Zavrieť

Porady

tvorba webstránok - je potrebna zivnost ?

Ahojte,

chcem ponukat tvorbu webstranok na dohodu o vykonani prace. Je to dobre riesenie ? Som student VS, budem musiet platit odvody do ZP, prip. ine odvody ? Neratam s vysokymi a ani castymi zarobkami. Chcem to len skusit v tejto oblasti. Domenu kupenu mam, len otalam s dalsimi krokmi kym nevyriesim pravnu stranku veci.

Este by som vas chcel poprosit o nejake zakladne ustanovenia, ktore si dat do " obchodnych podmienok "

dakujem.
Naposledy upravil kolac : 20.01.11 at 18:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    No moj nazor je ze je to jednoznacne blbe riesenie. Racej si zaloz tu zivnost. Urcite ta ziadna firma nezoberie na brigadu len preto,ze chce web stranku. A s fyzickou osobou nepodnikatelom, takuto zmluvu uzatvorit nemozes nakolko sa nejedna o zamestnavatela.
    A v dnesnej dobe bez povolenia podnikat je riziko, ked ta lapnu, bude velky problem.

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    takze si spravit zivnost a staci to ? Ci budem musiet za seba platit zdravotne poistenie, odvadzat dan ? Lebo ak ano tak pri mojom zarobku 100€ povedzme za mesiac-dva to nebude rentabilne. Som student, neplati na mna nejaka vynimka aspon co sa toho zdravotneho poistenia tyka.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    web stránky môžeš kľudne robiť aj na zmluvu o dielo. Nepotrebuješ k tomu živnosť.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    MatoB Pozri príspevok
    No moj nazor je ze je to jednoznacne blbe riesenie. Racej si zaloz tu zivnost. Urcite ta ziadna firma nezoberie na brigadu len preto,ze chce web stranku. A s fyzickou osobou nepodnikatelom, takuto zmluvu uzatvorit nemozes nakolko sa nejedna o zamestnavatela.
    A v dnesnej dobe bez povolenia podnikat je riziko, ked ta lapnu, bude velky problem.
    MatoB Pozri príspevok
    No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.
    Vyriešil si to "jednoznačne" excelentne.
    "Blbé riešenia" sú naozaj "na kočku"

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tvorba webstranok je celkom jednoznacne cinnost autorskopravnej povahy. Na takuto cinnost sa ZIVNOSTENSKE OPRAVNENIE NEVYDAVA nakolko to nespada pod cinnosti podla zakona o zivnostenskom podnikani.

    Zaroven je potrebne si uvedomit ze webstranka je dielo podla autorskeho zakona.

    A preto nepotrebujes ziadnu zivnost. Staci ak s klientom uzatvoris zmluvu o dielo v kombinacii s licencnou zmluvou.

    Co sa tyka dani a odvodov, pre takuto cinnost si povinny sa prihlasit na danovy urad posla miesta trvaleho bydliska kde ti bude vydane DIC.

    Zaroven budes mat povinnost prihlasit sa do zdravotnej poistovne a platit zdravotne odvody.

    Co sa tyka socialnych odvodov, tak tie budes platit az od dalsieho roka od 1.4. ale aj to len v tom pripade ak v predoslom kalendarnom roku zarobis viac ako 12 nasobok minimalnej mzdy.
    A to si vezmi ze pri tejto cinnosti mas narok na uplatnenie 40 percentnych pausalnych vydavkov.
    Takze realn kym nezarobis voac ako cca. 6300 Eur rocne, tak budes platit iba zdravotku.
    A dan, to je uz na inu temu..

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Len mala poznamka k reakcii.
    profesional Pozri príspevok
    Tvorba webstranok je celkom jednoznacne cinnost autorskopravnej povahy. Na takuto cinnost sa ZIVNOSTENSKE OPRAVNENIE NEVYDAVA nakolko to nespada pod cinnosti podla zakona o zivnostenskom podnikani.
    Počítačové služby...
    podkategoria - zhotovovanie webových stránok

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Ono aj keď máš živnosť tak by si mal pri každej web stránke:
    - spraviť zmluvu o dielo
    - špecifikáciu projektu (ktorá je ako príloha ku zmluve o dielo)
    - licenčnú zmluvu

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    poprosim, tých, čo mi písali súkromnú správu, aby ma kontaktovali na emaile vladimir.sycev@gmail.com

    Totiž mi nefunguje odpovedanie na súkromné správy. Ďakujem.

    pantheon je offline (nepripojený) pantheon

    pantheon
    chcem sa spytat co v pripade ze urobim napr nejaku sablonu alebo viac sablon alebo logo/loga a tie chcem obcas predavat? tiez mi bude stacit iba dic? vdaka.

    pedrouan je offline (nepripojený) pedrouan

    pedrouan
    Este ked som podnikal na zivnost, tak ako som si otvaral firmu, sefka uradu mi hovorila, aby som nedaval tvorba webovych stranok ako predmet podnikania, ale navrh a spracovanie. v opacnom pripade to vraj fakt nespada pod zivnostenske podnikanie.

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    MatoB Pozri príspevok
    No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.
    prosimta ako si to myslel ? Takze ak si nespravim zivnost, len sa regnem na danovom a budem to robit na zmluvu o dielo, nebudem musiet platit odvody ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.