Zavrieť

Porady

tvz. milionárska daň rok 2010

Aká bude výška zdaniteľného príjmu od ktoréj sa bude krátiť nezdaniteľná časť základu dane pri RZD za rok 2010?
Je to 100 násobok ŽM platného k 1.1.2010 ? 18 519,00 €?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Veronička, prosím v ktorom paragrafe to nájdem? Ďakujem Ti veľmi pekne
Je to §11 Zákon o dani z príjmu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana32 Pozri príspevok
Veronička, prosím v ktorom paragrafe to nájdem? Ďakujem Ti veľmi pekne
Pozri si Pomôcku na vyplnenie DP typu B, ktorá je na zadnej strane potvrdenia o podaní DP - máš tam pomôcku na uplatnenie NČZD na daňovníka aj manželku.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa opýtať , ak má šéf základ dane 41 893,- €, jeho nezdaniteľné minimum na daňovníka sa rovná 0, má však manželku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskej dovolenke, takže pri takom vysokom príjme si môže na ňu uplatniť úľavu na dani v plnej výške 4 025,70 €? Ďakujem. V takom prípade by mu totiž nevyšlo doplácať vôbec nič.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p> Výpočet NČZD na manželku, príjem manželky 0<o:p></o:p>
Základ dane daňovníka<o:p></o:p>
- je vyšší ako 31 489,92 € = 11 898,18 € – (základ dane daňovníka : 4)<o:p></o:p>
</o:p>
3 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ďakujem všetkým našla som aj ten priložený list, podľa toho mám vypočítané aj jeho daňové priznanie, uplatnila som mu len životnú poistku, lebo tam som žiadne obmedzenia nenašla. Ešte raz ďakujem a prajem pekný večer
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana32 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým našla som aj ten priložený list, podľa toho mám vypočítané aj jeho daňové priznanie, uplatnila som mu len životnú poistku, lebo tam som žiadne obmedzenia nenašla. Ešte raz ďakujem a prajem pekný večer
urob si ešte raz prepočet NČZD na manželku. Nedočítala som tú pomôcku do konca ... Pozri príklad č. 5
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

veronikasad Pozri príspevok
urob si ešte raz prepočet NČZD na manželku. Nedočítala som tú pomôcku do konca ... Pozri príklad č. 5
No, ja som to pochopila tak, že tu žiaden prepočet nepomôže, lebo tá hranica úľavy na manželku končí ak jeho základ dane bol viac ako 31 489,92, keďže jeho základ dane je cez 41 000 €, tak neviem, tu mám niečo ešte počítať?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V prísp. 24 som Ti napísala ako vypočítaš NČZD na manželku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana32 Pozri príspevok
No, ja som to pochopila tak, že tu žiaden prepočet nepomôže, lebo tá hranica úľavy na manželku končí ak jeho základ dane bol viac ako 31 489,92, keďže jeho základ dane je cez 41 000 €, tak neviem, tu mám niečo ešte počítať?
Pri prijme vyššom ako 31489,92 € - ak manželka nemala žiadne príjmy, je tam vzorec :

11898,18 - (základ dane /4)
niečo ti tam predsa vyjde
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ice dive Pozri príspevok
presne tak nárok ti nevznikol, nakoľko si zarobila strašne veľa
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jana32 Pozri príspevok
No, ja som to pochopila tak, že tu žiaden prepočet nepomôže, lebo tá hranica úľavy na manželku končí ak jeho základ dane bol viac ako 31 489,92, keďže jeho základ dane je cez 41 000 €, tak neviem, tu mám niečo ešte počítať?
Manžel môže mať základ dane až do výšky 47592,72€, ak manželka nemá nijaký príjem. Potom to už závisí od príjmu manželky. Ak nemá manželka nijaký príjem, bude mať manžel nárok na NČZD na manželku tak, ako je to v príspevku 24 od Andyke.
a) NČ na manželku je 11898,18€ - 1/4 základu dane manžela, max. 47592,72€, ak príjem manželky = 0).
b) ak mala manželka nejaký príjem menší ako 4025,70€, tak nezdaniteľná časť dane na manželku bude suma vypočítaná podľa a), znížená o príjem manželky.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať