Zavrieť

Porady

súbeh platenia poistného

Chcem sa opýtať. Mám konateľov, ktorým je mesačne vyplácana odmena za výkon konateľa a sú podľa zákona o zdravotnom poistení považovaní za zamestnancov (odvádzajú poistné). Ako fyzické osoby prenajímajú nehnuteľnosť, majú povinnosť platiť poistné alebo nie a podľa akého §?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

    akrestanova
    Podľa pravidla: "urob si sám". Konateľ, ktorý je podľa mandátnej zmluvy vyplácaný mesačne, je považovaný za zamestnanca, pretože podľa §5 zákona o dani z príjmu dosahuje príjmy zo závislej činnosti. Podľa §16, ods. 8, písm. c nie je určená minimálna výška preddavku na poistné, čiže môže byť aj 0.

    madelleine je offline (nepripojený) madelleine

    madelleine
    chcem sa spytat ako je to s platenim odvodov do ZP a SP? som zamestnana a popri tom mam zivnost, a som student (externy), zivnost mam od 10/2009 odvody som si platila z minima, v maji 2010 som sa zamestnala a vtedy som si prestala platit odvody do ZP, prijem zo zivnosti 3 tisic eur za 2010. vznikaju mi nejake povinnosti platit si SP a do ZP? dakujem za odpoved

    súbeh platenia poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.