Zavrieť

Porady

Na aký príspevok som vôbec mala nárok a dá sa to spätne žiadať?

V septembri 2008 sa mi narodila dcéra a po pol roku čiže vo februári 2009 som nastúpila do práce. Rodičovský príspevok mi zrušili a povedali, že mám nárok len na príspevok na starostlivosť o dieťa, nakoľko som nastúpila do práce a o dieťa sa mi stará opatrovateľka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    pri nástupe do práce v roku 2009 ti mali ešte vyplatiť 25% z nevyčerpaného rodičovského príspevku jednorazovo

    od 01.01.2011 máš opäť nárok poberať rodičovský príspevok v plnej výške až do 3 rokov dieťaťa,
    ak ti vyplatili tých 25% v roku 2009 tak teraz sa o túto čiastku ponižuje rodičovský príspevok, ja to tak mám tiež
    http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=135


    Doplatenie príspevku
    Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny príslušný podľa miesta jej trvalého pobytu alebo prechodného pobytu (týka sa len cudzincov) doplatí rodičovský príspevok za čas, za ktorý ho vyplácal v nižšej sume, alebo rodičovský príspevok vyplatí za čas, za ktorý ho nevyplácal vôbec.

    Nárok na doplatenie rodičovského príspevku zaniká uplynutím jedného roka od poslednej výplaty rodičovského príspevku v nižšej sume, ako patril, alebo od posledného kalendárneho mesiaca, za ktorý mal úrad práce, sociálnych vecí a rodiny príslušný podľa miesta jej trvalého pobytu alebo prechodného pobytu (týka sa len cudzincov) vyplatiť rodičovský príspevok.
    Naposledy upravil Mirica-LV : 21.01.11 at 12:40

    Na aký príspevok som vôbec mala nárok a dá sa to spätne žiadať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.