Zavrieť

Porady

televízna anténa

Potreboval by som poradiť ako ďalej so spoločnou televíznou anténou.
Aký zákon určuje povinnosť správcu bytového domu zabezpečiť sledovanie tv signálu verejnoprávnej tv.Náš dom má 49 obyvateľov,len 15 majiteľov platí za spoločnú anténu.Ostatní používaju satelity, mágio atď.
Ďakujem za info.
Milan
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lubko6394 Pozri príspevok
Presvedči spoločenstvo. Kto iný by to mal riešiť ? Sami ste sa rozhodli pre zmluvu na poskytovanie signálu, tak je ju treba bud zrušiť alebo akceptovať.
no vsak zmluvu rusit nikto nechce, nech bude, aj tak spolocenstvo tvori 70% dochodcov, ktorym staci antena, analogovy signal a nepotrebuju digital, nahravanie, epg, internet a pod. ...
ved podobnu zmluvu na zaklade odsuhlasenia na zhromazdeni vlastnikov podpisalo spolocenstvo aj s UPC, orange a antikom, ze mozu tahat svoje rozvody po bytovke, akurat nikto nikoho nenuti platit, len SBD lebo rozvod je v bytoch a nie v spolocnych priestoroch ...
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
bubkoch Pozri príspevok
no vsak zmluvu rusit nikto nechce, nech bude, aj tak spolocenstvo tvori 70% dochodcov, ktorym staci antena, analogovy signal a nepotrebuju digital, nahravanie, epg, internet a pod. ...
ved podobnu zmluvu na zaklade odsuhlasenia na zhromazdeni vlastnikov podpisalo spolocenstvo aj s UPC, orange a antikom, ze mozu tahat svoje rozvody po bytovke, akurat nikto nikoho nenuti platit, len SBD lebo rozvod je v bytoch a nie v spolocnych priestoroch ...
Však si si odpovedal sám. Schválili ste si ako vlastníci niekoľko zmlúv a jedna z nich ťa zaväzuje platiť 6,60 Eura za mesiac. Takže máš možnosť využiť aj iného poskytovateľa za XX Eur mesačne a potom budeš platiť aj 6,60 aj to XX, ktoré si si podpísal sám. To je tak, ked sa odhlasuje čosi čoho následky sa ukážu až po čase. Takže kým nepresvedčíš 50% na zrušenie, tak budeš cvakať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bubkoch Pozri príspevok
no tak som zistil ze to je trochu inac ...
je to sice nieco ako spolocna antena, vyuzivajuca povodne kablove rozvody, ale signal poskytuje blízke stavebne bytove druzstvo (šíri ho od seba vzduchom), poplatok 6,6€/mes. sa teda plati tomu SBD (nie je to nas spravca, mame vlastne spolocenstvo a s tym SBD ma spolocenstvo vlastnikov zmluvu na poskytovanie signalu) ...
cize SBD sa tvari ako jeden zo 4 poskytovatelov signalu ktorych mame vo vchode ...
problem je vraj ten, ze ten rozvod SBD ma zastrcku v kazdom byte a je to urobene tak ze sa neda zastrcka zrusit ani prerusit, lebo by zvysok bytov prisiel o signal ...
takze nie je to poplatok za udrzbu spolocnej anteny, ale poplatok pre SBD za poskytovanie signalu (vyse 25 analogovych programov)

nepaci sa mi ze ma nutia platit za TV signal len preto ze sa zastrcka neda zrusit, aj ked mam zmluvu s inym poskytovatelom ... neda sa s tym nieco robit ?
A to ti nestačí tých 25 analógových staníc? To je ako keby ti nestačilo teplo, ktoré sa zabezpečuje spoločne, ale by si si ešte dokuroval teplovzdušnými ventilátormi - tiež by si musel platiť aj kúrenie aj elektrinu.

Bohužiaľ, dom máte technicky tak spravený, že nemáš iné riešenie, len platiť ten poplatok. Jedine, keby si presvedčil ľudí, aby sa natiahli nové rozvody pre tento signál len k tým bytom, ktoré to chcú.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Chobot Pozri príspevok
A to ti nestačí tých 25 analógových staníc? To je ako keby ti nestačilo teplo, ktoré sa zabezpečuje spoločne, ale by si si ešte dokuroval teplovzdušnými ventilátormi - tiež by si musel platiť aj kúrenie aj elektrinu.
priklad uplne mimo, ale nevadi, nejdem sa rozpisovat

idem si vypýtat zmluvu s SBD a zápis z hlasovania z vtedajšieho zhromazdenia, co sa vlastne odsuhlasilo, ci len poskytovanie sluzby alebo aj povinnost doživotne platit bez moznosti odstupenia jednotlivych bytov ak nemaju zaujem ... lebo čakat kym zomrie 50 dochodcov aby ich bolo mozne prehlasovat sa mi nechce
Naposledy upravil bubkoch : 03.02.11 at 15:09
0 1
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

Mali sme podobný problém a tu ho popíšem a záver si môže spraviť každý sám.

V Zmluve o spoločenstve z roku 1995 sme mali „SVB je povinné zabezpečovať okrem iných bodov aj bod - údržbu a kontrolu spoločných antén a satelitného systému, zabezpečovanie televízneho signálu“, SVB si túto povinnosť plnilo, a hneď pri vzniku SVB uzatvorilo zmluvu s prevádzkovateľom káblového televízneho rozvodu (KTR), aby túto službu zabezpečoval. Prevádzkovateľ KTR dodával tel. signál do pôvodných rozvodov cez zásuvku do bytov a SVB za túto službu platilo cez faktúru a súčasne v ročnom vyúčtovaní účtovalo na jednotlivé byty. Až do istého času bolo všetko poriadku. Problém nastal, keď vlastník garsónky dával túto do prenájmu, sám inkasoval peniaze za nájom aj s televíznym signálom, ale za tel. signál nám odmietol platiť. Nikdy nebol iniciátor zmeny Zmluvy o spoločenstve. SVB tohto vlastníka evidovalo ako dlžníka. Dlžnú sumu sme vymáhali súdnou cestou. Súd sme prehrali. A tu budem citovať z rozsudku, aby bolo jasne ako je to so STA, káblovým tel. signálom atď...
„Podľa § 17 ods. 1 písm. e) Zákona č. 308/2000 o retransmisií, prevádzkovateľ retransmisie je povinný uzatvoriť s každým vlastníkom typovú zmluvu.“
Podľa uvedeného rozsudku SVB nemá povinnosť zabezpečovať tel. signál cez STA alebo cez prevádzkovateľa KTR. SVB nemôže účtovať žiadne poplatky za takéto služby aj keď to má v Zmluve o spoločenstve nakoľko je to v rozpore so zákonom.
Od vtedy si každý vlastník bytu zabezpečuje tel. signál sám. My SVB máme menej roboty a ľudia môžu ísť do zmluvy ako uznajú za vhodne. (Magio, Fibernet atď...)
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jumil Pozri príspevok
Mali sme podobný problém a tu ho popíšem a záver si môže spraviť každý sám.

V Zmluve o spoločenstve z roku 1995 sme mali „SVB je povinné zabezpečovať okrem iných bodov aj bod - údržbu a kontrolu spoločných antén a satelitného systému, zabezpečovanie televízneho signálu“, SVB si túto povinnosť plnilo, a hneď pri vzniku SVB uzatvorilo zmluvu s prevádzkovateľom káblového televízneho rozvodu (KTR), aby túto službu zabezpečoval. Prevádzkovateľ KTR dodával tel. signál do pôvodných rozvodov cez zásuvku do bytov a SVB za túto službu platilo cez faktúru a súčasne v ročnom vyúčtovaní účtovalo na jednotlivé byty. Až do istého času bolo všetko poriadku. Problém nastal, keď vlastník garsónky dával túto do prenájmu, sám inkasoval peniaze za nájom aj s televíznym signálom, ale za tel. signál nám odmietol platiť. Nikdy nebol iniciátor zmeny Zmluvy o spoločenstve. SVB tohto vlastníka evidovalo ako dlžníka. Dlžnú sumu sme vymáhali súdnou cestou. Súd sme prehrali. A tu budem citovať z rozsudku, aby bolo jasne ako je to so STA, káblovým tel. signálom atď...
„Podľa § 17 ods. 1 písm. e) Zákona č. 308/2000 o retransmisií, prevádzkovateľ retransmisie je povinný uzatvoriť s každým vlastníkom typovú zmluvu.“
Podľa uvedeného rozsudku SVB nemá povinnosť zabezpečovať tel. signál cez STA alebo cez prevádzkovateľa KTR. SVB nemôže účtovať žiadne poplatky za takéto služby aj keď to má v Zmluve o spoločenstve nakoľko je to v rozpore so zákonom.
Od vtedy si každý vlastník bytu zabezpečuje tel. signál sám. My SVB máme menej roboty a ľudia môžu ísť do zmluvy ako uznajú za vhodne. (Magio, Fibernet atď...)
bingo !
zda sa ze predsa len existuje riesenie ...
0 1
cifero40 cifero40

cifero40 je offline (nepripojený) cifero40

filantrop
Poraďte, ako je to, keď vlastníte satelitný komplet a zároveň platíte za spoločný TV signál? Je možnosť to neplatiť? Ďakujem
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Ak máte spoločný rozvod TV riadne odsúhlasený vlastníkmi, tak ten platiť musíš.
0 0
cifero40 cifero40

cifero40 je offline (nepripojený) cifero40

filantrop
Preto sa pýtam, lebo v dnešnej dobe nič nemusíš. Ako ťa môže niekto nútiť platiť za službu, ktorú nepotrebuješ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
cifero40 Pozri príspevok
Preto sa pýtam, lebo v dnešnej dobe nič nemusíš. Ako ťa môže niekto nútiť platiť za službu, ktorú nepotrebuješ?
...lebo zákon nepustí ....

Dá sa z toho von , ale vlastníci bytov musia byť iniciatívni ........my už neplatíme ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
cifero40 Pozri príspevok
Preto sa pýtam, lebo v dnešnej dobe nič nemusíš. Ako ťa môže niekto nútiť platiť za službu, ktorú nepotrebuješ?
....tak sme sa pobavili ...........či ....?????
0 0
cifero40 cifero40

cifero40 je offline (nepripojený) cifero40

filantrop
buchač Pozri príspevok
....tak sme sa pobavili ...........či ....?????
o ten zákon sa jedná...poznáš jeho presnú citáciu,alebo aspoň, ktorý to je?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

cifero40 Pozri príspevok
o ten zákon sa jedná...poznáš jeho presnú citáciu,alebo aspoň, ktorý to je?
No jasné, je to zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov č. 182/1993. Ak väčšina odhlasuje, že budete udržiavať spoločnú tel. anténu, tak sú povinní všetci vlastníci sa podieľať na nákladoch. Ale takéto témy už na porade boli, pozri si staršie príspevky - tému som ti pripojil k už existujúcej. prečítaj si ju.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Spoločná anténa (už jej názov o niečom hovorí) je spoločné zariadenie domu. Je napojená do každého bytu, to, že ju niekto nevyužíva, je jeho problém.
My sme si v spoločenstve odsúhlasili tiež jej demontáž, ale až po tom, keď si každý byt porieši televízny príjem. Zo spoločnej antény ide televízny program JOJ, tak tí, ktorí to ešte nemajú vyriešené, pozerajú ten.
0 0
wppaallee wppaallee

wppaallee je offline (nepripojený) wppaallee

No ja by som rad reagoval ak mas byt v osobnom vlastnictve moze byt odsuhlasene co len chce nie si povinny platit za nieco co nie si povinny vyuzivat ja mam byt vo vlastnictve poziadal som o odpojenie od spolocnej anteny prisla mi odpoved ze ok pridu ale budem za odpojenie platit tak teraz sa im este chystam napisat ze tak nech si vsetky kable z mojej steny odstrania a nech cez moj byt neposkytuju sluzbu za ktoru beru peniaze nech si to riesia mimo bytu oni to zdedili alebo nadobudli za smiesne peniaze a zdieraju ludi pretoze mame 28 programov ako joj markiza ct pro7 sat1 rtl ktore ani nerozumies a pytaju na mesiac 7 euro je to smiesne ked za 9 euro je digi a ma 80 programov vsetky slovensky alebo cesky inak ked sme odkupovali byt nic v zmluve nieje ze ja som povinny im tie kable v mojej stene tolerovat som zvedavy ako na toto zareaguju lebo uz ma to fakt stve ze bez investicie nadobudli nieco z coho chcu zbohatnut
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prečítaj si pozorne tieto príspevky a všetko sa dozvieš.
Ďalej si preštuduj zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov č. 182/1993 Z. z. Ak si chceš rozhodovať tak môžeš ale len so svojím bytom a nie so spoločným zariadením, ktoré ide aj cez Tvoj byt. Ak si v bytovke niečo vlastníci odsúhlasia, tak to platí aj pre teba. V opačnom prípade si si mal kúpiť rodinný dom.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wppaallee Pozri príspevok
No ja by som rad reagoval ak mas byt v osobnom vlastnictve moze byt odsuhlasene co len chce nie si povinny platit za nieco co nie si povinny vyuzivat ja mam byt vo vlastnictve poziadal som o odpojenie od spolocnej anteny prisla mi odpoved ze ok pridu ale budem za odpojenie platit tak teraz sa im este chystam napisat ze tak nech si vsetky kable z mojej steny odstrania a nech cez moj byt neposkytuju sluzbu za ktoru beru peniaze nech si to riesia mimo bytu oni to zdedili alebo nadobudli za smiesne peniaze a zdieraju ludi pretoze mame 28 programov ako joj markiza ct pro7 sat1 rtl ktore ani nerozumies a pytaju na mesiac 7 euro je to smiesne ked za 9 euro je digi a ma 80 programov vsetky slovensky alebo cesky inak ked sme odkupovali byt nic v zmluve nieje ze ja som povinny im tie kable v mojej stene tolerovat som zvedavy ako na toto zareaguju lebo uz ma to fakt stve ze bez investicie nadobudli nieco z coho chcu zbohatnut
...a táto " múdra " myšlienka Ťa teraz osvietila , alebo to dlhšie trvalo ????




....a ozaj , aj čiarky by sa hodili občas ...inak vety strácajú , takpovediac , význam ...
0 1
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Je SVB prevádzkovateľ retransmisie (retransmisia je príjem uskutočnený elektronickou komunikačnou sieťou) keď spoločná anténa a rozvody sú distribučným káblovým rozvodom? Je potom SVB podľa § 17 ods. 1 písm. e) Zákona č. 308/2000 o retransmisií, ako prevádzkovateľ retransmisie povinné uzatvoriť s každým vlastníkom typovú zmluvu.?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať