Zavrieť

Porady

Internetovy obchod

Dobry den,
chcel by som si otvorit internetovy obchod so spionaznou technikou. Aku zivnost na to potrebujem? lebo som to nenasiel pod volnou zivnostou.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    "Kúpa tovaru na účely jeho predaja
    konečnému spotrebiteľovi (maloobchod)
    alebo iným prevádzkovateľom živnosti
    (veľkoobchod)"

    Neviem co vsetko zahrna spionazna technika a ake specificke obmedzenia by sa na nu mohli viazat. Treba si dat pozor na toto obmedzenie k vyssie uvedenemu:
    "Pozn.:
    V rámci tejto skupiny (maloobchod/veľkoobchod) nie je možné vykonávať: predaj
    pyrotechnických predmetov tried II a III a podtriedy T1 (ide o viazanú živnosť) a nákup a
    predaj vojenského materiálu (ide o činnosť vykonávanú podľa zákona o obchodovaní s
    vojenským materiálom)"

    AndrejBL je offline (nepripojený) AndrejBL

    AndrejBL
    Dakujem.
    Ano tu podmienku volnej zivnostu by som splnal.
    Obavam sa toho, ze vo volnej zivnosti nepise spionazna technika.
    Na SR je predaj spionaznej techniky nehomologovany a jeho použitie je zakázané. Zariadenie je určené na predaj do zahraničia. Použitie v SR na vlastné riziko. Predajca nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade zneužitia týchto výrobkov na nelegálne účely, resp. použitia na území Slovenskej republiky.

    Mozete mi poradit? alebo kde je najlepsie sa to ist spytat...lebo ani na zivnostnenskom urade mi nevedia odpovedat
    Ahojte poradaci...nechcem vytvarat novu temu, mozno tu aj taka je. Nenasiel som...Chcem sa opytat, na predaj napr. telefonov, tv, kamier, vypoctovej techniky a pod. mi staci "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)". Ziadne instalovanie alebo skladanie pc, ale patril by sem aj predaj aj jednotlivych komponentov. Staci mi k tomu takato zivnost? Alebo treba este nejaky iny predmet?
    Dakujem za odpoved
    stale mi to neda....napriklad pc zdroj, alebo graficke karty...Netreba na to nejake opravnenie alebo nieco specialne?.
    blavaciko Pozri príspevok
    nie, netreba, preco by aj? ved to je uplne normalny tovar
    Len ma napadlo, ked som bol vybavovat zivnost rok a pol dozadu tak mi povedali ze su to elektricke zariadenia alebo nieco take a ze treba k tomu papiere...tak preto sa pytam. Len bol nejaky domyleny cely ten pan tak sa chcem uistit...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    a to ti povedal kto? bezne tak funguje mnoho predacov po slovensku, si myslim...
    na to aby som kupil zakladnu dosku a rovnako zabalenu ju aj predal mi staci zivnost na maloobchod

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a nemyslíš náhodou niečo také, ako bola kedysi dávno vyhláška či zákon 51 - kto robil "s elektrinou", musel presť skúškou. pamätám si to už len tak matne, sú to už roky Minimálne to má dnes už iné číslo.
    blavaciko Pozri príspevok
    a to ti povedal kto? bezne tak funguje mnoho predacov po slovensku, si myslim...
    na to aby som kupil zakladnu dosku a rovnako zabalenu ju aj predal mi staci zivnost na maloobchod
    Tak mi to bolo povedane na zivnostenskom, ale vravim, ten pan sa mi nezdal nejaky, ze by vedel o com hovorim. Tak preto sa radsej pytam tu
    Dáša_ Pozri príspevok
    a nemyslíš náhodou niečo také, ako bola kedysi dávno vyhláška či zákon 51 - kto robil "s elektrinou", musel presť skúškou. pamätám si to už len tak matne, sú to už roky Minimálne to má dnes už iné číslo.
    Ano ano Dáša presne čosi také som myslel...tak ako to je teda??

    Mabicu je offline (nepripojený) Mabicu

    Mabicu
    Je to tak že výpočtová technika a celkovo spotrebná elektronika je normálny obyčajný tovar teda na jeho nákup a predaj netreba žiadnu odbornú spôsobilosť a je to teda neviazaná živnosť. Bez problémov si môžeš otvoriť internetový obchod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.