Zavrieť

Porady

Nárok na danový bonus

Dobrý deň,

chcem sa spýtat ako mam postupovat v tom prípade, ze zamestnankyna mi teraz dala podpisanu ziadost o danový bonus. V marci jej zomrel manzel, ktory dovtedy poberal dany bonus. Ja jej ho teraz vyplatim a v rocnom účtovaní jej za to obdobie 3 - 10/2005 vycislim vysku daného bonusu a bude to ako jej preplatok, alebo mam posudzovat iba obdobie odkedy mi podpisala ziadost? neviem si s tym poradit.
dakujem ... takisto som ten bonus nezahrnala do prehladov pre DU za predchadzajúce stvrtroky, lebo som nemala ziadost podpisanu.

dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanisa
Dobrý deň,
chcem sa spýtat ako mam postupovat v tom prípade, ze zamestnankyna mi teraz dala podpisanu ziadost o danový bonus. V marci jej zomrel manzel, ktory dovtedy poberal dany bonus. Ja jej ho teraz vyplatim a v rocnom účtovaní jej za to obdobie 3 - 10/2005 vycislim vysku daného bonusu a bude to ako jej preplatok, alebo mam posudzovat iba obdobie odkedy mi podpisala ziadost? neviem si s tym poradit.
dakujem ... takisto som ten bonus nezahrnala do prehladov pre DU za predchadzajúce stvrtroky, lebo som nemala ziadost podpisanu.
dakujem
DB vyplatíš od toho dátumu, od ktorého podpísala vo vyhlásení prísl. nárok. DB sa môže vyplatiť len raz, čiže ak manžel poberal 1-3., tak v ročnom sa jej doplatí DB za tie mesiace keď ešte nemala podpísané a mala na DB nárok.
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

viete mi prosím priblížiť akou formou sa dopláca DB.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mmia
viete mi prosím priblížiť akou formou sa dopláca DB.
Prosím, skús konkretizovať, položila si dosť nejasnú otázku.
0 0
stanisa stanisa

stanisa je offline (nepripojený) stanisa

čiže ja jej nemozem vyplatit iba za tie dva mesiace odkedy mi podpisala prehlasenie, ale musim jej to vysporiadat za cely rok. Spravne tomu rozumiem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanisa
čiže ja jej nemozem vyplatit iba za tie dva mesiace odkedy mi podpisala prehlasenie, ale musim jej to vysporiadat za cely rok. Spravne tomu rozumiem?
Správne, tie ostatné doplatíš v ročnom zúčtovaní.
0 0
stanisa stanisa

stanisa je offline (nepripojený) stanisa

dakujem ti Tweety :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanisa
dakujem ti Tweety :-)
Vďačne, aj druhykrát.
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

myslím že ak zamestnankyňa nastúpila v auguste a daňový bonus som jej uplatnila až v októbri. mala naň nárok od začiatku nástupu len nedoložila dokumenty... akou formou sa to zdokladuje a kto, kedy a ako jej to vyplatí... tento rok bude moje "prvé" ročné zúčtovanie tak mám v tom dosť chaos.
:-(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mmia
myslím že ak zamestnankyňa nastúpila v auguste a daňový bonus som jej uplatnila až v októbri. mala naň nárok od začiatku nástupu len nedoložila dokumenty... akou formou sa to zdokladuje a kto, kedy a ako jej to vyplatí... tento rok bude moje "prvé" ročné zúčtovanie tak mám v tom dosť chaos.
:-(
Ak podpísala vyhlásenie už v auguste a tam si uplatnila, mala si jej vyplatiť, ak si tak neurobila a vyplatila až v októbri, vysporiadaš jej to v ročnom zúčtovaní.
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

v ročnom zúčtovaní - a to je ten kameň úrazu, že neviem ako... je možné si ohľadom toho zúčtovania niečo niekde naštudovať??? Ď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mmia
v ročnom zúčtovaní - a to je ten kameň úrazu, že neviem ako... je možné si ohľadom toho zúčtovania niečo niekde naštudovať??? Ď
Neviem, či odoberáš Poradcu podnikateľa, konkrétne PMPP, alebo Čo má vedieť mzdová účtovníčka od AJFA+AVIS. To sú dobré pomôcky.
Alebo preštuduj zákon o dani z príjmu, časť daň fyzickej osoby, ale tie príručky Ti dajú podrobne vysvetlenie na tvoje otázky.
0 0
stanisa stanisa

stanisa je offline (nepripojený) stanisa

Predsa len este mam jednu otázku a chcem sa spýtať, či mam niekde v zákone udelenu povinnost ako zamestnavatel, vysporiadat zamestnancovi danovy bonus v rocnom zúctovani ( napr. ak uplatnim mu bonus za 11/05 -12/05 mesiac, ale za obdobie od 3 - 10/2005 mu v rocnom zuctovani neuplatnim ( to je obdobie kedy ma narok ) ) a dajme tomu ze dany zamestnanec s tym bude súhlasit. Viete mi poradit ze ci to mozem tak spravit, resp. kde by som to nasla. Prosto budem konat v jeho neprospech s jeho súhlasom.
dakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
stanisa
Predsa len este mam jednu otázku a chcem sa spýtať, či mam niekde v zákone udelenu povinnost ako zamestnavatel, vysporiadat zamestnancovi danovy bonus v rocnom zúctovani ( napr. ak uplatnim mu bonus za 11/05 -12/05 mesiac, ale za obdobie od 3 - 10/2005 mu v rocnom zuctovani neuplatnim ( to je obdobie kedy ma narok ) ) a dajme tomu ze dany zamestnanec s tym bude súhlasit. Viete mi poradit ze ci to mozem tak spravit, resp. kde by som to nasla. Prosto budem konat v jeho neprospech s jeho súhlasom.
dakujem
Máš na to vážny dôvod???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanisa
Predsa len este mam jednu otázku a chcem sa spýtať, či mam niekde v zákone udelenu povinnost ako zamestnavatel, vysporiadat zamestnancovi danovy bonus v rocnom zúctovani ( napr. ak uplatnim mu bonus za 11/05 -12/05 mesiac, ale za obdobie od 3 - 10/2005 mu v rocnom zuctovani neuplatnim ( to je obdobie kedy ma narok ) ) a dajme tomu ze dany zamestnanec s tym bude súhlasit. Viete mi poradit ze ci to mozem tak spravit, resp. kde by som to nasla. Prosto budem konat v jeho neprospech s jeho súhlasom.
dakujem
Priznám sa, ešte som sa s takým niečím nestretla, žeby si zamestnanec dobrovoľne odpustil niečo, na čo má nárok.
Prečo sa dobrovoľne vzdáva nároku?
0 0
stanisa stanisa

stanisa je offline (nepripojený) stanisa

pretoze jeho zamestnavatel tak rozhodol, nechce aby mu vznikol preplatok na dani a nechce ju ziadat od DU ( dovod uz neviem preco) ja mu spracovavam iba uctovnictvo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanisa
pretoze jeho zamestnavatel tak rozhodol, nechce aby mu vznikol preplatok na dani a nechce ju ziadat od DU ( dovod uz neviem preco) ja mu spracovavam iba uctovnictvo.
Tak na to nemá zamestnávateľ právo.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

stanisa
pretoze jeho zamestnavatel tak rozhodol, nechce aby mu vznikol preplatok na dani a nechce ju ziadat od DU ( dovod uz neviem preco) ja mu spracovavam iba uctovnictvo.
V prípade, že Vám zamestnankyňa predloží žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti a uvedie všetky skutočnosti na uplatnenie si daňové bonusu spätne, ročné zúčtovanie budete musieť vykonať a zamestnávateľ má po špekuláciách
0 0
stanisa stanisa

stanisa je offline (nepripojený) stanisa

presne aj ja som takeho nazoru ... budem mu to musiet vysvetlit
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dala by som mu naštudovať príslušný zákon, nech je v obraze.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

V prípade, že má zamestnávateľ nedoplatky na iných daniach, tak sa nemusí báť nevrátenia vyplateného daňového bonusu, pretože daňový bonus sa nemôže započítavať s inými nedoplatkami
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať