Zavrieť

Porady

Vedenie učtu v CDCP SR

Poprosila by som o radu ako postupovať v prípade vedenia účtu v Centrálnom depozitáre cenných papierov SR. Môj problém pozostáva v tom, že som sa v minulom roku stala dedičkou po svojom krstnom otcovi. Po ukončení dedičského konania som po čase zistila, že zosnulý krstný otec po overení účtu cez internet podľa rodného čísla v evidencií CDCP SR má vedený účet, nemá však cenné papiere. Z uvedeného dôvodu sa chcem opýtať, nakoľko sa na existenciu účtu neprišlo v dedičskom konaní, či je potrebné účet v CDCP SR zrušiť, prípadne či mi vyplýva nejaká povinnosť z platenia poplatkov za vedenie tohto účtu do jeho zrušenia. Obraciam sa s touto otázkou na znalých tejto problematiky na tejto super stránke, nakoľko po mojom dotazovaní sa v CDCP SR mi prišla odpoveď v znení, že je veľa žiadostí o odpovede a že mi odporúčajú si prezrieť základné otázky na ich stránke. Toto som však urobila už na začiatku a žiadna odpoveď nie je vhodná k môjmu problému. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vedenie učtu v CDCP SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.