Zavrieť

Porady

Dobrý deň, moje dieťa navštevuje prípravný ročník špeciálnej školy, chcem sa opýtať,

Dobrý deň, moje dieťa navštevuje prípravný ročník špeciálnej školy, chcem sa opýtať, či samá opätovne zučastniť zápisu do prvého ročníka, ktorým v predchádzajúcom školskom roku neprešiel. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    tinulka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, moje dieťa navštevuje prípravný ročník špeciálnej školy, chcem sa opýtať, či samá opätovne zučastniť zápisu do prvého ročníka, ktorým v predchádzajúcom školskom roku neprešiel. Ďakujem.
    Ahoj, neviem, či som správne pochopila Tvoju otázku. Píšeš, že dieťa navštevuje prípravný ročník ŠZŠ. Pýtaš sa, či sa má zúčastniť zápisu do prvého ročníka ŠZŠ?

    Nie, po úspešnom ukončení prípravného ročníka bude automaticky pokračovať vo vzdelávaní v prvom ročníku ŠZŠ.

    V predošlom školskom roku navštevoval základnú školu alebo ŠZŠ? Ak navštevoval základnú školu a jeho IQ nie je v norme, buď bude pokračovať vo vzdelávaní v ŠZŠ alebo môže byť vzdelávaný ako integrovaný v ZŠ.

    Ak chceš vedieť viac , kľudne sa spýtaj.
    Naposledy upravil zdenka131 : 11.01.11 at 18:47

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Danielle369, Anja111, Mária27, vieraaaa
    5

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    tinulka1 Pozri príspevok
    [ Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Mňa zaujíma ak po opakovanom IQ teste bude v norme a nie MR, či je možné zaradiť ho do bežnej ZŠ.Ďakujem
    Ak dieťa bude mať opakované IQ testy v norme, nemôže pokračovať vo vzdelávaní v ŠZŠ, musí byť preradené do ZŠ.

    Rovnako je to aj v prípade, ak v psychologických testoch dosiahne stupeň hraničné pásmo - mentálna subnorma . Takéto dieťa tiež nepatrí do ŠZŠ.
    Naposledy upravil zdenka131 : 11.01.11 at 18:14

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    vieraaaa, Mária27, Sabadka, Danielle369, terezamaria
    5

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    tinulka1 Pozri príspevok
    Teda sa nemusí opätovne zúčastniť zápisu do ZŠ. Automaticky prejde zoSZS do bežnej zŠ bez zápisu?
    S výsledkom psychologického vyšetrenia, v ktorom bude IQ v norme, pôjdeš do ZŠ, do ktorej dieťa patrí. ZŠ pošle ŠZŠ rozhodnutie o prijatí žiaka do základnej školy.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Danielle369, fulmaja, Mária27, vieraaaa
    5

    tinulka1 je offline (nepripojený) tinulka1

    tinulka1
    [ Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Mňa zaujíma ak po opakovanom IQ teste bude v norme a nie MR, či je možné zaradiť ho do bežnej ZŠ.Ďakujem

    tinulka1 je offline (nepripojený) tinulka1

    tinulka1
    Teda sa nemusí opätovne zúčastniť zápisu do ZŠ. Automaticky prejde zoSZS do bežnej zŠ bez zápisu?

    Dobrý deň, moje dieťa navštevuje prípravný ročník špeciálnej školy, chcem sa opýtať,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.