Zavrieť

Porady

Ako postupovať ďalej, čo mi poradíte?

Dnes som bola na úradoch nahlásiť,oznámenie o skončení poberania RP/syn bude mať 3 roky v januári/.V zamestnaní som predbežne iformovala, že budem doma do 6r.veku dieťaťa/prácu pre mňa nemajú/ . Neviem či mi pošlú výpoveď. Poberám ešte opatrovné na babku. Bola som to nahlásiť na SP a na UPSVR -na sociálnom -, zapísali do počítača o ukončení RP a nástup na 6rRP a poberanie opatrovného. Išla som aj na VSZP a tam nastal problém - povedali, že ma nemôžu evidovať alebo prihlásiť ??Nemôžem byť na 6r neplatenej dovolenke a súčasne mať opatrovné.- vraj len jedno.Ja som počula , že keď sa starám o dieťa do 6r. som poistenec štátu -myslela som ,že to stačí. Ako mám postupovať?? Asi musím ísť osobne do firmy a tam to vybaviť.Možnosť 1. dostanem výpoveď a potom na UP sa evidovať ako nezamestnaná a poberať opatrovné a to všade uviesť. A neviete či si potom musím platiť dôchodkové a zdravotné??Keby som na VSZP uviedla 6RP tak nesmiem mať opat.príspevok. To by som bola bez peňazí..Čo sa počíta do odprac. rokoch opatrovné alebo starostlivosť o dieťa do 6r?? Čo je pre mňa lepšie. Ďakujem za vaše rady.
Naposledy upravil Dav : 05.01.11 at 20:23
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
Zdenka, je to bohužial tak ako ti povedal zamestnávatel. Počas neplateného volna by si musela ty - aj zamestnávatel platiť odvody do ZP z minima. Ukonči pracovný pomer, počas poberania opatrovatelského príspevku je štát platitelom dôchodkového poistenia aj preddavkov na zdr. poistenie.
Rovnaké odvody platí štát aj v prípade, ak by si sa starala o dieťa do 5 rokov veku (bez poberania rod. príspevky v prípade nepr. zdr.stavu dieťaťa).

Výpoveď dohodou ZP nepozná. Ak si o skončenie prac.pomeru žiadala sama, nemáš nárok na odstupné.
Veronika, keď ukončím opatrovné/v prípade smrti babky/, mala by som potom nárok na podporu. V robote budem mať výpoveď
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Vo firme mi nútili dohodu, ale ja som trvala na §63 z nadbytočnosti s odstupným /robila som nad 5r. -mám nárok na 3násobok./ Splietali , že to musia urobiť spätne.Pochopila som to správne?? Napíšu mi spätne výpoveď /asi z októbra/ podľa §63 a výpoved. doba je koľko 2 alebo 3 mesiace. ??Vraj aby mi výp. doba skončila v januári presne dnes 10.1 a teraz mi vyplatia odstupné a preplatia nevyč.dovolenku. Na úrady sa nahlasujeVýpoveď v zamestnaní až tak ako mi povedali, po ukončení výpoved. lehoty????Ďakujem
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zdenka175 Pozri príspevok
Vo firme mi nútili dohodu, ale ja som trvala na §63 z nadbytočnosti s odstupným /robila som nad 5r. -mám nárok na 3násobok./ Splietali , že to musia urobiť spätne.Pochopila som to správne?? Napíšu mi spätne výpoveď /asi z októbra/ podľa §63 a výpoved. doba je koľko 2 alebo 3 mesiace. ??Vraj aby mi výp. doba skončila v januári presne dnes 10.1 a teraz mi vyplatia odstupné a preplatia nevyč.dovolenku. Na úrady sa nahlasujeVýpoveď v zamestnaní až tak ako mi povedali, po ukončení výpoved. lehoty????Ďakujem
Zdeninka nemusia nič robiť spätne, nech Ti napíšu Dohodu § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti, podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP. Presne tak to bude napísané v tej dohode. Je to v praxi kombinácia dohody a nadbytočnosti vo firme.

Zdenka ............a zamestnávateľ.................sa dohodli, že pracovný pomer skončí dňa 10.1.2011 dohodou, s výpovedným dôvodom podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP - nadbytočnosť.

Menovanej Zdenke............bude v najbližšom výplatnom termíne vyplatené odstupné vo výške 3 - násobku jej priemerného mesačného zárobku.

Daj pozor, aby to bolo dole od zamestnávateľa podpísané a orazené.

Je to u teba jediná možnosť, ako získať odstupné a ďalej pokračovať v opatrovaní babky.
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A má to nejaký význam, aby bola výpoveď z dvoch dôvodov Dohoda § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti, podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP.. ???Lebo oni to chcú spätne napísať a aby výp. lehota podľa§63 z nadbyt. skončila v januári.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zdenka175 Pozri príspevok
A má to nejaký význam, aby bola výpoveď z dvoch dôvodov Dohoda § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti, podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP.. ???Lebo oni to chcú spätne napísať a aby výp. lehota podľa§63 z nadbyt. skončila v januári.
Dohoda znamená, že skončíš hneď a výpovedný dôvod je tam na to, aby si dostala odstupné.
Keby si neopatrovala babku, tak by si trvala na výpovedi zo strany zamestnávateľa, ale takto skončíš Dohodou s výpovedným dôvodom nadbytočnosti.
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

terezamaria Pozri príspevok
Zdeninka nemusia nič robiť spätne, nech Ti napíšu Dohodu § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti, podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP. Presne tak to bude napísané v tej dohode. Je to v praxi kombinácia dohody a nadbytočnosti vo firme.

Zdenka ............a zamestnávateľ.................sa dohodli, že pracovný pomer skončí dňa 10.1.2011 dohodou, s výpovedným dôvodom podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP - nadbytočnosť.

Menovanej Zdenke............bude v najbližšom výplatnom termíne vyplatené odstupné vo výške 3 - násobku jej priemerného mesačného zárobku.

Daj pozor, aby to bolo dole od zamestnávateľa podpísané a orazené.

Je to u teba jediná možnosť, ako získať odstupné a ďalej pokračovať v opatrovaní babky.
A musí tam byť teda aj tento riadok
Menovanej Zdenke............bude v najbližšom výplatnom termíne vyplatené odstupné vo výške 3 - násobku jej priemerného mesačného zárobku.
, bez neho by som nič nedostala??? Nestačí teda, že napíšu len výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
A musí tam byť teda aj tento riadok
Menovanej Zdenke............bude v najbližšom výplatnom termíne vyplatené odstupné vo výške 3 - násobku jej priemerného mesačného zárobku.
, bez neho by som nič nedostala??? Nestačí teda, že napíšu len výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.b/ ZP
Musí tam byť dôvod skončenia prac.pomeru (stačí citácia §), povinnosť vyplatiť odstupné vyplýva zo zákona. Výška - podla dlžky trvania prac.pomeru vo firme.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Vo firme neakceptovali návrh od Terezamaria - Kombinácia dohody a nadbytočnosti a napísali mi toto. Lebo pri nadbytočnosti by musela byť výp. doba a to nechceli. Takto som dopadla ,napíšem len tie základne veci.

Dohoda o skončení PP podľa §60 ZP medzi .... a Zdenka...
Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že touto dohodou rozväzujú PP založený dňa ....1997 z dôvodu zrušenia pracovného miesta. PP končí dňom 10.1. 2011.Zmluvné strany sa dohodli na poskytnutí odstupného vo výške 3násobku pravdepodobného mesačného zárobku podľa stupňa náročnosti práce a minimálneho mzdového nároku platného u zamestnávateľa. /to mi povedali, že podľa zaradenia dostanem ešte prenásobené x 1,2/ Odstupné bude splatné vo výplatnom termíne za 1/2011.
Ako som dopadla, podľa Vás ??? Ale ja myslím, že dobrééé.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
veronikasad Pozri príspevok
Musí tam byť dôvod skončenia prac.pomeru (stačí citácia §), povinnosť vyplatiť odstupné vyplýva zo zákona. Výška - podla dlžky trvania prac.pomeru vo firme.
Veronika mne je jasné, že tam musí byť dôvod skončenia pracovného pomeru, tiež mi je jasné, že vyplatiť odstupné vyplýva zo zákona. Tou vetou o odstupnom sa to vždy v praxi " istilo ".
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Terezka, nereagovala som na tvoj príspevok ...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zdenka175 Pozri príspevok
Vo firme neakceptovali návrh od Terezamaria - Kombinácia dohody a nadbytočnosti a napísali mi toto. Lebo pri nadbytočnosti by musela byť výp. doba a to nechceli. Takto som dopadla ,napíšem len tie základne veci.

Dohoda o skončení PP podľa §60 ZP medzi .... a Zdenka...
Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli, že touto dohodou rozväzujú PP založený dňa ....1997 z dôvodu zrušenia pracovného miesta. PP končí dňom 10.1. 2011.Zmluvné strany sa dohodli na poskytnutí odstupného vo výške 3násobku pravdepodobného mesačného zárobku podľa stupňa náročnosti práce a minimálneho mzdového nároku platného u zamestnávateľa. /to mi povedali, že podľa zaradenia dostanem ešte prenásobené x 1,2/ Odstupné bude splatné vo výplatnom termíne za 1/2011.
Ako som dopadla, podľa Vás ??? Ale ja myslím, že dobrééé.
Zdenka už to nerieš, určite som Ti dala správnu radu. Vo firme zrejme sú slabo personálne " podkutí ", keď sa báli kombinovať Dohodu s výpovedným dôvodom nadbytočnosti.

Ale nakoniec to poriešili po svojom, napísali z dôvodu zrušenia pracovného miesta, ale hlavné je, že Ti prisľúbili 3 mesačné odstupné. Len Ti veľmi držím palce, aby Ti ho vyplatili.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dúfam , aj ja a ďakujem za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať