Zavrieť

Porady

Omietka na sadrokarton

Prerábali sme strechu, a ako obklad v podkroví sme zvolili Sadrokarton. So šikminami som sa už zmieril, aj keď by som si po firme dokázal predstaviť aj lepšiu prácu.
Keďže susedná strecha ešte nieje zateplená, a oddelená je len stenou z plnej pálenej tehly na kant, postavil som tam aj zvislú predsadenú SDK stenu zateplenú nobasilom, a tá sa mi taká hladká aká je nepáči. Uvažujem že by som na ňu natiahol lepidlo so sieťkou, a na to nejakú vrchnú omietku.
Mám ale pár otázok:
1. Je moja predstava reálna? nebude sa mi to po chvíli olupovať?
2. Pretmeliť pred zasieťkovaním spoje SDK, alebo ich vyplní lepidlo?
3. Je potrebné pred tým SDK penetrovať? (stačí DUVILAX?)
4. Môžem použiť na sieťku klasické flexilepidlo, alebo hľadať nejaký špeciál na SDK?
5. Na vrch by som chcel použiť klasický FINE PUTZ, alebo nejakú minerálnu omietku, aby to vytvorilo dojem murovanej omietnutej steny. Čo doporučujete?
6. Je takýto postup realizovateľný aj na šikminách? Ak by sa mi veľmi chcelo?

A ešte jedna s tým menej súvisiaca otázka.

7. V SDK stene mám vyrezané otvory na elektrokrabice (vypínače) do dvojrámčeka, teda 1,5cm od seba. Keď som SDK dosku zakladal podarilo sa mi prehodiť káble, a keď som ich prekladal z otvoru do otvoru praskol mi ten 1,5cm kúsok ktorý ich oddeluje. Ostal na mieste, ale už moc nedrží. Je to možné nejak opraviť, alebo len vymeniť celú dosku?

Ďakujem
Usporiadat
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

220870 Pozri príspevok
Ak praskol roh ostenia tak takmer istotne urobili chybu sadrokartonári.Možno by som dokázal poradiť ale musel by som to vidieť.Ak je hrubá chyba v uchytení konštrukcie SDK.tak nepomôžu ani pásky.Predpokladám že to ešte nemáte hotové a už to popraskalo.V takom prípade je väčšinou lepšie hneď na začiatku zhodiť z toho ostenia tabule sadrokartonu a skontrolovať správne nemontovanie konštrukcie sdk.
Celkom možné Tí "majstri" mi robili celú strechu a o ich práci som už čo-to popísal aj na tomto fóre. "Okapy do protispádu, skrátenie presahu strechy oproti projektu" na reklamácie a výzvy nereagovali, a keď som ich oslovil prostredníctvom právnika, konštatovali že oni majú u mňa ešte nejaké nevyfaktúrované veci a že to už nechajú tak a nechcú mať so mnou už nič spoločné. Pritom do tej faktúry uviedol veci ktoré mali spraviť a nespravili, a popri dôkladnej kontrole faktúry ktorú som im už zaplatil som zistil že vyfaktúrovali veci ktoré som si dal spraviť ináč oproti projektu a zabudli odpočítať to čo bolo nacenené podľa projektu, a dokonca do nej zahrnuli aj materiál ktorý ešte len plánovali použiť. (No skrátka dôverčivý blbec.)ale to som trocha mimo témy

K tomu SDK prikladám pre ilustáciu pár záberov.


220870 Pozri príspevok
Rimano uni je výborný materiál.Tú kombináciu materiálov som vám neradil je ani ju nemám odskúšanú.Neviem kto vám to bude realizovať ak amatér alebo sám tak je to viacmenej náročné na čas a zručnosť,v tom prípade je lepšie použiť štukovú maltu Fein putz od baumitu alebo knaufu.Vedel by som vám poradiť aj iné materiály ale zbytočne by som vám pilietol hlavu.
Nieje to nutné brúsiť ,skôr je žiadúce aby to bolo čo najdrsnejšie,lepšie držia následné vrstvy.
Penetrák sa volá ,Penetra.V podstate akýkoľvek penetrák na báze akrylu,určite vám poradia v každej predajni farby laky.
Nieje bezpodmienečne nutné natiahnúť na celú stenu ,ale je dobré ak sa celá stena robí naraz vždy to robím naraz. čo sú to profilové ps lišty?
Ďakujem
Asi by som si to robil sám. Pod ten Feinputz tiež nemusí byť sieťka, alebo radšej so sieťkou?
Tie PS lišty tu boli vyššie odfoténé v niektorom z príspevkov.
Celkový pohlad.jpg  
Juh lavy.jpg  
Juh pohlad.jpg  
Juh pravy.jpg  
Sever lavy.jpg  

Sever pohlad.jpg  
Sever pravy.jpg  
1/1
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lakon Pozri príspevok
Prerábali sme strechu, a ako obklad v podkroví sme zvolili Sadrokarton. So šikminami som sa už zmieril, aj keď by som si po firme dokázal predstaviť aj lepšiu prácu.
Keďže susedná strecha ešte nieje zateplená, a oddelená je len stenou z plnej pálenej tehly na kant, postavil som tam aj zvislú predsadenú SDK stenu zateplenú nobasilom, a tá sa mi taká hladká aká je nepáči. Uvažujem že by som na ňu natiahol lepidlo so sieťkou, a na to nejakú vrchnú omietku.
Mám ale pár otázok:
1. Je moja predstava reálna? nebude sa mi to po chvíli olupovať?
2. Pretmeliť pred zasieťkovaním spoje SDK, alebo ich vyplní lepidlo?
3. Je potrebné pred tým SDK penetrovať? (stačí DUVILAX?)
4. Môžem použiť na sieťku klasické flexilepidlo, alebo hľadať nejaký špeciál na SDK?
5. Na vrch by som chcel použiť klasický FINE PUTZ, alebo nejakú minerálnu omietku, aby to vytvorilo dojem murovanej omietnutej steny. Čo doporučujete?
6. Je takýto postup realizovateľný aj na šikminách? Ak by sa mi veľmi chcelo?

A ešte jedna s tým menej súvisiaca otázka.

7. V SDK stene mám vyrezané otvory na elektrokrabice (vypínače) do dvojrámčeka, teda 1,5cm od seba. Keď som SDK dosku zakladal podarilo sa mi prehodiť káble, a keď som ich prekladal z otvoru do otvoru praskol mi ten 1,5cm kúsok ktorý ich oddeluje. Ostal na mieste, ale už moc nedrží. Je to možné nejak opraviť, alebo len vymeniť celú dosku?

Ďakujem
Stačí to vymaľovať touto farbou ktorá má štruktúru štukovej omietky
http://www.efarby.sk/kategoria/inter...rierova-farba/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lakon Pozri príspevok
Celkom možné Tí "majstri" mi robili celú strechu a o ich práci som už čo-to popísal aj na tomto fóre. "Okapy do protispádu, skrátenie presahu strechy oproti projektu" na reklamácie a výzvy nereagovali, a keď som ich oslovil prostredníctvom právnika, konštatovali že oni majú u mňa ešte nejaké nevyfaktúrované veci a že to už nechajú tak a nechcú mať so mnou už nič spoločné. Pritom do tej faktúry uviedol veci ktoré mali spraviť a nespravili, a popri dôkladnej kontrole faktúry ktorú som im už zaplatil som zistil že vyfaktúrovali veci ktoré som si dal spraviť ináč oproti projektu a zabudli odpočítať to čo bolo nacenené podľa projektu, a dokonca do nej zahrnuli aj materiál ktorý ešte len plánovali použiť. (No skrátka dôverčivý blbec.)ale to som trocha mimo témy

K tomu SDK prikladám pre ilustáciu pár záberov.




Ďakujem
Asi by som si to robil sám. Pod ten Feinputz tiež nemusí byť sieťka, alebo radšej so sieťkou?
Tie PS lišty tu boli vyššie odfoténé v niektorom z príspevkov.
Aj keď si nemôžem byť 100% istý ,ale podľa rozloženia jednotlivých skrutiek sa mi vidí , že tý čo dávali sadrokartonové konštrukcie na tie okná , priskrutkovali platne sadrokartonu priamo do hrád.A to je zle.Navyše takýmto spôsobom obalovať strešné okná nieje celkom dobré.Kolmica od spodnej hrany je síce odporúčaný spôsob od výrobcu okien ale je zlý.Je to preto že v mieste spodnej hrany strešného okna slabá hrúbka tepelnej izolácie ,tj. vzniká tam tepelný most , na ktorom sa asi zráža vodná para.Od toho sú zrejme aj otečené tie ostenia okien.Pomohli by fotografie konštrukcie alebo osadenia okien.Zopakujem môže to spôsobovať aj zle osadené strešné okno.Chyba ktorú robia montéri okien.Osadia okno priamo na hradu.To sa nesmie.Okno sa musí osádzať na kontralaty,pomocné laty apod.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/konst...okien-887.html
Naposledy upravil 220870 : 30.01.11 at 19:15
1 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

220870 Pozri príspevok
Aj keď si nemôžem byť 100% istý ,ale podľa rozloženia jednotlivých skrutiek sa mi vidí , že tý čo dávali sadrokartonové konštrukcie na tie okná , priskrutkovali platne sadrokartonu priamo do hrád.A to je zle.Navyše takýmto spôsobom obalovať strešné okná nieje celkom dobré.Kolmica od spodnej hrany je síce odporúčaný spôsob od výrobcu okien ale je zlý.Je to preto že v mieste spodnej hrany strešného okna slabá hrúbka tepelnej izolácie ,tj. vzniká tam tepelný most , na ktorom sa asi zráža vodná para.Od toho sú zrejme aj otečené tie ostenia okien.Pomohli by fotografie konštrukcie alebo osadenia okien.Zopakujem môže to spôsobovať aj zle osadené strešné okno.Chyba ktorú robia montéri okien.Osadia okno priamo na hradu.To sa nesmie.Okno sa musí osádzať na kontralaty,pomocné laty apod.
Foto z montáže SDK nemám, lebo ako som písal už skôr, snažili sa všetko spraviť tak aby nebolo vidno ako to spravili, ale jedno foto z ktorého by sa dalo vidieť osadenie okna som predsa len našiel. To som ale nefotil okno ale som riešil so statikom iné veci.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Tak dúfam už aj s obrázkom.
Stat.tramy.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak som sa nemýlil,priskrutkovali sadrokarton priamo na hradu..Je to riadne odfláknute.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

220870 Pozri príspevok
Tak som sa nemýlil,priskrutkovali sadrokarton priamo na hradu..Je to riadne odfláknute.
Ale ako ďalej? Súdiť sa s nimi mi možno o roky prinesie nejaké drobné (Dosr..i čoho sa chytili), ale ja by som do týchto vianoc už chcel dcéru presťahovať.
Ako tak pozerám na tú fotku nejaká konštrukcia tam nevojde. Okno je natesno medzi krokvami. To by chcelo posunúť krokvu, alebo výmenu a to už nie. Je nejaké iné riešenie, alebo to bude stále praskať?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sdk nesmie byť napevno spojený ani opretý o krokvu.Ak tam niečo také je treba to ostenie okien rozobrať demontovať a sadrokarton urobiť nanovo.Inak to bude praskať .Tie krokvy majú určitú dĺžku a vždy pri zaťažení snehom ,alebo náporom vetra budú pracovať.To samé pri schnutí dreva.
Na druhú stranu.Nie je to v takom stave ,že by tie tabule popadali ,ale tie praskliny sa môžu opakovať dookola.Nechcem byť zlým prorokom.Teraz je ešte zima a drevo neschne ,ale príde leto teplo drevo začne schnúť ,krutiť ,a môže to byť ešte horšie.
Naposledy upravil 220870 : 31.01.11 at 03:48
1 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

220870 Pozri príspevok
Sdk nesmie byť napevno spojený ani opretý o krokvu.Ak tam niečo také je treba to ostenie okien rozobrať demontovať a sadrokarton urobiť nanovo.Inak to bude praskať .Tie krokvy majú určitú dĺžku a vždy pri zaťažení snehom ,alebo náporom vetra budú pracovať.To samé pri schnutí dreva.
Na druhú stranu.Nie je to v takom stave ,že by tie tabule popadali ,ale tie praskliny sa môžu opakovať dookola.Nechcem byť zlým prorokom.Teraz je ešte zima a drevo neschne ,ale príde leto teplo drevo začne schnúť ,krutiť ,a môže to byť ešte horšie.
Strecha aj SDK má už za sebou jednu zimu aj jedno leto, čo som sa s nimi naťahoval o opravu strechy. Nakoniec som to musel dať opraviť iným.
Ale ako by sa tam dal spraviť nepevný spoj keď tam nevôjde žiaden profil, a mám taký pocit že aj skrutky sú dlhšie ako medzera ktorá je k dispozícii.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

To okno je široké a už nedokážeš urobit okolo sdk konštrukciu. Tam mala byt urobená výmena ked si chcel tak široké okno. Neviem akú značku okien máš ale aby to nepraskalo možno tam dať originál ostenie ako má Velux. Nieje to síce najkrásnejšie ale možno tebe sa to bude páčit.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

radek666 Pozri príspevok
To okno je široké a už nedokážeš urobit okolo sdk konštrukciu. Tam mala byt urobená výmena ked si chcel tak široké okno. Neviem akú značku okien máš ale aby to nepraskalo možno tam dať originál ostenie ako má Velux. Nieje to síce najkrásnejšie ale možno tebe sa to bude páčit.
Okná sú FAKRO.
Ale aj to originál ostenie tam treba nejak prichytiť, a keď vymyslím ako, potom to môžem aplikovať aj na SDK.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lakon Pozri príspevok
Strecha aj SDK má už za sebou jednu zimu aj jedno leto, čo som sa s nimi naťahoval o opravu strechy. Nakoniec som to musel dať opraviť iným.
Ale ako by sa tam dal spraviť nepevný spoj keď tam nevôjde žiaden profil, a mám taký pocit že aj skrutky sú dlhšie ako medzera ktorá je k dispozícii.
Netreba tam žiadne skrutky.konštrukcie na SDK sa dávajú po 50 cm .To ostenie nemá 50cm.
1 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

220870 Pozri príspevok
Netreba tam žiadne skrutky.konštrukcie na SDK sa dávajú po 50 cm .To ostenie nemá 50cm.
OK je iné ak je SDK prichytené 2x na konštrukciu a potom je 30-40cm presah, ale tu by som ho mohol prichytiť len raz, a to sa mi nezdá že by držalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať