Zavrieť

Porady

kolko zeleza do zakladovych pasov a do zakladovej dosky?

caute, chcem sa spytat kolko zeleza treba dat do zakladovych pasov?roxory? a ake *8 alebo 10?treba aj sietovinu? do zakladovej dosky treba kari akej hrubky a ake velke oka?dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Oceľ sa do základových pásov dáva len zriedka .Pod obyčajný RD to nieje nutné,zbytočnosť.Do základovej dosky sa väčšinou dáva kari sieť 6 x 200 x200mm.Všetky tieto údaje musí obsahovať projekt stavby.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
migelo1 migelo1

migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

no ja som premyslal len na rohoch stavby dat ocel, preto som sa pytal....este sa chcem spytat, zakladove pasy vybetonujem po uroven terenu, potom chcem dat este 2 alebo 3 rady DT..nemal by som nechat trcat zo zakladovych pasov ocel aby DT lepsie drzali s pasmi?
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Ak nechas trcat zelezo zo zakladovych pasov bude to len +.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba nechať trčať roxor 10mm-trový.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

220870 Pozri príspevok
Treba nechať trčať roxor 10mm-trový.
mysliš smerom hore? len 1 cm?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
drozdm Pozri príspevok
mysliš smerom hore? len 1 cm?
A aký význam by mal iný smer?
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

a ešte ma napadlo.Ak je dom dlhy 21 metrov dat železo či nie? v projekte to nieje ale na tej dlžke je to ine ako na 8 metrovom domčeku, či nie? Ma to význam? Zaklady su su podla mna dosť mohutne , Hlbka 1meter šírka 60cm. Nechcem nič podceniť tak preto sa pýtam ale na rozhadzovanie tiež nemam.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

marjankaj Pozri príspevok
A aký význam by mal iný smer?
ved ja viem , zle som to napísal , mne sa len zdalo malo ten 1 cm....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
desať milimetrový ,čiže do betónu zapichne roxor s priemerom 10 mm do hĺbky cca 30 cm a nechá trčať nad úrovňou betónu podľa výšky a množstva DT -čiek v tomto prípade asi 35cm.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
drozdm Pozri príspevok
a ešte ma napadlo.Ak je dom dlhy 21 metrov dat železo či nie? v projekte to nieje ale na tej dlžke je to ine ako na 8 metrovom domčeku, či nie? Ma to význam? Zaklady su su podla mna dosť mohutne , Hlbka 1meter šírka 60cm. Nechcem nič podceniť tak preto sa pýtam ale na rozhadzovanie tiež nemam.
Nemá to veľký význam.Význam má dobré zhutnenie základovej špáry.
0 0
migelo1 migelo1

migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

budu mi stacit zakladove pasy hlbka 90 cm, z toho 10 cm podsypat strkom, 80 cm betonu a nato 2 rady DT?sirka pasov 60 cm..alebo staci aj 50?DT budu asi stacit 40?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie som projektant ani som nevidel a neposudzoval pozemok a nemám páru čo idete stavať.V podstate stačí aby základové pásy boli na svojom dne široké 60 cm .na vrchu keď budú aj 40 .Šírka Dt-čiek podľa šírky nosných múrov.
1 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

220870 Pozri príspevok
Nemá to veľký význam.Význam má dobré zhutnenie základovej špáry.
was ist das zakladova špára?
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

drozdm Pozri príspevok
was ist das zakladova špára?
Dno základových pásov. Das ist základová špára.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

radek666 Pozri príspevok
Dno základových pásov. Das ist základová špára.
danke......
ale zhutnuje sa aj dno zakladu alebo len štrkovy násyp na dne?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
migelo1 Pozri príspevok
budu mi stacit zakladove pasy hlbka 90 cm, z toho 10 cm podsypat strkom, 80 cm betonu a nato 2 rady DT?sirka pasov 60 cm..alebo staci aj 50?DT budu asi stacit 40?
Neviem, čo ideš stavať, ale 60 cm základy unesú 1,5 krát viac ako 40 cm.
Alebo 40cm základy unesú iba 67% oproti 60 cm základom.
Tak si vyber.
0 0
pi3ta pi3ta

pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

1. Šírka základových pásov sa navrhuje na základe únosnosti zeminy v základovej škáre. To znamená, že dva identické domy môžu mať inú šírku základových pásov pokiaľ sú postavené v iných lokalitách. Strieľať tu čísla na fóre či stačí 40cm alebo 60cm nemá zmysel, treba použiť to čo je v projekte, zato preberá zodpovednosť statik, ktorý by mal mať k dispozícii únosnosť základovej zeminy.
2. Pokiaľ sú základové pásy pod stenami, v ktorých nie sú veľké otvory (nad 3m) nie je potrebné ich vystužovať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pi3ta Pozri príspevok
1. Šírka základových pásov sa navrhuje na základe únosnosti zeminy v základovej škáre. A ešte aj od zaťaženia. Pre viac poschodovú budovu treba širšie pásy, alebo väčšiu hĺbku založenia.To znamená, že dva identické domy môžu mať inú šírku základových pásov pokiaľ sú postavené v iných lokalitách. Strieľať tu čísla na fóre či stačí 40cm alebo 60cm nemá zmysel, treba použiť to čo je v projekte, zato preberá zodpovednosť statik, ktorý by mal mať k dispozícii únosnosť základovej zeminy.
2. Pokiaľ sú základové pásy pod stenami, v ktorých nie sú veľké otvory (nad 3m) nie je potrebné ich vystužovať.
Stavaj podľa projektu a nešpekuluj. Alebo si to daj prepočítať statikovi.
0 0
migelo1 migelo1

migelo1 je offline (nepripojený) migelo1

idem stavat bungalov 14x10m, zelezobetonovy strop, obvodove mury tehla wienerberger alebo termobrick 38cm + 8 cm zateplenie a strecha betonova skridla, preto som chcel vediet ci budu stacit pasy 50, 60 alebo 70...v projekte mam 70cm siroke na vysku 45 cm a nato 2 rady DT 40 cm sirka
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

na výšku 45 cm? určite?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať