Zavrieť

Porady

Začínam podnikať - otváram si E-shop

Ahojte,
potrebujem radu od niekoho skúseného, niekoho kto v tom vie "chodiť"

Idem si otvoriť e-shop a mám ohľadne toho dosť otázok aj napriek tomu že celé dni zhromažďujem info. na nete...

I. Potrebujem si ako prvé zakúpiť doménu, neviem na koho sa mám obrátiť, prípade či to nezvládnem aj sama?

II. Reálna cena vytvorenia e-shopu? ktorý potrebujem na slušnej úrovni, moji potenciálni zákazníci (hoteli, reštaurácie, kaviarne, domácnosti), predpokladám počet položiek tovaru 500-1000.

III. Aký je rozdiel keď si dám E-shop urobiť za 500 Eur menej skúsenému, ale bude obsahovať všetko čo tam potrebujem, alebo nejakej Webdesign agentúre za 1.000 Eur?

IV. A samozrejme E-mail, to pravdepodobne súvisí s doménou, potrebujem v maily mať názov spoločnosti, čiže aj domény

Prosím Vás o rada na koho s týmto všetkým je NAJ sa obrátiť, aby som to zbytočne nepreplatila, keď ešte neviem ako mi to bude vynášať...ale to sa isto neviem nikdy

Ďakujem za každú radu
Usporiadat
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

JankaBB Pozri príspevok
I. Potrebujem si ako prvé zakúpiť doménu, neviem na koho sa mám obrátiť, prípade či to nezvládnem aj sama?
Doménu si môžeš zaregistrovať aj sama cez registrátora domen. napríklad websupport.sk, elbia.sk a množštvo ďalších. Daj si do google "registrácia domén" a nájdeš ich. Ceny sú rôzne, niekrorí majú lacnejšie a niektorí drahšie.

ak budeš mať doménu s 2 slov, tak sa zaregistruj variantu bez pomlčky, ale aj s pomlčnkou. lebo ak sa Ti bude dariť tak príde parazit a voľnú Ti vezme.

JankaBB Pozri príspevok
II. Reálna cena vytvorenia e-shopu? ktorý potrebujem na slušnej úrovni, moji potenciálni zákazníci (hoteli, reštaurácie, kaviarne, domácnosti), predpokladám počet položiek tovaru 500-1000.
Potencionálni zákazníci su jedno, otázka je čo v eshope chceš mať. Registrácie, zasielanie newslettrov, odporúčané produkty, hodnotenie produktov atd.

JankaBB Pozri príspevok
III. Aký je rozdiel keď si dám E-shop urobiť za 500 Eur menej skúsenému, ale bude obsahovať všetko čo tam potrebujem, alebo nejakej Webdesign agentúre za 1.000 Eur?
Hlavne v cene Ale záleží aký to bude eshop, akú tam budeš mať grafiku, servis atd

JankaBB Pozri príspevok
IV. A samozrejme E-mail, to pravdepodobne súvisí s doménou, potrebujem v maily mať názov spoločnosti, čiže aj domény
Ku domene ziskavas aj emaily v tvare nieco@domena.sk
Zalezi akeho budes mat poskytovatela webhostingu. niektorí to obmezujú na počet emailových sránok, niektoré majú neobmedzene veľa schránok a niektorí to zas obmedzujú veľkosťou priestoru schránky
2 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Čo sa registrácie domén týka, tak Vám už odpoveď bola poskytnutá.

Ceny vytvorenia eshopov sa pohybujú sa od tých 500 Eur až do veľmi vysokých súm, hlavne podľa množstva funkcií, úprav, designu a tak ďalej.

Pri eshopov za 500 Eur je samozrejme hlavným problémom pravdepodobne nízka funkcionalita, prípadne neskúsenosť programátora, ktorého následná podpora pri ďalších vyžadovaných úpravách/opravách by mohla predstavovať problém.


V súčastnosti často využívaným riešením sú prenájmy eshopov, nebudem spomínať konkrétne spoločnosti, keďže sa v tejto oblasti tiež pohybujem, každopádne keď si vygooglite prenájom eshopov, prehľad o ponuke si spravíte pomerne rýchlo.

Email Vám vačšina tvorcov eshopov samozrejme sprevádzkuje na doméne, ktorú si registrujete, spoločne s eshopom.
1 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Drahsie systemy za radovo tisice eur sa daju prenajat. Je to vyborna volba na zaciatku podnikania. Nevyhoda asi bude v tom, ze aj ked system odkupis, tak bude treba platit za technicku podporu, hosting... a ta cena kopiruje cenu najmu.
0 0
JankaBB JankaBB

JankaBB je offline (nepripojený) JankaBB

Možnosť prenájmu ma dosť prekvapila, aj cena - keďže ide o začiatok podnikania je zaujímavá, ale chcem to od začiatku poriadne, takže žiadny prenájom sa konať nejde, ale veľmi pekne ďakujem za info o tejto možnosti.

Obrátim sa na nejakú agentúra čo sa tomu venuje, dám si to urobiť poriadne so všetkým, určite mi poradia ohľadne rôznych vecí čo stým súvisí o ktorých ani netuším....hlavne marketing, reklama
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Zalezi na tebe aky mas budget. Hlavne nemaj velke oci a nedaj na prvu agenturu a firmu, ktora bude tvrdit, ze jej system je najlepsi.
0 0
JankaBB JankaBB

JankaBB je offline (nepripojený) JankaBB

ďakujem za radu camozzi
a toto je môj hlavný problém, KOMU si to dám urobiť aby som to mala kvalitne za rozumnú cenu a aby mi hlavne dobre poradili a tým aj pomohli. Podľa čoho si mám vybrať agentúru, pozerala som ich veľa, vyberiem si podľa ich práce a ponúkaným balíkov služieb ktoré si myslím že využijem najviac.

LEN neviem či je vhodné aby bola agentúra napr.100km odo mna, ze budem s nimi komunikovat len e-mailom alebo telefonicky?
0 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Čo sa vzdialenosti týka, nemal by to byť problém, komunikáciu ohľadom designu a funkcionality je tak či tak dobré mať čierne na bielom, aby neprichádzalo k zbytočným nedorozumeniam.

Ďalej pri výbere agentúry práve tie, čo ponúkajú prenájom eshopu často tiež tvoria eshopy na mieru a po skúsenostiach so stovkami rôznych eshopov sa už dá predpokladať, že vedia čo robia.

Tiež je možno chybou sa domnievať, že prenájom eshopu nie je poriadny, to je akoby ste tvrdili, že kým len prenajímate priestor v nákupnom centre, tak nemáte poriadny obchod.

Každopádne by som pred podobným rozhodnutím odporučil si preskúmať všetky dostupné možnosti, prípadne si niektoré aj vyskúšať ich administráciu, viacero poskytovateľov toto umožňuje priamo, prípadne po požiadaní.
0 0
Marek Mahdal Marek Mahdal

Marek Mahdal je offline (nepripojený) Marek Mahdal

Pri vybere firmy, ktora Ti bude robit eshop, by som skor prizeral na uspesnost nimi vytvorenych eshopov, ako na ich pocet. Su firmy, ktore sa chvalia, ze dodali 200 eshopov, no ziaden z nich neprinasa ocakavane vysledky. Na druhej strane su firmy, ktore dodali za svoju existenciu 3-4, ale vsetky sa stali hitom.

Ceny rieseni sa pohybuju od 1000e (vacsinou ide o riesenie postavene na nejkom opensource systeme, a ide teda len o konfiguraciu a prisposobenie dizajnu) po cca 20tis EUR, ktore zahrna eshop na mieru, usability testing, analyzu klucovych slov a nasledne kvalitne on-site SEO, integraciu so socialnymi sietami a kvalitny ekonomicky IS, ktory sa Ti stara o uctovnu agendu.
0 0
JankaBB JankaBB

JankaBB je offline (nepripojený) JankaBB

Ahoj Marek,máš pravdu, aj podľa mňa je najrozumnejšie vybrať si spoločnosť na vytvorenie eshopu ktorá je schopná a má skúsenosti s úspešnými shopmi. A AKO TO MÁM ZISTIŤ ???

Chcela by som ešte vedieť Vás názor, ako je to s foto predávaných vecí.
Budem mať okolo 500-1000 produktov, všetky nebudem mať na sklade a aj keby som mala nie je možné z finančného hľadiska každý jeden fotiť. Ako sa toto rieši? Sťahujú sa obrázky z iných web stránok. To je pravdepodobne nelegálne ale myslím že to tak robí väčšina...
0 0
Marek Mahdal Marek Mahdal

Marek Mahdal je offline (nepripojený) Marek Mahdal

JankaBB Pozri príspevok
Ahoj Marek,máš pravdu, aj podľa mňa je najrozumnejšie vybrať si spoločnosť na vytvorenie eshopu ktorá je schopná a má skúsenosti s úspešnými shopmi. A AKO TO MÁM ZISTIŤ ???
Par rad ku prieskumu:
1. Vyhnut sa ponukam typu "eshop do 5 minut", "web rychlo a lacno", "eshop bez otazok"
2. Vyhnut sa firmam, ktore Ti uvedu cenu za kolko Ti web/eshop urobi, bez toho aby poznala Tvoje poziadavky, cielove skupiny uzivatelov atd. To je dalsim znakom pasovej vyroby.
3. Vzdy sa firiem opytaj, ktory zo svojich eshopov povazuju za najuspesnejsi a preco.
4. Pytaj sa na integraciu eshopu s Tebou pouzivanym informacnym/ekonomickym/uctovnym systemom

JankaBB Pozri príspevok
Chcela by som ešte vedieť Vás názor, ako je to s foto predávaných vecí.
Budem mať okolo 500-1000 produktov, všetky nebudem mať na sklade a aj keby som mala nie je možné z finančného hľadiska každý jeden fotiť. Ako sa toto rieši? Sťahujú sa obrázky z iných web stránok. To je pravdepodobne nelegálne ale myslím že to tak robí väčšina...
Kopirovanie akehokolvek obsahu bez suhlasu autora je ak nie trestne, tak minimalne nemoralne a neprida Ti to na reputacii. Takze ak kopirovat, tak si vopred vypytaj suhlas.
0 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Co sa obrazkov tyka, najidealnejsim riesenim bude oslovit Vaseho velkododavatela, pripadne skusit priamo vyrobcu, casto maju k dispozicii fotky svojich produktov ktorych pouzivanie bude na zaklade dohody legalne.
Kopirovanie fotiek od konkurencie bez ich suhlasu by som rozhodne neodporucal, to iste sa tyka aj textov k produktom.
0 0
JankaBB JankaBB

JankaBB je offline (nepripojený) JankaBB

Plánujem osloviť výrobcu, ale je ich viac tak predpokladám že nebudú mať k dispozícií foto všetkého tovaru.... no nie je to také jednoduché ako som čakala, respektíve je to komplikovanejšie....
0 0
stewo stewo

stewo je offline (nepripojený) stewo

Ahoj,ak ti viem poradit tiez.Ja tiez mam 2 internetove stranky a prave pripravujem novy e-shop .Mnoho otazok uz mas zodpovedanych ako som cital.Je urcite lepsie si vybrat tvorcu shopu podla referencii co uz vytvoril a nie podla ceny kolko za to chce.Ohladom obrazkov resp. fotiek produktov ktore chces predavat.Grafika a obrazky nejake vseobecne sa daju kupit na internete na verejne pouzitie.Tie ceny nie su draheno mas to zakupene a mozes ich volne sirit na svojich strankach.Co sa tyka obrazkov tovaru , tie si ziadaj od tvojho dodavatela , nech ti ich poskytne napr na CD disku v digitalnej forme , popripade nech ti da tvoj dodavatel pisomny suhlas na pouzitie obrazkov na dalsie pouzitie a uverejnenie na tvojich strankach.
To ze firma pre ktoru sa rozhodnes je mimo nieje problem , vacsinu si vyriesis tel alebo mailom, raz sa s nimi stretnes , povies im svoje predstavy a napady , oni spracuju graficke navrhy a poslu ti ich.
Ja by som kladol hlavne doraz na graficke spracovanie stranky , moznost registrovat domenu tiez u nich a nie u niekoho ineho , moznosti shopu co ti ponuknu v cene shopu a pod.taktiez by som pozadoval v cene aj Seo Servis shopu , moznost prepojit shop s nejakym skladovym programom a pod.Je toho mnoho co ti mozu ponuknut , no asi by som nesiel smerom ,ze si u niekoho kupis uz hotovy eshop za par penazi , nahodis si tam obrazky a ceny a predavas.
0 0
JankaBB JankaBB

JankaBB je offline (nepripojený) JankaBB

Dakujem stewo!
Našla som e-shop presne s takým výzorom ako by som chcela, aj rovnaké produkty predávajú haha takže konkurencia.
Myslíte že je dobre ísť do agentúry s požiadavkou že takéto niečo by som chcela...samozrejme lepšie ???
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
JankaBB Pozri príspevok
no nie je to také jednoduché ako som čakala, respektíve je to komplikovanejšie....
... podla mna si to presne vystihla,.. ludia maju o eshope inu predstavu ako zistia realitu ked zacnu
0 0
patotn patotn

patotn je offline (nepripojený) patotn

neviete poradit?existuje na slovensku alternativa eshopu
ktory funguje v cechach pod nazvom fler.cz ?
pripadne su este v cechach ine eshopy ktore ponukaju
rovnake vyrobky?
ak ano neviete nazov-nazvy eshopov?
myslite ze nieco podobne by sa uchytilo i na slovensku?
0 0
Martin Bulák Martin Bulák

Martin Bulák je offline (nepripojený) Martin Bulák

1. Doména najlepšie www.webdisk.sk (firma webhouse) - najspolahlivejší webhoster podľa mňa. Mám tam veľa eshopov a spokojnosť...
2. Záleží na tom čo od toho očakávaš... tie ceny si "zabila" ale ak hovoríš o eshop skutočne na úrovni, tak 1000 eur je malá suma. Na druhej strane sa dá vytvoriť aj bezplatne.
Pri tých položkách cca 1000 kusov čo uvádzaš by som si skôr robil hlavu s tým, že ako ich tam naplním. Máš možnosť automatického exportu z niekade alebo to budeš plniť manuálne. Budeš to robiť ty alebo čakáš že to spraví tá firma za teba?
Uvedom si jednu vec - že pekný dizajn ti bude na dve veci, pokiaľ nebudeš mať kvalitne vyplnený obsah eshopu - samotný tovar. Veľmi dôležitý je copywriting, kvalitné obrázky a podrobné info...
Ak máš naplneniu jednej položky venovať 15 minút, tak je to 15.000 minút na celý eshop, čo činí 15.000/60=250 hodín ... a ak to budeš dávať robiť niekomu, povedzme firme, koľko si zaúčtuje za hodinu? 10 euro? Alebo brigádnikovi? 5 euro?
250x10= 2500 eur
A hovorím o ideálnom prípade a o tom že to ten človek vie odborne napĺňať. Ak to budeš robiť ty, spôsobom halabala, tak potom nečakaj veľké obraty na eshope....

3. viď 2

4. email je súčasť webhostingu, to o čom hovoríš je samozrejmosť
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Martin Bulák Pozri príspevok
Ak máš naplneniu jednej položky venovať 15 minút, tak je to 15.000 minút na celý eshop, čo činí 15.000/60=250 hodín ... a ak to budeš dávať robiť niekomu, povedzme firme, koľko si zaúčtuje za hodinu? 10 euro? Alebo brigádnikovi? 5 euro?
250x10= 2500 eur
A hovorím o ideálnom prípade a o tom že to ten človek vie odborne napĺňať. Ak to budeš robiť ty, spôsobom halabala, tak potom nečakaj veľké obraty na eshope....
Odkial si prisiel k tomuto cislu? Z vlastnej skusenosti (ako zamestnavatel) viem, ze je to poriadne prehnana odmena. Navyse je ekonomickejsie odmenovat od vykonu, nie na hodiny. Potom by ten eshop nezarobil ani na brigadnika, nie to este na ostatnu reziu.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tak ako pise camozzi to je dobry nezmysel ta suma
0 0
Martin Bulák Martin Bulák

Martin Bulák je offline (nepripojený) Martin Bulák

camozzi Pozri príspevok
Odkial si prisiel k tomuto cislu? Z vlastnej skusenosti (ako zamestnavatel) viem, ze je to poriadne prehnana odmena. Navyse je ekonomickejsie odmenovat od vykonu, nie na hodiny. Potom by ten eshop nezarobil ani na brigadnika, nie to este na ostatnu reziu.
My zamestnavame troch brigádnikov. Tie sumy sú trošku navýšené, no ten čas by sedel. Záleží akým spôsobom to robíš, či vymýšlaš texty (a prihliadas na seo) alebo len copy&paste z nejakeho katalógu. 15 minút som aj málo povedal.
Od výkonu sa dá platiť tiež, je to riešenie, možno aj lepšie...ale aj to má svoje nevýhody. Nakoniec ten čas nepustí, reálne si to spočítaš časovo tak či onak a ten človek si aj pri úkolovej práci rozmyslí, či mu to za to stojí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať