Zavrieť

Porady

Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

oslov viac dodavatelov, cena realizacie je podmienena viacerymi faktormi,
drevo cca 200E/m3, nehlad len na cenu, pytaj si referencie, ako riesia reklamacie, zaruka

vyskusaj www.cenoveponuky.sk a www.123dopyt.sk
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Opýtaj sa ľudí naokolí, ber v úvahu aj kvalitu, nielen cenu... A samozrejme už spomenuté referencie...

Na figu Ti budú late, ktoré budú mať tzv. halpy / uzly na každom pol metry a budú sa prelamovať.

Okrem toho, objednávaj drevo na krov čo najskôr, teraz zo zimnej ťažby... Drevo totiž obsahuje teraz minimum vody.

Samozrejme aj cena je dôležitá, ale nie na úkor kvality !
1 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Cena práce sa pohybuje podľa zložitosti krovu od 100 do 200 € za 1m3. Cena reziva je okolo 200€ m3.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

... pripadne mam ponuku na 10E/m2, t.z. plocha strechy x 10
takze vidis, rozne sposoby, rozne ceny

ciners by bol proti, ale pozri aj vaznikovy krov
0 0
lubo74 lubo74

lubo74 je offline (nepripojený) lubo74

Obvolaj si píly v regione,čim ďalej od stavby tým drachšia doprava.Tak zvané omielane referencie ti moc nepomôžu. Ak sa ti bude cena pozdavať choť na pílu s niekym čo tomu rozumie,napr. s tesárom a pozri si rezivo ake režu. Rezivo ma kvalitatívne triedy a druhy dreva(SM,JD,BO) podľa toho sú aj ceny. Stavebne rezivo približne od 150,-€ do 250,-€/m3
1 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Je moznost kupit drevo aj cez urbar ak mas podiely. Ja som takto zaplatil za 20m3 dreva cca 430€ doviezli mi to na miestnu pilu, porez 30€/m3. Takze su aj ine moznosti ako sa dostat k rezivu, len nie kazdy ma tu moznost. Na krytinu si treba dat vypracovat cenove ponuky lebo tam to predrazuju doplnky hrebenace,krajovky,vetracie atd.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Hlavne si pýtaj certifikát.
0 0
lubo74 lubo74

lubo74 je offline (nepripojený) lubo74

Načo mu je certifikát? Bude to mať kvalitnejšie ?Nebodaj lacnejšie?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

lubo74 Pozri príspevok
Načo mu je certifikát? Bude to mať kvalitnejšie ?Nebodaj lacnejšie?
Obmedzený názor....
A čo mi napíšeš,keď ti poviem,že ja krovy aj suším a hobľujem??
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Načo mu je certifikát,načo,načo....všetci len načo,takýchto amatérov mám tak rád,spravia si dom akože svojpomocne,desaťtisíckrát sa riadia tým načo a po roku-dvoch chodia vyplakávať na Poradu,prečo toto,prečo tamto,ako opravím,ako ušetrím.....Choďte už do.... amatéri...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

marleau reaguje na luba.
ma na mysli: treba kupovat s rozumom, nie vsetko lacne je dobre, potom sa neskoro stazovat, ze ..... atd

zaklady, HS, krov to musi byt 100%
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Tak ešte pár dôležitých INFO:
- Treba vedieť pred montážou krovu, akú krytinu budem klásť, a podľa nej prispôsobiť rozmery ( v cm ), aby si sa vyhol nepríjemným otázkam manželky typu: Prečo je ten krajný rad taký úzky.
- Laťovanie si daj spraviť tím, ktorí ti budú klásť krytinu. Cena sa pohybuje okolo 4€/m2 aj s fóliou.
- Montáž krytiny sa pohybuje okolo 4€/m2 + príplatok za mb dorezania úžľabia a nárožia
- Ak si sám zoženieš krytinu, dostaneš tak 30-40% zľavu (cca 1000-2000€), ak to necháš na tesárskej partii, vyúčtujú ti to v katalógových cenách bez mihnutia oka.
- Za hobľovanie sú tiež príplatky
Veľa zdaru
0 0
citronik2010 citronik2010

citronik2010 je offline (nepripojený) citronik2010

KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

citronik2010 Pozri príspevok
KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?
Tiež veľmi dobrá,tiež sa čudujem,že ju ľudia nechcú,ale tu vidno,čo robí značka a reklama.
0 0
lubo74 lubo74

lubo74 je offline (nepripojený) lubo74

Na to aby si dodaval rezivo sušene a hoblovane ti treba certifikat? Je to otazka aku chce kvalitu a začo je ochotny zaplatiť.Neznamena že keď máš certifikat že si jediny dodavateľ 100% kvality ak vôbec.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Veď hej,za čo je ochotný zaplatiť,amatér väčšinou aj hnilé drevo chváli.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
citronik2010 Pozri príspevok
KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?

Každý píše o Tondach-u a Bramac-u, lebo sú to najpoužívanejšie krytiny, predne ako niekto už písal aj vďaka reklame...

U Tondachu to je možno tým, že je to jediná pálená škridľa, z tých troch spomenutých...

Bramac, a KM Beta sú škridle betónové, podobne ako aj Mediteran.

Takže Tondach možno preto, lebo je to jediná pálená škridľa... Tak ak chceš pálenú tak potom Tondach.

Okrem toho, ak sa pozrieš na staré domy, tak skoro každý druhý ma práve Tondach...

A na záver jeden zaujímavý link :

http://living.hnonline.sk/clanky/hnr...tresna-krytina

P.S. : A čo sa týka dreva, tak osobná skúsenosť... Drevo som na celý krov mal z píly, ktorá je z 5-tich píl v mojom okolí / cca 50 km. / najďalej. A to preto, lebo som mal dobré referencie... A poradil som sa aj s partiami tesárov, ktorý toto drevo majú denno denne v rukách, lebo s ním robia, a teda poznajú kvalitu dreva jednotlivých okolitých píl. Okrem toho ako skúsenosť uvediem to, že mi trebalo narýchlo dokúpiť asi 100 m lát, a teda sme utekali na pílu čo bola najbližšie, aby sa mohlo narýchlo natrieť bochemitom a pokračovať v prácach... No kvalita sa nedala porovnať. 4 m lata 5x4 sa po zodvihnutí prelámala, vďaka uzlom/halpom. S takýmto materiálom sa dosť zle pracuje.
Naposledy upravil Majky11 : 23.01.11 at 09:23 Dôvod: Doplnok
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

doplnim:

creaton palena skridla
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
day Pozri príspevok
doplnim:

creaton palena skridla
mal som na mysli, tie známejšie... Aj betónových je viac...
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

Ja z 8 pil som vyberal este pred zimou.Drevo namocili, aj doviezli, bez chyby. Teraz isli ceny hore, asi o 30 eur/kubik. Treba porovnat nielen cenu dreva, ale aj impregnaciu a dopravu, vznikaju zaujimave rozdiely. Mne namocili za taku cenu, kolko by stal len bochemit, a bolo 24 kubikov. Ked natieras, alebo striekas, tak to nevnikne tak hlboko do dreva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať