 cm EPS, strop SDK + 24cm nobasil

Podla prepoctu kWh --> m3 ZP - 48,76 m3 za tyzden = cca 7 m3 za den.
Aj keď trochu mimo témy: to vykurovanie el.energiou koľko stojí? Koľko platíte za 1kWh??? Ďakujem za odpoveď.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Aj keď trochu mimo témy: to vykurovanie el.energiou koľko stojí? Koľko platíte za 1kWh??? Ďakujem za odpoveď.
Klasika podla cennika ZSE.

1 kWh NT - 0,091139 € s DPH
1 kWh VT - 0,517639 € s DPH

Pricom plyn 1 kWh - 0,041546 €
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
ďakujem za odpoveď: hrubý výpočet: ak spálite za týždeň 460 kWh, za deň to bude cca 66 kWh...to NT a VT značí denný a nočný prúd??, čiže cca 33 kwh spálim cez deň a 33 kwh spálim v noci, takže spotreba za celý deň aj noc v EUR mi vychádza...
20,09EUR x 30 dní...to mi vychádza dosť nehorázna suma na mesiac ...alebo rátam to blbě??? resp. pomer spálených kWh v dennom a nočnom režime je plne iný ako som predpokladala /1:1/?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď: hrubý výpočet: ak spálite za týždeň 460 kWh, za deň to bude cca 66 kWh...to NT a VT značí denný a nočný prúd??, čiže cca 33 kwh spálim cez deň a 33 kwh spálim v noci, takže spotreba za celý deň aj noc v EUR mi vychádza...
20,09EUR x 30 dní...to mi vychádza dosť nehorázna suma na mesiac ...alebo rátam to blbě??? resp. pomer spálených kWh v dennom a nočnom režime je plne iný ako som predpokladala /1:1/?
Ha-ha, no to by som si dal

NT je 20 hodin, VT je 4 hodiny a vtedy je kurenie BLOKOVANE (tarif D11). Cize cele kurenie a priprava TUV je v NT!!! No a pocas NT ide aj cely dom na NT, ale zase je to kompenzovane VT, kedy sa neoplati prat, zehlit, vysavat...

Ja mam VT 7:30-8:30, 9:30-10:30, 20:30-21:30, 22:30-23:30.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nenapadlo ma merat dennu spotrebu plynu, odpisujem plynomer vzdy prveho v mesiaci. Za cely rok 2010 sme spalili 1750 m3, plyn pouzivame na kurenie, teplu vodu a varenie. Dom ma plochu cca 180 m2, okna su dvojite s vakuovymi sklami, dom zatepleny nemame. Cez den je teplota v dome cca 21 stupnov, v noci cca 18 stupnov. V najvacsej izbe v dome, ktora ma plochu cca 34 m2 kurime v keramickej peci drevom. Za rok spalime 5-6 m3 dreva, za ktore sme zaplatili 200 Eur.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

My teraz v tomto období pri priemernej vykurovanej dennej teplote 19,5 stupňa a nočnej 18 stupňov, plynový ohrev vody a varenie na plyne, vykurovaná plocha v dome cca 100 m2 prekúrime 25 m3.
Bolo teraz chladno, v noci je stále pod -10 stupňov.

Akonáhle sa trošku oteplí, spotreba plynu klesne na priemer 19-20 m3.

Dom nemáme zateplený, plastové okná áno.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Este doplnim, ze za december sme spalili 340 m3 plynu, ale boli dost velke mrazy a aj deti u nas boli cez Vianoce, takze aj teplej vody sme minuli nepomerne viac ako ked sme doma sami dvaja. Denna spotreba 20-25 m3 sa mi zda, Danuska, trochu vela.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

My sme Dáška za december spálili 560 m3, je to presne ako minulého roka v porovnateľnom období.

Chystáme sa zatepľovať barák a stavať krb s prieduchmi, čo budeme využívať ako alternatívny zdroj tepla.
Určite záleží aj od plynového kotla, my ho máme starý, myslím, že keď ho vymeníme za lepší kondenzačný, tak aj spotreba pôjde dole.

No ale musíme počkať trošku, vo februári nám picla strecha na neobývanej časti domu a tam pošlo ojojóój peňazí na rekonštrukciu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru, kotol velmi redukuje spotrebu. Ked sme tento dom kupili, bol v nom stary kotol, ktory mal regulaciu "zapnute-vypnute" a spotreba za prvy rok bola skoro 5000 m3, pricom tepla voda sa ohrievala v takom velkom hebede na nocny prud. Rano sme sa mohli obarat, ale vecer uz voda tepla nebola. Vymenili sme kotol za novy, zn. Buderus, teraz mame aj ohrev vody na plyn a spotreba klesla na max. 1800 m3 rocne. Ten kotol bol pri rastucich cenach plynu uz niekolko razy zaplateny. Ked sme sem prisli byvat, 1 m3 plynu stal 1,6O Sk.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

len pre zaujímavosť byt na prízemí, pod polovicou bytu chodby, sklady - cca 100m2, zatepleny, plastove okna
kurenie, prietokový ohrievač, varenie. Nakoľko slúži zároveň ako kancelária, tak sa kúri permanentne.
Za rok sme minuli 1400m3 plynu, za december 243m3

považie
Naposledy upravil Dáša_ : 02.01.11 at 07:56
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pridám údaj do štatistiky: dom 80 m2, zateplený, plastové okná, klasické rádiátory, na plyne sa aj varí, ročná spotreba plynu cca 1000m3, z toho december asi 200m3,
ohrev teplej vody na kúpanie je cez bojler, ale treba povedať, že
dokurujeme aj krbom, napr. 1-krát sme spustili plyn.kúrenie až 28.11.2010...
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

Dunajska Luzna, bungalov do L, 137m2(bez garaze 118m2), prvy rok byvam, preto sme minuli 1275m3 vratane TUV a varenia. Druhy rok zatial vychadza nieco medzi 1000 a 1100m3 hrubym odhadom, vychytavam muchy typu teplene mosty, skary a pod.
Spotreba za december 170m3(minuly rok 253m3), priemer za poslednych 6dni 5,66m3/den. Teplota vnutri 21,5, krb som nenastartoval ani raz, som lenivy.
Mam montovany dom(odpor steny =30cm ytong+10cmEPS), 32cm isover v podkrovi, v podlahe len 5cm XPS. Kondenzacny kotol protherm lev. Okna trojskla, ale velmi nekvalitne(pozdravujem firmu KBK plast z Galanty).


Piste aj lokalitu, ina je spotreba rovnakeho domu na Orave a ina v Komarne.
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

stary dom mozno60 r, L v povodnom stave , 15r kotol ,kurenie ,varenie,120m plochy, rok 2010 spotreba 2800 m plynu,
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

no tak ja si meram spotrebu skoro kazdy den (niekedy aj dva krat denne), zaroven aj s vonkajsou teplotou, hodil som si to do excelu- uz mi z toho asi hrabe

pre zaujmavost: minuly rok sme mali 4900m3 spotreby, po tom co som dal na cely dom kvalitne plastove okna v septembri 2009 a zateplili sme strechu spolu s hydroizolaciou v septembri 2010 tak nam klesla spotreba o 500m3, co sa mi nezda az tak vela.
Tiez po tom co som zacal vyuzivat auto program na termostate tak ze cez den mame 22 stupnov a medzi 2400-0600 mame 20.5 stupna, tak to usetri priblizne 6 m3 denne.

Dom ma 2 steny otocene na sever a je nechraneny.

Na jar/leto planujeme spravit krb a zateplit tie dve steny, podla financii mozno aj cely dom, plus chcem svojpomocne nalepit eps na strop pivnice, malo by to pomoct. Podla vzorcu z tzb by sme mali znizit tepelne straty tymito upravami o 74% ... a som zvedavy co este spravi ten krb

Inak neviete ako sa vysporiadat s tepelnymi mostami?
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

torr ja som na tom odobne choro ako ty, tiez sledujem spotrebu kazdy den... dokonca som pobehal nasu a susednu ulicu a pozrel osm spotrebu aj na podobnych domoch ako mam ja, nech mozem porovnat :-) Vlastne to ma aj motivovalo robit upravy na znizenie spotreby.

tepelne mosty sa daju zmensit zateplenim. Na stenach v pohode, pod dverami musis uz aj burat pod prahmi. Mna stvu tepelne mosty pod dverami, v lete nastartujem vrtacku a odburam beton pod prahom, nahradim XPS a drevom.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

torr Pozri príspevok
no tak ja si meram spotrebu skoro kazdy den (niekedy aj dva krat denne), zaroven aj s vonkajsou teplotou, hodil som si to do excelu- uz mi z toho asi hrabe

pre zaujmavost: minuly rok sme mali 4900m3 spotreby, po tom co som dal na cely dom kvalitne plastove okna v septembri 2009 a zateplili sme strechu spolu s hydroizolaciou v septembri 2010 tak nam klesla spotreba o 500m3, co sa mi nezda az tak vela.
Tiez po tom co som zacal vyuzivat auto program na termostate tak ze cez den mame 22 stupnov a medzi 2400-0600 mame 20.5 stupna, tak to usetri priblizne 6 m3 denne.

Dom ma 2 steny otocene na sever a je nechraneny.

Na jar/leto planujeme spravit krb a zateplit tie dve steny, podla financii mozno aj cely dom, plus chcem svojpomocne nalepit eps na strop pivnice, malo by to pomoct. Podla vzorcu z tzb by sme mali znizit tepelne straty tymito upravami o 74% ... a som zvedavy co este spravi ten krb

Inak neviete ako sa vysporiadat s tepelnymi mostami?
Nemozes len tak porovnavat dva roky za sebou. Kazdy rok je iny, musel by si zohladnit aj pocasie. Alebo porovnavat dva RD vedla seba, kde iba ne jednom by si robil upravy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať