Zavrieť

Porady

poistka dieťaťa

Dobrý deň, otec mi platil od narodenia poistné v poisťovni Alianz, a dovršením 18. roku som mala dostať sumu 40 000SK. Otec prestal platiť poistné asi rok pred 18.tkou čiže bola vypočítaná zostatková suma 30 000Sk. Rodičia sú ROZVEDENÍ, tá suma bola rozdelená na 2 časti (15 000Sk na meno matky a tá istá suma na meno otca). Otec prevzal aj sumu znejúcu na matkine meno (šekom na pošte), čo sme nevedeli, lebo to zamlčal, až ked sme pátrali po peniazoch v poisťovni, tam nám povedali, že to bolo už dávnejšie vyplatené na pošte obom. Dá sa ešte tá suma na matkine meno získať späť? Je na to vôbec nejaký spôsob? dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lienka.b lienka.b

lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

A sandy len tak mimichodom na okraj ste sa tomu s maminou mohli vyhnúť,ak by bola mama požadala v poistovni o zmenu poistníka, a to len na ňu, z dovodu rozvodu manželstva a ak si bola zverena vylučne do jej opatery tak sa stala aj správcom tvojho majetku a pod. Ja som presne tento proces absovovala asi pred mesiacom, lebo som sa obávala práve tohoto problemu a to tú poistku dcére platím len ja. Tak ako dobre by mu bolo keby si len tak za nič zhrabol peniaze.

Prepáčte ak som mierne vybočila z témy, ale snáď to može pomoct niekomu inému
0 0
Marikal Marikal

Marikal je offline (nepripojený) Marikal

Predaj nábytku na mieru.
Dobrý deň.
Vie mi prosím niekto poradiť v nasledovnom :
Dieťaťu bola od narodenia platená poistka, ktorá mala byť vyplatená po dovŕšení 18-ho roku veku. Poistníkom bol otec dieťaťa / teda mal byť aj platiteľom poistky/. Poistku však platila matka - preukázateľne trvalým príkazom z účtu. Manželia sa medzičasom rozviedli, poistku ďalej platila matka. Po dovŕšení 18 roku poisteného, t.j. dieťaťa, si poistník t.j. otec zažiadal poisťovňu o vyplatenie poistky, ktorú mu aj vyplatili. Samozrejme si peniaze nechal! Moja otázka znie: ako môže matka, ako skutočný platiteľ poistky získať tieto peniaze pre dieťa, ktoré malo na svoju poistku nárok?

Ďakujem...
0 0
Andrej1100 Andrej1100

Andrej1100 je offline (nepripojený) Andrej1100

Ahojte. Som tu nový.
Rad by som sa informoval na možnosť riešiť môj problem.
Som rozvedený a dieťa s manželstva ,,po zásahoch matky,, úplne stratilo o mňa záujem a už dlhú dobu so mnou nekomunikuje, ale to nie je to podstatné. Od narodenia som dieťatu platil sporenie, ktorému teraz končí zmluva.
Mám nejaku možnosť zabrániť aby boli peniaze vyplatené matke dieťata ako jeho,,zastupcu,, kedže dieťa ešte nemá 18rokov?
Ďakujem za každú informáciu.
Andrej
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Andrej1100
Ahojte. Som tu nový.
Rad by som sa informoval na možnosť riešiť môj problem.
Som rozvedený a dieťa s manželstva ,,po zásahoch matky,, úplne stratilo o mňa záujem a už dlhú dobu so mnou nekomunikuje, ale to nie je to podstatné. Od narodenia som dieťatu platil sporenie, ktorému teraz končí zmluva.
Mám nejaku možnosť zabrániť aby boli peniaze vyplatené matke dieťata ako jeho,,zastupcu,, kedže dieťa ešte nemá 18rokov?
Ďakujem za každú informáciu.
Andrej
Kto je uvedený na zmluve/kto ju podpisoval - Ty alebo bývalá manželka a ako /ak je/ je v nej dohodnuté vyplatenie nasporenej sumy po ukončení sporenia?
PS: Poisťovňu nezaujíma, kto dohodnutú sumu platí /môže to byť aj starý rodič alebo krstná mama, hlavne, že niekto platí.../ - bez ohľadu na to, na koho meno je zmluva uzatvorená.
0 0
Andrej1100 Andrej1100

Andrej1100 je offline (nepripojený) Andrej1100

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bola to iba moja aktivita, zakladal som to sporenie sám, takže na zmluve figurujem iba ja ako platiteľ a dieťa je ako poistník. Bola to poistka na úrazy aj sporenie v jednom.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Andrej1100
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bola to iba moja aktivita, zakladal som to sporenie sám, takže na zmluve figurujem iba ja ako platiteľ a dieťa je ako poistník. Bola to poistka na úrazy aj sporenie v jednom.
Vo všeobecnosti platí/platilo, že:
- zmluva bola uzatvorená na 18 rokov, t. j. nárok na vyplatenie nevznikol pri dovŕšení 18 roku dieťaťa, ale po uplynutí 18 rokov od uzatvorenia zmluvy /napr. dieťa narodené v auguste, zmluva uzatvorená vo februári - nárok na vyplatenie vznikne vo februári/
- 6 týždňov pred ukončením zmluvy môže žiadateľ /rodič, resp. už plnoleté dieťa/ požiadať poisťovňu o vyplatenie nasporenej čiastky
- v žiadosti uvedie, akou formou - či na účet, alebo poštovou poukážkou /v prípade, ak dieťa vlastný účet nemá, uvedie rodič svoje číslo účtu/
- lehota poisťovne na likvidáciu poistky a na vyplatenie 30 dní
Môžeš sa informovať priamo v poisťovni - telefonicky, písomne, osobne - dostaneš konkrétnu odpoveď. Alebo sa pozri do zmluvy, či na webstránku poisťovne...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andrej1100
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bola to iba moja aktivita, zakladal som to sporenie sám, takže na zmluve figurujem iba ja ako platiteľ a dieťa je ako poistník. Bola to poistka na úrazy aj sporenie v jednom.
Aha, takže to nie je sporenie, ale kapitálové (alebo investičné) životné poistenie. To je rozdiel.

Takto nastane koniec poistnej doby a oprávnená osoba, ktorá je uvedená v zmluve, bude mať nárok na výplatu poistného plnenia pri dožití. Treba si prečítať poistné podmienky, ako sú stanovené. Jednotlivé poistné podmienky u poisťovní sa môžu líšiť.

Ale vo všeobecnosti možno predpokladať, že poistné je splatné pri dožití a oprávnenou osobou bude poistený, teda dieťa. Keďže ešte nemá 18 rokov, na úkony, ako nahlásenie čísla účtu bude musieť byť prítomný zákonný zástupca. Ak nahlási zákonný zástupca svoje číslo účtu, bude na tento účet vyplatené poistné plnenie. Teraz už s tým neurobíš nič. Dalo sa tomu zabrániť pri uzatváraní poistenia tak, že by sa ukončenie poistenia dohodlo na dobu, kedy poistený už bude plnoletý. Vtedy už zákonný zástupca nemá možnosť komunikovať s poisťovňou, poisťovňa komunikuje potom len s poisteným.

Pozri, kto je v poistke uvedený ako oprávnená osoba. Mohlo sa ešte stať, že to budeš ty, ale nepredpokladám túto možnosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať