Zavrieť

Porady

rodicovsky prispevok a urad prace

Som poberatelkou rodicovskeho prispevku ale od septembra chcem dat malu do materskej skoly a ja sa chcem zamestnat.Pred materskou som v povodnom zamestnani dala vypoved .Chcem sa teda opytat ci mozem byt evidovana na urade prace ako ,,hladatelka prace" a aj poberat rodicovsky prispevok sucasne-ńejde mi o davku z uradu prace ale o to aby ma evidovali kvoli tym co ponukaju pracu.Chcem sa zamestnat a viem ze vela zamestnavatelov vezme radsej z uradu prace´cloveka. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš byť evidovaná ako záujemca o zamestnanie - nie uchádzač o zamestnanie

    § 7
    Záujemca o zamestnanie


    Záujemca o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý si hľadá iné zamestnanie alebo ktorý má záujem o poskytovanie odborných poradenských služieb a služieb vzdelávania a prípravy pre trh práce a nie je uchádzačom o zamestnanie.

    sanm je offline (nepripojený) sanm

    sanm
    Teda zamestnavatel ktory ma zamestna z toho nieco bude mat ze budem ja predtym prihlasena na urade prace ako zaujemca o zamestnanie? Lebo mam pocit ze hlavne o to zamestnavatelom ide.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sanm Pozri príspevok
    Teda zamestnavatel ktory ma zamestna z toho nieco bude mat ze budem ja predtym prihlasena na urade prace ako zaujemca o zamestnanie? Lebo mam pocit ze hlavne o to zamestnavatelom ide.
    nie, UP poskytuje príspevky len uchádzačom o zamestnanie.

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    Preco by poberatelka RP nemohla byt evidovana ako uchadzac o zamestnanie a po splneni podmienok ziadat o dotaciu na podnikanie??

    rodicovsky prispevok a urad prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.