Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane 2011

Prosím o radu. Aká je nezdaniteľná časť základu dane na rok 2011 a aká je mesačná nezdaniteľná časť základu dane v roku 2011?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
veronikasad spravne som pochopila ? ona ma narok si to dat do vydavku a teda možem to pripočitat k zaplatenemu poistnemu z kopii potvrdeni od zamastnavatela čo mi dala...Platila z učtu predložila mi teda vypisy z učtu. Je to suma 300 eur a ona chce aby jej bolo vratene z tejto sumy 20 percent,chce aby som to požiadala pri danovom priznani ktore jej robim. Ja som o takom dačom nepočula preto sa pitam.. Vraj to vyčitala niekde na internete.. Dakujem
Nerozumiem tým 20 % - o čom píšeš ? V DP typu A to pripočítaš na r. 33 a 33a
0 0
katulik82 katulik82

katulik82 je offline (nepripojený) katulik82

Ahojte. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Už som prešla celú poradu aj zákony a mám z toho trochu zmätok.
Príjem v zahraničí Rakúsko ... príjem z prenájmu na Slovensku. Môžem si uplatniť nezdaniteľnú položku na daňovníka z príjmov zo zahraničia??
Veľmi pekne ďakujem
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň,
poprosím o radu.. v oktobri 2011 bol otcovi priznaný starobný dôchodok, bol mu vyplatený dôchodok za október- december 2011........môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku 3599,30 € keďže nebol poberateľ dôchodku k 01.01.2011? Okrem toho mal počas roku 2011 príjem zo závislej činnosti

Ďakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

zuzu 76 Pozri príspevok
Dobrý deň,
poprosím o radu.. v oktobri 2011 bol otcovi priznaný starobný dôchodok, bol mu vyplatený dôchodok za október- december 2011........môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku 3599,30 € keďže nebol poberateľ dôchodku k 01.01.2011? Okrem toho mal počas roku 2011 príjem zo závislej činnosti

Ďakujem
Za rok 2011 si môže uplatniť celú nezdaniteľnú časť základu dane, pretože nebol starobný dôchodca k 1.1.2011.
2 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za odpoveď... pre potvrdenie správnosti , priznaný starobný dôchodok sa do príjmu nezapočítava ? Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

zuzu 76 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď... pre potvrdenie správnosti , priznaný starobný dôchodok sa do príjmu nezapočítava ? Ďakujem
nie,nepočíta-dôchodok nie je zdaniteľným príjmom
2 0
ST1210 ST1210

ST1210 je offline (nepripojený) ST1210

dobrý podvečer, prosím o radu, žena, ktorá je zaevidovaná na úrade práce, nepoberá davku v nezamestnanosť,a pracovala počas roka na dohodu-brigádnik.úhrn príjmu je 1080 eur.je nutne podať DP?a ako je to s NČZD?ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ST1210 Pozri príspevok
dobrý podvečer, prosím o radu, žena, ktorá je zaevidovaná na úrade práce, nepoberá davku v nezamestnanosť,a pracovala počas roka na dohodu-brigádnik.úhrn príjmu je 1080 eur.je nutne podať DP?a ako je to s NČZD?ďakujem za odpoveď
mala u zamestnávatela podpísané vyhlásenie ? Má strhnutú daň ?
0 0
ST1210 ST1210

ST1210 je offline (nepripojený) ST1210

daň je odvedená vo výške 205,20.s tým vyhlásením neviem:-(
0 0
ST1210 ST1210

ST1210 je offline (nepripojený) ST1210

o aké vyhlásenie ide?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ST1210 Pozri príspevok
daň je odvedená vo výške 205,20.s tým vyhlásením neviem:-(
Ak máš strhnutú daň, vyhlásenie si podpísané nemala. Tvoj príjem neprekročil 1/2 NČZD, nevzniká ti povinnosť podať DP. Ak ho však podáš, uplatníš si celoročnú NČZD a DU ti celú zrazenú daň vráti.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ST1210 Pozri príspevok
o aké vyhlásenie ide?
Toto sa naozaj pýta účtovník ?
0 0
ST1210 ST1210

ST1210 je offline (nepripojený) ST1210

nie som účtovník:-(
0 0
ST1210 ST1210

ST1210 je offline (nepripojený) ST1210

A velmi pekne ďakujem za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ST1210 Pozri príspevok
nie som účtovník:-(
tak si oprav profil
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den prosim poradite mi? Ak ma zakazkove krajčirstvo moja kamaradka može si odpisat 40 percent paušalne naklady ?? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nunik Pozri príspevok
Dobry den prosim poradite mi? Ak ma zakazkove krajčirstvo moja kamaradka može si odpisat 40 percent paušalne naklady ?? Dakujem
ÁNo, môže si uplatniť paušálne výdavky.
0 0
mokus113 mokus113

mokus113 je offline (nepripojený) mokus113

Dobrý deň, osoba ktorá bola od 1/2010 do 06/2010 zamestnanec, v ročnom zúčtovaní mal uvedený príjem, odvody, a nezdanitelnu cast, ktorú mu uplatnoval zamestnavatel. od 07/2010 mal prijem zo SZČO, kde viedol len danovú evidenciu a uplatnoval pausalne vydavky. moze si uplatnit celu NČZD 4025,70? ide o starsie odbobie, ale nie som si ista ci mu dobre spravili danove pirznanie.dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mokus113 Pozri príspevok
Dobrý deň, osoba ktorá bola od 1/2010 do 06/2010 zamestnanec, v ročnom zúčtovaní mal uvedený príjem, odvody, a nezdanitelnu cast, ktorú mu uplatnoval zamestnavatel. od 07/2010 mal prijem zo SZČO, kde viedol len danovú evidenciu a uplatnoval pausalne vydavky. moze si uplatnit celu NČZD 4025,70? ide o starsie odbobie, ale nie som si ista ci mu dobre spravili danove pirznanie.dakujem
Nárok na NČZD má aj pri paušálnych výdavkoch.
0 0
mokus113 mokus113

mokus113 je offline (nepripojený) mokus113

to znamenaza, ze ked mu zamestnavatel uplatnoval v priebehu roka tu NČZD a tym vlastne znizoval daň, nema to vplyv na uplatnenie tejto Nčzd pri príjme ked bol SZČO, spravne som pochopila???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať